PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] FORD 5000+zmieniarka czy 6000



pawulon
05-02-2006, 23:22
Bez żadnych przeróbek można podłączyć jedynie oryginalną zmieniarkę Ford (koszt na allegro 400-500PLN z przewodem)

Do niefabrycznej (np. alpine, clarion) musisz dokupic interfejs, są na allegro, często w zestawach ze zmieniarką. Wtedy możesz nabyć zmieniarkę z Mp3, tylko że obsługa przez oryginalne radio będzie delikatnie mówiąc "ułomna"
Koszt nowego Alpine z Mp3 i interfejsem około 1500PLN.

Wszystko zalezne jedt od tego, co naprawde potrzebujesz.
Jeżeli nie zależy Ci na Mp3 a nie chcesz machać płytami, to może warto sprzedać tego 5000 i kupic radio 6006E (ma wbydowany zmieniacz na 6CD) - koszt w okolicach 500-600PLN

Najtańszy będzie zakup zwykłego 6000 (teraz za około 400-450PLN), tylko że muszisz machać płytami :wall:

Moszesz jeszcze kupić 6000Mp3, ale ja Ci swojego nie sprzedam, a innego raczej nie trafisz :satan: :) :satan:

pawulon
06-02-2006, 19:48
Zmieniareczkę montujesz posd siedzeniem kierowcy, dziś na allegro pojawiła sie chyba za 350 PLN z kablem i uchwytami pod siedzenie, ma ułamany kawałek tej przesuwanej klapki, ale to nie rzutuje, a cena dość dobra.

Jest to rozwiązanie chyba najtańsze, a poza tym najbezpieczniejsze. Kaseciaka Ford 5000 nikt Ci nie wyjmie, a zmieniarki nikt nie widzi. Taki 6006E to sie troche rzuca w oko :satan:

No chyb ze zależy Ci na poprawie jakości dźwięku, to radio do wymiany :)


Od razu tam uzyskałem :)
Jest poprostu taka odmiana co sie zowie 6000Mp3. Wygląda tak samo, układ guzików jak w zwykłym 6000, tylko troche do czego innego służą co poniektóre.
Swojego od niemiaszka dostałem w spadku i teraz za wielkiego cwaniaka robie :terefere:

waldemarz
06-02-2006, 22:22
Oryginalnie zmieniarke nie montuje sie pod siedzeniem kierowcy tylko pod siedzeniem pasazera. :metal :metal
Montujesz ja do plyty metalowej pod fotelem na 4 male nity i bedzie OK. Tam juz sa do tego otwory aby wlozyc nity.
Jesli szukasz zmieniarki to skontaktuj sie z Altootem, on moze zalatwic taniej niz na allegro. :satan:

A co do linka z Allegro to taka wlasnie mialem. Tylko odrazu zapytaj sprzedajacego czy tez jest magazynek, bo niektorzy sprzedaja, ale nie informuja, ze nie ma magazynka do CD

waldemarz
06-02-2006, 22:36
Czemu nie godna, ma troszke uszkodzone zamkniecie, ale taka tez mialem.
Czemu 4 nity brzmi groznie, przeciez ja nie mowie ze nity wielkosci sruby od mostu, tylko takie male. Nie wiem moze to rozmiar 4 albo 5. Naprawde male nity. Poprostu daje ci alternatywe szybkiego zamontowania pod fotelem.
Powiem uczciwie, ja mialem radyjko 5000 na kasete, dolozylem zmieniarke i wcale nie wstydzilem sie dzwieku, bo bardzo ladnie gra radyjko serii 5000

waldemarz
06-02-2006, 22:39
Bardzo latwe , wkladasz do magazynka 6 plyt i wszystkim operujesz przy radiu, wlacznie ze zmienianiem plyt itd. Twoja praca przy zmieniarce to polega tylko na wyjeciu magazynka, wymianie w niej plyt CD i ponownym wlozeniu do zmieniarki magazynka, reszte robisz za pomoca sterowania w radiu.

pawulon
06-02-2006, 22:40
Oryginalnie zmieniarke nie montuje sie pod siedzeniem kierowcy tylko pod siedzeniem pasazera. :metal :metal

Racja :wall: :wall: :wall:

Mea culpa...........mea maxima culpa :wall: :wall: :wall:

Sam mam właśnie pod siedzeniem pasażera, to w Lanim montowałem pod fotelem kierowcy i stąd mój błąd :wall: :wall:

To dlatego że fotel kierowcy jest często regulowany elektrycznie i są tam ustrojstwa uniemozliwiające montaż zmieniacza.

