PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] jakie glośniki do radia 4x50?



pupek86
30-07-2011, 16:30
chcę głośniki na przód 5x7 czyli takie jak oryginały fordowskie. jakie polecacie do radia o mocy 4x50?? dodam, że chcę jakieś normalne głośniki które będą fajnie grać a nie walić jak w dyskotece.

Gebar
30-07-2011, 16:45
Alpiny polecają do radia bez wzmaka.

Fred Ci napisze pewnie jakie :)

---------- Post dodany o 16:45 ---------- Poprzedni post dodany o 16:44 ----------

O to chyba te :)

http://allegro.pl/alpine-sxe-5725s-5725-max-200w-5x7-cali-gwar24m-i1644694244.html

pupek86
30-07-2011, 16:49
http://allegro.pl/alpine-sxe-5725s-5...644694244.html

całkiem spoko wyglądają. i myślę że stykną w zupełności żeby raz na miesiąc trochę głośniej muzy posłuchać :)

---------- Post dodany o 16:49 ---------- Poprzedni post dodany o 16:49 ----------


Alpiny polecają do radia bez wzmaka.

a dlaczego tak?

Gebar
30-07-2011, 21:45
a dlaczego tak?

Bo przy dość niskich wymaganiach sprzętowych (czyt. radio) całkiem spoko podobno grają.

Piszesz, że masz radio 4x50 a tak na prawdę może masz 4x20 ;)

pupek86
30-07-2011, 21:48
Piszesz, że masz radio 4x50 a tak na prawdę może masz 4x20

tego to nie wiem ale być może tak jest. na radiu niby napisali 4x50 a radio nówka kosztowało 250 PLN więc szałowe to to nie jest :)

Fred.X
30-07-2011, 21:53
4x50 a

muzycznej , mocy RMS to ono max 4x17W , więc głosniki, żeby efektywnie grały max 40W rms
a może jednak zestaw odseparowany , kosztuje 150 zł a zagra dużo dużo lepiej ...

---------- Post dodany o 21:51 ---------- Poprzedni post dodany o 21:50 ----------

http://allegro.pl/alpine-sxe-1750s-dealer-ekspresowa-wysylka-kurier-i1738082445.html

---------- Post dodany o 21:51 ---------- Poprzedni post dodany o 21:51 ----------

jeśli nie to wtedy dokładnie te co podał Gebar

---------- Post dodany o 21:53 ---------- Poprzedni post dodany o 21:51 ----------

no i Paweł pytanie ile chcesz na nie wydać , bo można coś i za tysiaka dobrać :)

pupek86
30-07-2011, 21:59
no i Paweł pytanie ile chcesz na nie wydać

no te 150 mogę dać. więcej nie chce bo nie potrzebuję super mega głośników.

a może jednak zestaw odseparowany

a te co podałeś z allegro da radę bez problemu podłączyć pod fabryczną instalację w drzwiach?? i gdzie i jak podłączyć małe głośniczki? bo ciemna masa jestem w tym temacie jak i w większości tematów związanych z samochodami a dokładniej z ich budową :)

---------- Post dodany o 21:59 ---------- Poprzedni post dodany o 21:58 ----------


a zagra dużo dużo lepiej ...

fury mi nie rozniesie jak podkręcę volumin?? :))

Fred.X
30-07-2011, 22:01
kup , odseparowany, tam jest instrukcja co i jak , jeśli nie dasz rady , wtedy My tu damy radę :) , aha będziesz jeszcze potrzebował takie dystanse :
http://allegro.pl/dystanse-mdf-ford-mondeo-mk1-mk2-dystans-i1697038523.html

pupek86
30-07-2011, 22:05
aha będziesz jeszcze potrzebował takie dystanse :

dzięki wielkie za porady ;)

a te dystanse to już pod te konkretne głośniki podałeś?? a na upartego da radę bez nich?? (choć jak trzeba to trzeba) ;)

Fred.X
30-07-2011, 22:42
a na upartego da radę bez nich??

nie da rady ...

pupek86
30-07-2011, 22:47
nie da rady ...
to zakupimy.

BTW: na innej aukcji widziałem zestaw odseparowany i tam były jeszcze w komplecie 2 zwrotnice. to jest konieczne czy nie?

Fred.X
30-07-2011, 22:52
zależy od głosników , i od zestawu , zwrotnice może mieć w głosnikach np. dodatkowe cewki :bigok:

pupek86
30-07-2011, 22:54
zależy od głosników , i od zestawu , zwrotnice może mieć w głosnikach np. dodatkowe cewki :bigok:
okej kumam. jak już zakupie głośniki (pewnie w połowie sierpnia) to jak będę miał problemy z podłączeniem to dam znać. bo chce jeszcze za jednym zamachem podłączyć CB pod aku ale to już wole komuś zlecić bo sam to coś zfajczę :))

Zeus
31-07-2011, 08:32
pupek, zanim zaczniesz montować to może jeszcze nad drzwiami popracuj, bo Cię efekty mogą niemile zaskoczyć.

pupek86
31-07-2011, 12:50
pupek, zanim zaczniesz montować to może jeszcze nad drzwiami popracuj, bo Cię efekty mogą niemile zaskoczyć.
mowa o wyciszeniu tymi matami ??

Fred.X
31-07-2011, 12:51
mowa o wyciszeniu tymi matami ??

jop

pupek86
31-07-2011, 12:53
no to zrobimy, nie bradzo wiem jak ale jakoś zrobię :)

Fred.X
31-07-2011, 12:59
poszukaj na forum , jest trochę wypocin :))

Gebar
31-07-2011, 15:15
muzycznej , mocy RMS to ono max 4x17W

To o dużo się nie pomyliłem ;)

---------- Post dodany o 15:15 ---------- Poprzedni post dodany o 15:06 ----------


no to zrobimy, nie bradzo wiem jak ale jakoś zrobię

Samo klejenie mat nie jest trudne, ale.. wyczyszczenie wnętrza drzwi i odtłuszczenie to już u mnie masakra była jakaś :)

pupek86
31-07-2011, 16:46
wyczyszczenie wnętrza drzwi i odtłuszczenie to już u mnie masakra była jakaś

to u mnie pewnie będzie podobnie bo mk2 to mk2 :)

Zeus
31-07-2011, 18:14
Ej chłopaki nie przesadzajcie, wystarczy rozzbroić drzwi, odkręcić zawiasy i gołe skrzydło wrzucić do dużej myjki ultradźwiękowej. Potem po wyjęciu od razu można lepić maty :)

A tak na poważnie to faktycznie drzwi przed lepieniem można wybebeszyć, a do czyszczenia dobra jest benzynka ekstrakcyjna pod ciśnieniem.

pupek86
31-07-2011, 20:03
benzynka ekstrakcyjna pod ciśnieniem.

a bez ciśnienia może być?? albo taki preparat do odtłuszczania stosowany przed lakierowaniem?

Zeus
01-08-2011, 09:29
Pod ciśnieniem po prostu łatwiej, ale oczywiście możesz to benzynkować pędzelkiem. Preparat do odtłuszczania też może być, ja takowego nigdy nie widziałem, ale jak odtłuszcza to będzie ok.

maniek_
01-08-2011, 22:22
Ja tam u siebie jechałem specyfikiem na szmatę i później szorowałem drzwi. Roboty jest sporo, ale warto przyłożyć się do tego

pupek86
01-08-2011, 22:27
ja już dojdzie do zmiany głośników to zrobię to na cacy i wtedy się będę pytać jaką i ile maty zakupić i jak najlepiej zamontować ;)

Celtic
05-08-2011, 09:09
ile maty zakupić

12 mat + na drzwi (25x50 cm wymiar maty) średnio, chyba że kupisz jakieś większe maty no to sztuk wejdzie mniej.

dzimi75
07-08-2011, 15:35
chcę głośniki na przód 5x7 czyli takie jak oryginały fordowskie. jakie polecacie do radia o mocy 4x50?? dodam, że chcę jakieś normalne głośniki które będą fajnie grać a nie walić jak w dyskotece.

Kolego jak byś chciał głośniki to polecam 5x7 infinity ale ciężko je dostać ja sam wczoraj zamontowałem starego soniacza ze zmieniarka do swojego auta radio ma 4x50 w jak twoje i powiem ci ze te infinity są dwudrożne maja 60w w rms i na pół gwizdka graja bo jak dasz większa głośność to już nie daje rady bo mam tylko dwa infinity i sam szukam jeszcze dwóch:) bo stwierdziłem ze są rewelacyjne bez żadnych przeróbek prócz podłączenia samych głośników bo musisz sobie przejściówki porobić .Nie wygłuszałem matami i gra super:)Wiec jak by ktoś miał głośniki Infinity to na priv zapraszam tylko 5x7 maja być:)

iNDi
09-08-2011, 22:51
Orientuje się ktoś jaka jest maksymalna głębokość głośników w MKII ?? Chodzi mi o to jak głębokie można wsadzić w miejsce oryginalnych bez dodawania dystansów czy innych przeróbek.

Tycak
09-08-2011, 23:10
pupek, zanim zaczniesz montować to może jeszcze nad drzwiami popracuj, bo Cię efekty mogą niemile zaskoczyć.
oj tu byś się jeszcze kolego zdziwił :wow: oczywiscie, maty poprawia znacznei jakosc ale czasem mozna sobie dac rade bez nich, sprawdz najpierw czy Ci pasuje bez, jak nie to wtedy kup maty a przeciez rozkrecenie tapicerki to kwestia paru minut. Ja mialem w omedze odseparowane magnaty model ultra s 216 i naprawde nie potrzebowalem do tego zadnego wygluszenia, podpiąlem to pod jvc ktore smiga na mosfet 4x50 i powiem, ze szok czysto gralo az milo a jak przypierdzielilem na pare stopni vol wiecej to mi tak dawaly, ze sie lusterka trzesly. Kumpel sie pytal czy mam skrzynie gdzies w aucie taki basik byl normalnie niewiarygodne ale prawdziwe :hmm: i to glosniki podpiete pod samo radio :D oczywiscie mowa tu o czystym basie bez zadnego pierdzenia o sopranie nie wspomne bo z takich gwizdkow to zawsze w miare fajnie syczy. Jezeli kolega pupek86 moze poswiecic troche czasu wiecej na te modyfikacje i pare zlotowek ponad budzet to popieram przedmowcow odseparowany zagra owiele lepiej niz jakiekolwiek 5x7 ale to juz wymaga poswiecen, wiercenie otworow w np. obudowie nawiewu szyb bocznych (te plastiki na drzwiach, od lusterek) i kupno dystansow ale uwaga jak juz to tylko MDF!!! zadne plastiki z abs i inne wynalazki, mdf o wiele lepiej tlumi drgania i nie ma mowy o jakis nie znajomych nam dzwiekach w ulubionej piosence :zakrecony: szczerze to ja tez teraz sie bede bral za audio u siebie zaczalem tak samo jak w łamadze: jednosta sterujaca jvc (do nich mam juz zaufanie, konkretne radio za naprade super pieniadze) ale nie mam za bardzo czasu wiercic otwory pod gwizdki wiec chyba zapakuje poprostu 2 lub 3- drożne ale tylko 165mm nie zadne 5x7 chodz wiem ze rezygnujac z odseparowanych wiele trace no ale coz budzet i brak czasu mnie blokuje a musze juz wymienic bo ori fordowskie zgubily wszystkie dzwieki, sopran szumi, wokal się "drze" nie gra, a o basie to juz nie wpomne bo te glosniki to chyba juz zapomnialy co to jest :boshe: wiec naprawde radzę się zastanowic pare groszy wiecej dolozysz a spokoj na dluzej. Moje magnaty w omedze graly przez 4 lata bez ubytku na jakosci a dosc czesto korzystalem z ich granic wytrzymalosci. Wogole to zaluje ze zostawilem nowemu nabywcy to audio co tam mialem :( mialo 4 lata a zawstydzilo by nie jednen nowy sprzecik. Coz... madry po szkodzie... Pozdrawiam

---------- Post dodany o 23:10 ---------- Poprzedni post dodany o 23:07 ----------


Orientuje się ktoś jaka jest maksymalna głębokość głośników w MKII ?? Chodzi mi o to jak głębokie można wsadzić w miejsce oryginalnych bez dodawania dystansów czy innych przeróbek.

szukajka nie gryzie :D cytat kolegi insider z innego tematu: "o ile mnie pamiec nie myli, standardowo glosnik jest o glebokosci okolo 70 mm... takze jak dodasz ten dystans... to napewno glosnik o glebokosci nie wiecej jak 90 mm wejdzie..."

pupek86
09-08-2011, 23:11
zdecydowałem się na zestaw odseparowany ale pewnie zanim będzie kasa to zima nas zastanie a wtedy nie będzie się chciało na mrozie robić :)

Tycak
09-08-2011, 23:30
zdecydowałem się na zestaw odseparowany ale pewnie zanim będzie kasa to zima nas zastanie a wtedy nie będzie się chciało na mrozie robić :)

oj tam wiele roboty przeciez nie ma, glosniki 165 przykrecisz w domu do dystansow, kratki od nawiewu bocznych szyb wezmiesz do domu i potraktujesz je takim wariatem do wywiercania otworow (jak dobrze pamietam srednica 38mm) :P hehe nie pamietam jak sie to fachowo nazywa, tweetery przykleisz klejem na goraco (poczytaj na forum juz koledzy opisywali swoje sposoby na montarz takich glosniczkow) i wszystko skrecisz raz dwa na polu ;) powodzenia zycze i zazdroszcze odseparowanego :D kurcze tak sie teraz nakrecilem ze nie wiem czy nei zaczekac chwile uskladac troche wiecej i tez zamontowac osobno midbassy i tweetery. Pozdr

---------- Post dodany o 23:30 ---------- Poprzedni post dodany o 23:22 ----------


zdecydowałem się na zestaw odseparowany ale pewnie zanim będzie kasa to zima nas zastanie a wtedy nie będzie się chciało na mrozie robić :)

w sumie, jak teraz czytam wszystkie posty to piszesz ze masz 150zl, jezeli dolozysz z 30-40 to spokojnie sie zmiescisz. Popatrz: http://allegro.pl/magnat-car-fit-216-140w-uniwersalny-montaz-i1755888603.html oraz dystanse http://allegro.pl/dystans-mdf-kpl-ford-monde-1993-2002-165mm-i1744412623.html w sumie to nawet jeszcze mniej bys wydal. Uwierz na slowo, bedziesz zadowolony ;D

Fred.X
09-08-2011, 23:32
takim wariatem do wywiercania otworow

otwornica


jvc

najgorsza marka z markowych :)



mosfet 4x50

radzę się zapoznać dokładnie co to jest te 4x50 i końcówka mocy typu mosfet ;)

---------- Post dodany o 23:32 ---------- Poprzedni post dodany o 23:31 ----------


Popatrz: http://allegro.pl/magnat-car-fit-216...755888603.html

akurat te bym stanowczo odradzał

Tycak
09-08-2011, 23:32
hehe dopiero teraz zauwazylem, ze glosniki i dystanse sa od tego samego typa wiec koszt przesylki tylko jeden ;)

Fred.X
09-08-2011, 23:34
oj tu byś się jeszcze kolego zdziwił oczywiscie, maty poprawia znacznei jakosc ale czasem mozna sobie dac rade bez nich

hmm , tak dla Twojej informacji kolego to właśnie wygłuszenie drzwi daje najlepsze rezultaty przy poprawieniu odsłuchu w aucie ...

Tycak
09-08-2011, 23:55
oj jezeli chodzi o nagorsza z markowych to bym sie poklocil, polecam lektorke na temat sony a w szczegolnosci x-pload ;] strasznie sie popsuli, zreszta porownajmy, jezeli glosniki 165mm 2 albo 3 drozne x-pload moge kupic juz za 79 i to nie na alle tylko w sklepie mixelektronics a radio o tych samych parametrach za 200... choc nie jeden pewnie powie niekonicznie drozsze lepsze, wiem ale mialem a w zasadzie moj ojciec mial w poprzednim fordzie (pamietny orion) radio sony x-pload na tamte lata peta jak nic za gruba kase i padla mu zaraz po zakonczeniu gwarancji oraz glosniki ktore jeszcze podczas gwarancji "wyzionaly ducha" a, moje jvc przez 4 lata zero problemow, zreszta kolega do alfy tez kupil podobny model do mojego i zadowolony bardzo, to chyba jest roznica oczywscie jvc to nie jest sa jakies micyje ale za te pieniadze nawet nie rozgladam sie za innym (za 290 radio z usb, 2x aux i gratis dostalem pendrive jvc 4gb :D oczywiscie w sklepie na allegro pewnie bedzie tansze ;) ) a szczerze co do car fitow magnata nie bede nadstawial karku bo ich nie znam poprostu kojaze marke i wiem ze nawet spoko sprzet za niewielka kase ale ja mialem ultra s 216 odseparowane i na ich temat moge sie wypowiedzec. Po za tym zauwazmy jeszcze ze kolega nie chce robic super car audio tylko poprstu cos co dobrze zagra za male pieniadze. Widze ze kolega Fred.x ma juz bardziej rozbudowane audio u siebie wiec ma do powiedzenia wiecej, ja tam moge troche "podewocić" w tej kwesti bo jestem takim malutkim audio maniakiem ale kolega pupek86 chyba pyta raczej o sprzet dla kowalskiego a nie audiolskiego :D

---------- Post dodany o 23:44 ---------- Poprzedni post dodany o 23:42 ----------


hmm , tak dla Twojej informacji kolego to właśnie wygłuszenie drzwi daje najlepsze rezultaty przy poprawieniu odsłuchu w aucie ...
przeciez napisalem ze wiem, chodz nei zawsze potrzebne sa te maty, czy jest sens pakowac maty i sie z tym bawic przy glosnikach za 150 zl :/ mi by sie nie chcialo.

---------- Post dodany o 23:46 ---------- Poprzedni post dodany o 23:44 ----------

ale widze ze kolega taki porywczy i strasznie ącki w temacie wiec juz sie nie kloce :D

---------- Post dodany o 23:55 ---------- Poprzedni post dodany o 23:46 ----------


hmm , tak dla Twojej informacji kolego to właśnie wygłuszenie drzwi daje najlepsze rezultaty przy poprawieniu odsłuchu w aucie ...
po za tym do tego jeszcze mozemy dodac pare innych czynnikow poprawiajacych dzwiek, grubosc kabla, material z jakiego sa wykonane, zlocone nie zlocone takie siakie i owakie koncowki zlote itd itd ale przeciez to jest temat o glosnikcach za 150zl a nie o profesjonalnej zabudowie audio :zakrecony: Pozdrawiam!

Gebar
10-08-2011, 00:02
grubosc kabla,

Czytałem gdzieś, że to nie ma większego znaczenia.
Bardziej liczy się materiał z jakiego są wykonane.

Jeśli chodzi o wygłuszenie to.. nawet przy serii bym to robił :)
Tylko nie wiem czy by mi się chciało, ale do kiedy ktoś nie wygłuszy to nie będzie wiedział o czym piszemy a - WARTO

Tycak
10-08-2011, 00:13
Czytałem gdzieś, że to nie ma większego znaczenia.
Bardziej liczy się materiał z jakiego są wykonane.

Jeśli chodzi o wygłuszenie to.. nawet przy serii bym to robił :)
Tylko nie wiem czy by mi się chciało, ale do kiedy ktoś nie wygłuszy to nie będzie wiedział o czym piszemy a - WARTO
no wlasnie tez sie zastanawialem nad wygluszeniem jak bede zmienial ale kolezka znajomy wygluszyl w alfie gtv drzwi i ma tam glosniki jakies takie poprostu za pare groszy bez rewelki ale lepsze od serii i szczerze? zero roznicy, dlatego odpuscilem. Albo cos spartolil gdy to robil albo poprostu glosniki taka f.a.j.a. ze nawet po wygluszeniu sie do niczego nie nadaja :rotfl: haha

Gebar
10-08-2011, 00:15
Nawet najlepszy głośnik nie zagra dobrze w wiadomo jakiej kolumnie :)

A w tym przypadku drzwi auta to swego rodzaju kolumna.

Tycak
10-08-2011, 00:23
Jak dobrze pamietam to wlasnie u Freda widzialem bardzo pomyslowo zamontowane gwizdki w tapicerce drzwi :D bardzo fajny patent :brawo:

---------- Post dodany o 00:23 ---------- Poprzedni post dodany o 00:19 ----------


Nawet najlepszy głośnik nie zagra dobrze w wiadomo jakiej kolumnie :)

A w tym przypadku drzwi auta to swego rodzaju kolumna.
co racja to racja, ale teraz to sobie tak mysle ze omega musiala miec calkiem dobrze wygluszone fabrycznie bo naprawde bylem mile zaskoczony jakoscia w "pustych" drzwiach i pod samo radio a jestem dosc wymagajacy, dla przykladu po pewnym czasie domowe audio (nawet fajny sprzet technicsa )przestal byc zadowalajacy :P

Wulkan
10-08-2011, 01:04
a jak przypierdzielilem na pare stopni vol wiecej to mi tak dawaly, ze sie lusterka trzesly.A jak byś miał porządnie wygłuszone drzwi to by się lusterka nie trzęsły. Po to się wygłusza by dźwięk wydobywał się tylko z głośnika, a nie tapicerki deski rozdzielczej i innych elementów auta a w szczególności blachy która popada w rezonans.. Wtedy jest głośniej owszem bo grają nie tylko głośniki a również to co wymieniłem powyżej w poście... Po wygłuszeniu również dźwięk z głośnika wpada do wewnątrz auta a nie gra dla przechodniów na chodniku. Wygłuszenie to PODSTAWA potem dopiero wymiana kabli, głośników.

Tycak
10-08-2011, 01:47
A jak byś miał porządnie wygłuszone drzwi to by się lusterka nie trzęsły. Po to się wygłusza by dźwięk wydobywał się tylko z głośnika, a nie tapicerki deski rozdzielczej i innych elementów auta a w szczególności blachy która popada w rezonans.. Wtedy jest głośniej owszem bo grają nie tylko głośniki a również to co wymieniłem powyżej w poście... Po wygłuszeniu również dźwięk z głośnika wpada do wewnątrz auta a nie gra dla przechodniów na chodniku. Wygłuszenie to PODSTAWA potem dopiero wymiana kabli, głośników. widze ze, zaczyna sie robic grubszy temat car audio, Panowie ja to wszystko wiem ale caly czas mowimy o glosnikach do 150zl bo o taka rade prosil kolega pupek86 , mysle ze dobre wygluszenie drzwi to startujemy od 150zl od jednych bo takie maty z allegro za 5zl to sa z gory skreslone, w dobre lato nam sie wyleja od spodu :)) czyli ta kwota razy dwa plus glosniki i zaczynaja sie robic spore koszty, wiec w tej kwocie co pupek napisal moze zapomniec o tym wszystkim co mowimy. Wrocmy do tematu i niech kazdy z nas napisze co by kupil do 150zl, tak bez wygluszania, bez nowych kabli i pod jakas zwykla jednostke sterujaca taką bez rewelacji. Ja pozostaje przy swoim i jezeli ma to byc zestaw odseparowany kupilbym magnat ultra s (mysle ze jezeli sie go wogole uda znalezc bo to bylo juz 4 lata temu to teraz powinien kosztowac gora 150zl z przesylka bo znalazlem go ale nie odesparowany za 89zl) jezeli maja byc nie odseparowane 165mm, 2 lub 3 drozne to Alpine SXE-1725S (mozna je kupic do 100zl o prosze jaka ladna cena http://www.mixelectronics.pl/alpine-sxe-1725s,18436 a za 150 jest promocja na all odsep) a jezeli standardowe ford 5x7 to rowniez Alpine SXE-5725S. Pozdr!

Wulkan
10-08-2011, 02:07
Ja wygłuszałem auta taśmą dekarską SOUDAL SOUDABAND 150mm x 10 mb taka rolka starcza na dwie pary drzwi. Kosztuje 55zł. I od razu napiszę nie jest prawdą, że w słońcu od wysokiej temperatury spłynie nam z drzwi jak również nie jest prawdą, że od wysokiej temperatury wydobywa się z nich jakiś zapach (nieprzyjemny) nic z tych rzeczy.Do budżetowego zestawu głośników polecam jak najbardziej. Różnica przed i po kolosalna.

I tylko zestawy odseparowane. Zestawy dwu, trzy drożne czy elipsy są niewiele warte i nie polecane. Poczytać wystarczy same podstawy o car audio a wiele się wyjaśni w tej kwestii.

Fred.X
10-08-2011, 05:47
oj jezeli chodzi o nagorsza z markowych to bym sie poklocil, polecam lektorke na temat sony a w szczegolnosci x-pload

a poka gdzie ja wspomniałem o sony :bajer: ... ??? toć to podobny szajsik

---------- Post dodany o 05:47 ---------- Poprzedni post dodany o 05:44 ----------


bo takie maty z allegro za 5zl to sa z gory skreslone, w dobre lato nam sie wyleja od spodu

już 1,5 roku i nic , kolego masz mierne pojęcie na ten temat ....

magnat ultra s

hmm życzę powodzenia z tymi głośnikami, magnaty kolego potrzebują jak mało które głośniki piecyka, do tego za cenę magnatów co niektórych mozna kupić zdecydowanie lepsze głośniki

Tycak
10-08-2011, 13:32
a poka gdzie ja wspomniałem o sony :bajer: ... ??? toć to podobny szajsik

---------- Post dodany o 05:47 ---------- Poprzedni post dodany o 05:44 ----------



to prosze podaj mi nazwy dobrych i w miare tanich jednostek do 300pln zeby mialy wymienione przeze mnie funkcje :hmm:


już 1,5 roku i nic , kolego masz mierne pojęcie na ten temat ....


to się nazywa fart, osobiscie znam ze 2 osoby ktore takowe maty zakupily i po pierwszych wakacjach sie im odlepily :)) uprzedze spekulacje montaz przebiegl tak jak powinien czyli mycie odtluszczanie itp. zabiegi poprostu auto nagrzane w sloncu do ponad 50'C bylo dla nich zabojstwem.


hmm życzę powodzenia z tymi głośnikami, magnaty kolego potrzebują jak mało które głośniki piecyka, do tego za cenę magnatów co niektórych mozna kupić zdecydowanie lepsze głośniki


wiedza teoretyczna jest czesto troche mylna, podaj jakie glosniki bys kupil w tej cenie. Ja tu nie podalem tych glosnikow bo np. sprzedawca w sklepie powiedzial ze maja dobre parametry albo kolega mi mowil ze sie nie nadaja tylko podalem sprzet ktory znam z doswiadczenia a nie z opowiadan. Korzystalem z nich przez 4 lata i nie tylko mi przypadly do gustu jak na zwykle glosniczki w niskiej cenie :zakrecony: po za tym nie jedna marka po paru latach zaczela robic tania, kiepska masowke moze i magnat do nich nalezy ale tego nei wiem ostatni raz ich produkt kupilem 5 lat temu wiec wypowiadam sie o sprzecie na ten konkretny rok modelowy.

---------- Post dodany o 13:32 ---------- Poprzedni post dodany o 11:49 ----------


najgorsza marka z markowych :) radze sie troche rozeznac na rynku, a nie sluchac tylko opini z gluchego telefonu :jezor: JVC KD-AVX77 - Europejski radioodtwarzacz samochodowy 2009-2010 nagoda przyznana przez EISA oraz Stowarzyszenie Prasy Car Audio ECAP (European Car Audio Press) Produkty JVC wielokrotnie były nagradzane za wysoką jakość, innowacyjność, nowoczesny wygląd, prostą obsługę. Co roku otrzymują prestiżowe nagrody przyznawane przez Stowarzyszenie EISA i TIPA oraz tytuł europejskiego produktu roku :zakrecony:
W 2010 roku organizacja CES wybierająca co roku najbardziej innowacyjne produkty w 35 kategoriach odznaczyła tym tytułem m.in. JVC. CES Innovations Design and Engineering Awards jest znakiem rozpoznawczym dla najlepiej zaprojektowanych produktów w kategorii elektroniki konsumenckiej. Troche tego jest, nie bede wiecej cytowal wystarczy troche poszperac w google :D mysle ze JVC jest sprzetem naprade godnym uwagi, a dalsze wyszukiwanie zwyciescy jest zbede bo tak naprade Car Audio to temat rzeka... kazdemu pasuje co innego :terefere:

Gebar
10-08-2011, 18:03
Stowarzyszenie Prasy Car Audio ECAP (European Car Audio Press) Produkty JVC wielokrotnie były nagradzane za wysoką jakość, innowacyjność, nowoczesny wygląd, prostą obsługę. Co roku otrzymują prestiżowe nagrody przyznawane przez Stowarzyszenie EISA i TIPA oraz tytuł europejskiego produktu roku
W 2010 roku organizacja CES wybierająca co roku najbardziej innowacyjne produkty w 35 kategoriach odznaczyła tym tytułem m.in. JVC. CES Innovations Design and Engineering Awards jest znakiem rozpoznawczym dla najlepiej zaprojektowanych produktów w kategorii elektroniki konsumenckiej.

Toż to takie teksty można kopiować z neta na temat każdej marki :)
Nawet Okił :) jeśli jest to pewnie wygrał jakieś europejskie konkursy ;)
Może nawet ten sam konkurs w tym samym roku co JVC :)

---------- Post dodany o 18:03 ---------- Poprzedni post dodany o 17:59 ----------


Produkty JVC wielokrotnie były nagradzane za wysoką jakość, innowacyjność, nowoczesny wygląd, prostą obsługę.

Poza tym, te produkty, to flagowe modele i jeśli byś chciał kupić taki model co wygrał konkurs, to byś musiał auto sprzedać :)

Tycak
10-08-2011, 18:21
w sumie jak juz tak lamentujemy na temat tych glosnikow to moze i ja sie podepne pod pytanie, jakie glosniki pod moje radio jvc kd-r45. Raczej poczekam, odloze troche wiecej kasy i wezme odseparowany ale teraz czy pod samo zrodlo Alpinki sxe-1750 beda dobrym rozwiazaniem? czy one nie sa raczej juz do konkretniejszego sprzetu i pod wzmak? kwota jaka chce przeznaczyc na te glosniki to jakies 150pln czyli szalu wogole nie ma, myslalem takze o Phonocar protech 165? bo w sumie jak tu czytam te wszystkie posty ktore przeplataja sie z moja wiedza to juz glupieje :glupi: w najorszym wypadku mam tez w planach peiying alien bg620ct6 wygladaja na solidne i obilo mi sie o uszy ze w tej cenie tragedii niema co oczywiscie nie zanczy ze sa dobre ;) sa duzo tansze od reszty bo odseparowany to 105pln zostalo by wtedy jeszcze na tasme dekarska :D ktora kolega (wlasnie ten o ktorym pisalem wczesniej ze mu sie zlaly te maty za 5zl z allegro :] ) sobie zalozyl i mowi ze jest ok i napewno lepiej niz z tymi matami wiec opinia kolegi Wulkan ma cos w sobie. Wtedy moze by te peyingi z wygluszeniem zagraly lepiej niz alpinki w pustych drzwiach?

---------- Post dodany o 18:18 ---------- Poprzedni post dodany o 18:14 ----------

fakt tanie to ono nie jest ale mowa byla ogolnie o marce jvc a nie o konkretnym modelu :jezor:

---------- Post dodany o 18:21 ---------- Poprzedni post dodany o 18:18 ----------

no i bez przesady zeby odrazu auto sprzedawac, wystarczylo by pchnac silnik i skrzynie :D akurat wtedy zostalaby buda do ktorej by sie zamontowalo owy sprzet i pozostaloby nam sluchanie na parkingu pod blokiem :jaja:

iNDi
10-08-2011, 19:03
Skoro rozgorzała taka dyskusja mam do was pytanie :
co sądzicie o takim zestawie ??

Pioneer DEH-2200UB
Wzmachol Raveland xa600 (2x 2omy , podobno 600wat)
+ zakup 4 sztuk głośników, planuje to zakupić http://allegro.pl/boschmann-5x7-dedykowane-do-ford-moc-160w-i1742326586.html

Czy może innego ? Czy sprzęt nie będzie w jakiś sposób się "gryźć" ?
Zależy mi na tym aby nic nie przerabiać,w dalszych planach mam wygłuszenie drzwi.

Tycak
10-08-2011, 19:58
Skoro rozgorzała taka dyskusja mam do was pytanie :
co sądzicie o takim zestawie ??

Pioneer DEH-2200UB
Wzmachol Raveland xa600 (2x 2omy , podobno 600wat)
+ zakup 4 sztuk głośników, planuje to zakupić http://allegro.pl/boschmann-5x7-dedykowane-do-ford-moc-160w-i1742326586.html

Czy może innego ? Czy sprzęt nie będzie w jakiś sposób się "gryźć" ?
Zależy mi na tym aby nic nie przerabiać,w dalszych planach mam wygłuszenie drzwi.
ojej kolego tu mysle ze juz kazdy poprze moje zdanie :skromny: tylko nie buszmeny :red: i nie elipsy :yel: widze ze kosztuja 77pln za komplet czyli wnioskuje ze chcesz wydac 80pln na komplet, doloz juz te pare groszy i kup jakies alpinki albo moze w najgorszym wypadku te odseparowane peiying alien co pisalem o nich wczesniej. Napewno nei sa to dobre glosniki ale po 1. sa odseparowane co bedzie o niebo jak nie dwa lepszym rozwiazaniem jak elipsy oraz peiying mimo ze nie jest super producentem glosnikow skacze po glowie buszmenowi :zakrecony: jezeli chodzi o wzmak i radio czekaj na Freda on ma szersze pojecie (wnioskuje z przeczytanych innych jego postow) ode mnie wiec co do zrodla i wzmaka powinien dobrze doradzic ale mysle ze w kwestii glosnikow mam racje. P.S. montaz gwizdkow nie powinien sprawic wiekszych problemo wiec nie bedzie to jakas skomplikowana przerobka i spokojnie mozesz o nich pomyslec (czytaj inne posty forum jest wiele tematow jak w miare latwo i dobrze je zamontowac)

maniek_
10-08-2011, 20:47
czy pod samo zrodlo Alpinki sxe-1750 beda dobrym rozwiazaniem?

Tak

Wzmachol Raveland xa600 (2x 2omy , podobno 600wat)

Nie znam tego wynalazku, moc "podobno" możesz też sobie odpuścić, patrz na moc ciągłą nie jakieś dziwne wynalazki
http://allegro.pl/boschmann-5x7-dedy...742326586.html

tylko nie buszmen ;)

iNDi
10-08-2011, 23:42
Co do ceny... hmm powiedzmy ze w granicach 100-150zł. Na pewno nie chce się bawić w rozbudowywanie,ma być na bazie oryginału więc jak najbardziej elipsy. Do Alpeinow mam jedno "ale" pasmo przenoszenia zaczyna się dopiero od 70 ;/ a w tych buszmenach niby od 50(ile prawdy u jednego i drugiego producent to Bóg jeden wie). Na allegro śmiga jeszcze takie coś,nie miałem nigdy kontaktu z tą firmą http://allegro.pl/pyle-plg57-2-5x7-cala-240w-ford-mazda-hit-swidnica-i1744112699.html (pasmo jeszcze gorsze bo od 75 ;p)

Jeśli chodzi o wzmacniacz to mam go od kumpla wraz z skrzynią basowa,ale skrzyni niezbyt mam zamiar montować w kombiaku. Sam wzmacniacz daje rade,gdy była podłączona tylko skrzynia to wczorajszy obiad potrafiło z człowieka wytrząść,lecz niedawno zmieniałem samochód i pozostało mi radio,wzmacniacz i skrzynia. W założeniu chciałem podłączyć wszystkie 4 głośniki z drzwi pod wzmacniacz,tylko niezbyt wiem czy to się uda(głośniki maja 4 x 4omy,a wzmacniacz 2 x 2omy,kwestia tego czy można podłączyć 2 głośniki pod jedno wyjście.W poprzednim samochodzie miałem 4 podłączone pod radio i skrzynia na wzmacholu).

