PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Gwałtowny skok wskaźnika temperatury przy jeździe w dużymi prędkościami



GaBB
29-07-2011, 22:57
Cześć,
Mam problem i nie wiem o co może chodzić. Po wakacyjnej trasie zauważyłem dziwne zjawisko.
Przy jeździe z prędkościami do 170 km/h wskaźnik temperatury grzecznie stoi na środku skali natomiast jeśli pojedzie się z licznikowym 200 km/h +, przez około 2 min i więcej to wskazówka momentalnie ląduje na czerwonym polu. Po zwolnieniu ponownie do 160-170 km/h wszystko w normie i równie szybko wraca na środek skali.
Płyn chłodniczy wymieniony, chłodnica ok, układ chłodniczy szczelny... Nie mam pomysłu czy to normalne (nie sądzę) czy coś mi się po prostu zepsuło. Żadnych innych "złych" objawów nie ma, komp błędów nie wskazuje.
Z góry dzięki za pomoc i informacje.

Wilhelm
29-07-2011, 23:18
kiedyś jechałem z gazem w podłodze przez około 15-20 minut, prędkość 200-215 i wskazówka stała pionowo.

dzisiaj jechałem chwilę z podpiętym kompem i ECT było w okolicach 95-110 stopni mimo że wskazówka nie drgnęła i trzymała 90 stopni. tak powinno być?

co do twojego problemu to może termostat nie otwiera ci się całkowicie i przy takim dużym obciążeniu nie daje rady schłodzić...

GaBB
30-07-2011, 00:30
Może termostat...nie wiem. Może być tak, że się nie otwiera? Bez zgłaszania błędów? :)

Oktan
30-07-2011, 01:06
GaBB - nie wiem czy cię to pocieszy ale mam tak samo (choć nie zawsze i nie ma reguły)
na moim kompie OBD dochodzi do 115 st.C i wtedy wskazówka zaczyna się "wspinać"

GaBB
30-07-2011, 01:43
pocieszyło Oktan - bo w żadnej innej sytuacji nie mam problemów z temperaturą :P ale może ktoś na forum wie co to powoduje :) też miałem tak, ze na obwodnicy 3miasta jak gaz w podłodze to nic sie nie działo nawet 200+ km/h a 20 km dalej (czyli warunki meteo takie same) problem się pojawia...

Wilhelm
30-07-2011, 02:01
a może większy ic przysłania chłodnicę?

GaBB
30-07-2011, 03:04
no ale żeby aż tak? i przy dużych prędkościach gdzie teoretycznie jest chłodnica bardziej chłodzona? może...sprawdzę jak z termostatami i może trzeba jak Inverter zrobić...czyli dać takie które bardziej się otwierają - tak Wilhelmowi pisał co myślicie?

"Niewiem czy ten z fiesty pasuje do \Mondeo ?!? Termostat 82* dalem na zas, bo planowalem wieceje modyfikacji i chcialem miec pewnosc ze nie bedzie wiecej problemu z przegrzewaniem silnika !!! Zwiekszajaz moc z 130KM do 190KM zwiekszyles obciazenie cieplne silnika/ukladu chlodzenia o 50%, napewno sie przegrzewal i stad tylko 230km/h. Glownie chodzi o to zeby termostat sie w pelni otwierar, a nie tylko uchylal (u mnie stary termostat w gotujacej sie wodzie otwieral sie tylko 3mm, nowy 10mm)!!! Tem.silnika to jedyny ogranicznik jaki moze wplynac na predkosc max. samochodu, niema zadnych innych ogranicznikow !!!"