Cena uważam niezła, nawet mimo tej klapki - no chyba że kolega Altoot jest w stanie załatwić taniej - jak on nie załatwi to nikt nie załatwi :satan:

waldemarz
06-02-2006, 22:42
Cena uważam niezła, nawet mimo tej klapki - no chyba że kolega Altoot jest w stanie załatwić taniej - jak on nie załatwi to nik nie załatwi :satan:
I to jest prawda. :)) :)) :))

Jesli Altoot nie ma to juz taniej nikt nie ma i mozesz ta kupic. :metal

pawulon
06-02-2006, 22:48
Czemu 4 nity brzmi groznie, przeciez ja nie mowie ze nity wielkosci sruby od mostu, tylko takie male. Nie wiem moze to rozmiar 4 albo 5. Naprawde male nity. Poprostu daje ci alternatywe szybkiego zamontowania pod fotelem.

Sam montaż zmieniarki jest banalny - odkręcasz 6 śrób którymi przykręcony jest fotel, kładziesz go do tyłu, przykładasz uchwyty, cztery strzały nitownicą i po zawodach.
Potem tylko przykręcić zmieniarkę.

Za to żeby ładnie kabel położyć, to juz inna bajka :satan:
Trzeba zwalić osłone progu żeby dywan i wygłuszenie podwinąć, kabel wpuścić do tej skrzyneczki pod siedzeniem, a potem przez ten siatkowy rękaw, którym idą przewody do napinaczy i poduszek bocznych do zmieniacza wyjść trzeba.
Pod deską to najlepej wuciągnąć schowek, tam na gorze w desce idze wiązka elktryczna - opaskami plastikowymi do tej wiązki i potem w dół do progu.

pawulon
07-02-2006, 17:07
Szyny fotela nie mają nic wspólnego, nie biorą udziału w montarzu :)

Płyta podłogowa w MkI i MkII jest taka sama, a niezależnie od modeli przód jest taki sam.
Co do foteli to nie mam 100% pewności, ale na 95% są takie same.

Pod spodem fotela masz blaszaną płytę, dość mocno wyprofilowaną, to do niej nitujesz uchwyty.

Te uchwyty przy zmieniaczu są takie, że zmieniarka wisi sobie dokładnie w poziomie, pare centymetrów nad podłogą.

Co do obsługi, to jak gra zmieniacz to płyty wybierasz przyciskami od 1 do 6, a utwory do przodu do tyłu przyciskiem Seek

pawulon
07-02-2006, 22:16
łod razu tam mistrza :wall:

luzik, po to mamy forum.


Z ceną to niech gość nie świruje, w stanie tip-top pojawiają sie te zmieniacze po 450PLN, sam to śledze od pewnego czasu z ciekawości.

STraits
08-02-2006, 09:21
Polecam zakup modelu 5000 z 2 powodów :

- po pierwsze samo radio jest tańsze i zawsze to kaseta - wiec mniej chodliwe wsród złodziei
- nawet jak ukradną to strara będzie duuuużo niższa, a róznicy w 5000 i 6000 jeśli chodzi o jakość dźwięku nie ma. Oba grają co najwyżej przeciętnie.

pawulon
08-02-2006, 09:45
Polecam zakup modelu 5000 z 2 powodów :

- po pierwsze samo radio jest tańsze i zawsze to kaseta - wiec mniej chodliwe wsród złodziei
- nawet jak ukradną to strara będzie duuuużo niższa, a róznicy w 5000 i 6000 jeśli chodzi o jakość dźwięku nie ma. Oba grają co najwyżej przeciętnie.

Więc kolega właśnie w pierwszym poście napisał że posiada 5000 i z wielu powodów, między innymi bezpieczeństwa, rozgląda sie teraz za zmieniaczem :)

pawelos
08-02-2006, 10:54
witam,
mam pytanie, mam teraz radio ford 5000, zastanawiam się nad zakupieniem modelu 6000, ale tak myślę czy lepiej jest do 5000 dokupić zmieniarkę /musi być oryginalna, czy każda pasuje?/
czy zakupić model ford 6000.

z góry dzięki za odpowiedź.

Mozna dostac fote zamontowanego radia w mkI bo tez sie do tegoprzymierzam i nie wiem jak to wyjdzie

STraits
08-02-2006, 11:04
jakby co mam zmieniarke bez magazynka za ~100 PLN. Ze stelażem pod fotel.

pawulon
08-02-2006, 11:06
jakby co mam zmieniarke bez magazynka za ~100 PLN. Ze stelażem pod fotel.

A nie masz samego magazynka :) :pad: :pad: :pad: :pad:

STraits
08-02-2006, 11:12
Mówiłem Ci o magazynku :) Około 180 PLN brutto nowy. Nawet jak angole przychodzą ze zmieniarkami to magazynki na wyspach też są niezwykle chodliwe ;)

pawulon
08-02-2006, 11:15
Mówiłem Ci o magazynku :) Około 180 PLN brutto nowy. Nawet jak angole przychodzą ze zmieniarkami to magazynki na wyspach też są niezwykle chodliwe ;)

To ja wiem że 180 PLN :wall: :wall: :wall:

Ale ponieważ mam Mp3 to mi sie nie pali i czekam może sie w końcu coś wtrafi z używanych.
Mam czas :)

Ala jaby coś, to jestem pierwszy w kolejce :satan: :) :satan: