PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z mechanizmem zamkniętego/otwartego obiegu powietrza



bohun
28-07-2011, 21:39
Mam następujący problem, otóż przy okazji wymiany filtra kabinowego zauważyłem, że nie działa mi mechanizm zamkniętego otwartego obiegu powietrza. Problem tkwi w tym, że wyciągnąłem odpowiedzialny za to silniczek i o dziwo on działa, nie jest spalony. Ten jego "tłoczek" który to przesuwa tę klapkę od otwarcia/zamknięcia obiegu nie wygląda na obrobiony... Wykręciłem plastik mocujący silniczek i założyłem sam silniczek bez przykręcania go tak aby głębiej wszedł ten.. No i okazuje się ze pracuje.. Teraz mam problem bo trudno jest wogóle cokolwiek tam zobaczyć bo jest tak ciasno... Czy demontaż dmuchawy jest czasochłonny i skomplikowany?? Ma ktoś może jakąś instrukcję, najlepiej ze zdjęciami??

tlopuc
29-07-2011, 10:59
Czy demontaż dmuchawy jest czasochłonny i skomplikowany??

Jeżeli pytasz o cały moduł to tak, mi zajęło to ok. 14godz.ciągłej pracy :)
jak piszesz, że silnik działa to może mocowanie klapki się ułamało.
A klapkę ręką możesz przestawić?

bohun
29-07-2011, 11:34
No wlasnie na moje oko wygląda to tak jakby ten bolec wchodzący do klapki od silniczka byl za krótki... bo jak przystawie sam silniczek bez przykręcania to dziala on prawidlowo.... Najlepiej bylo by wyciągnac calą dmuchawę bo tak na czucie to mało mozna cokolwiek zobaczyc...ale skoro 14h. to straszliwie dlugo...

adasko78
29-07-2011, 11:39
Nie lepiej sprawdzić bezpieczniki i sam przycisk obiegu zamkniętego, może to w nim tkwi problem bo raczej nic tam się nie ułamałó i nie powinno być za krótko

bohun
29-07-2011, 13:08
No bezpieczniki sa ok i przycisk tez..

tlopuc
31-07-2011, 22:18
Nie lepiej sprawdzić bezpieczniki i sam przycisk obiegu zamkniętego

Pisze, że jak przystawi to działa.
Dziwna sprawa samo się za krótkie nie zrobiło. może się koniec ułamał i teraz jest za krótkie?

bohun
01-08-2011, 15:55
No wygląda jakby nie był ułamany.. Myślałem ewentualnie go na kleju wsadzić...ale znów potem będzie problem gdy kiedyś przyjdzie go wyciągnąć..

zizitop901
01-08-2011, 18:25
jak dasz radę wymontować klapkę to w tym kołku plastikowym co pozostał bo na bank się ułamał tylko idealnie i masz wrażenie że jest ok, więc jak zdemontujesz ja z auta to w tym kołku nawierć wiertełkiem otworek po długości kołka nie w poprzek a po długości czyli po osi. a ten otworek wkręć śrubkę 3 jeśli wiertłem 2,8 da się go po osi nawiercić żeby ścianki wkoło odpowiednio zostało. na kleje czy inne patena to będzie trzymać albo nie będzie, a na śrubce na 100% 10 lat wytrzyma.

Ghost28
22-06-2016, 18:36
czy jest jakaś prosta metoda na zreanimowanie tej klapki aby działała - wyrobiony otwór na sterowanie z silniczka, czy można w jakis prosty sposób zdemontować tą klapkę ???

http://images76.fotosik.pl/698/3a49d9a1a2ad1bbfmed.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/3a49d9a1a2ad1bbf)

Mifumi
05-07-2016, 11:58
Witam
U mnie jest problem z tym, że na obiegu otwartym wszystko jest ok, a na obiegu zamkniętym nic nie leci przez kratki(tak jakby było wszystko zamknięte), w momencie przełączenia na obieg zamknięty słychać jak dmuchawa załącza wyższy bieg oraz dźwięk z przestawiania obiegu, więc wszystko teoretycznie ok

Jak się do tego zabrać w pierwszej kolejności aby się dowiedzieć w czym tkwi problem?
Rocznik 2002

Netoper
05-07-2016, 12:15
Jak się do tego zabrać w pierwszej kolejności
Sprawdzić czy wlot/ssanie z obiegu zamkniętego nie jest zakitowane np jakąś szmatką.

Mifumi
05-07-2016, 20:59
Raczej wątpliwa sprawa, auto mam od roku, a problem z tym pojawił się dopiero od zeszłego tygodnia.

Mogło jakieś zwierze wejść w układ wentylacji podczas postoju z zewnątrz?


EDIT
Nawiew jednak działa jakoś tam na zamkniętym, ale jest to ułamek tego co na otwartym, przytkany czy mechanizm coś nie teges?


I to co mnie najbardziej interesuje, jak się do tego zabrać żeby nic nie urwać / połamać?