Tycak
11-08-2011, 01:35
Co do ceny... hmm powiedzmy ze w granicach 100-150zł. Na pewno nie chce się bawić w rozbudowywanie,ma być na bazie oryginału więc jak najbardziej elipsy. Do Alpeinow mam jedno "ale" pasmo przenoszenia zaczyna się dopiero od 70 ;/ a w tych buszmenach niby od 50(ile prawdy u jednego i drugiego producent to Bóg jeden wie). Na allegro śmiga jeszcze takie coś,nie miałem nigdy kontaktu z tą firmą http://allegro.pl/pyle-plg57-2-5x7-cala-240w-ford-mazda-hit-swidnica-i1744112699.html (pasmo jeszcze gorsze bo od 75 ;p)

Jeśli chodzi o wzmacniacz to mam go od kumpla wraz z skrzynią basowa,ale skrzyni niezbyt mam zamiar montować w kombiaku. Sam wzmacniacz daje rade,gdy była podłączona tylko skrzynia to wczorajszy obiad potrafiło z człowieka wytrząść,lecz niedawno zmieniałem samochód i pozostało mi radio,wzmacniacz i skrzynia. W założeniu chciałem podłączyć wszystkie 4 głośniki z drzwi pod wzmacniacz,tylko niezbyt wiem czy to się uda(głośniki maja 4 x 4omy,a wzmacniacz 2 x 2omy,kwestia tego czy można podłączyć 2 głośniki pod jedno wyjście.W poprzednim samochodzie miałem 4 podłączone pod radio i skrzynia na wzmacholu).
no powiem Ci ze filozofii tu nie ma zadnej za 20pln plus przesylka masz na allegro dystanse (komplet 2szt p+l) z mdf do ktorych przykrecasz glosniki i te glosniki z dystansami w miejsce standardowych elips, robota to max 3 min hehe a tak to wyglada jak jest gotowe do montazu w fabryczne otwory http://allegro.pl/glosniki-magnat-do-forda-fiesta-focus-mondeo-g052-i1718925908.html oczywiscie to jest tylko zdjecie podgladowe i te dystanse odradzam (sa to zwykle plastkiki z abs) naprawde to nie jest wiele roboty z tymi tweeterami ale jesli niema opcji aby Cie przekonac to biorac koaksjalne wez lepiej juz te 165mm (teraz sa na promocji w mixelecrtonics te alpine za 99zl komplet a to taniej niz na allegro, link masz ponizej) i mdfy do tego. Pyle to chyba podobna polka do np. Magnat, Peiying...

---------- Post dodany o 01:35 ---------- Poprzedni post dodany o 01:18 ----------

z tym pasmem i jak sie zastanowic to przy takich glosnikach raczej bym niezwracal wogole uwagi na pasmo przenoszenia, oczywicie jest to wazny parametr glosnika bo to nam w pewnym stopniu mowi jak dobrze glosnik zagra ale ale niestety glosniki np. Pyle majace szersze pasmo moga zagrac gorzej od Alpine ktore maja to pasmo weższe. P.S. Alpine SXE 1725 maja pasmo 60Hz - 20kHz wiec nei ma tragedii ;)

maniek_
11-08-2011, 10:08
Do Alpeinow mam jedno "ale" pasmo przenoszenia zaczyna się dopiero od 70 ;/ a w tych buszmenach niby od 50

Ale często jest tak że w radiu włączasz filtr górnoprzepustowy żeby odciąć dół który często pierdzi a nie gra. Dla tego aby to poprawić warto jest wygłuszyć drzwi

Tycak
11-08-2011, 12:26
Ale często jest tak że w radiu włączasz filtr górnoprzepustowy żeby odciąć dół który często pierdzi a nie gra. Dla tego aby to poprawić warto jest wygłuszyć drzwi

jak wlaczyc taki filtr w radiu tzn. jak sie nazywa ta funkcja?

maniek_
11-08-2011, 12:48
HPF (High Pass)

Fred.X
11-08-2011, 12:52
jak wlaczyc taki filtr w radiu tzn. jak sie nazywa ta funkcja?

najpierw radio musi go miec ,

Tycak
11-08-2011, 15:24
najpierw radio musi go miec , myslisz ze taki zwykly jvc jak ja mam posiada taka fiunkcje?

maniek_
11-08-2011, 15:58
A jaki masz model?

Fred.X
11-08-2011, 16:32
myslisz ze taki zwykly jvc jak ja mam posiada taka fiunkcje?

hmm tyle wcześniej nawymądrzałeś się na temat CA , a nie znasz podstawowych rzeczy ... szkoda słów :boshe:

Tycak
11-08-2011, 16:54
hmm tyle wcześniej nawymądrzałeś się na temat CA , a nie znasz podstawowych rzeczy ... szkoda słów :boshe:

juz nie filozfuj :foch: mowilem ze znam pare podstawowych zagadnien, takich ktore mi sa potrzebne aby dobrac odpowiednie dla mnie radio i glosniki, nie zaglebiam sie juz w konkretne i profesjonalne zasady dzialania calego sprzetu oraz nie znam sie na jakis profesjonalnych instalacjach bo jest mi to nie potrzebne. Posiadam wiedze taka ktora jest mi potrzeba aby w miare przyjemnie sie sluchalo muzyki w samochodzie. Wywnioskowalem, ze kolega pupek tez niema pojecia i probowalem mu wytlumaczyc na chlopski rozum jak mozna sobie za pare groszy polepszyc jakosc grania w aucie a nei wymadrzac sie bo to i tak nic nie da. Jezeli ktos nie zna sie to sypanie mu tekstami o jakis kondensatorach, pasmach i tym podobnych jest zbedne i zrobimy mu jeszcze wiekszy metlik w glowie :dobranoc: Dla mnie ma grac czysto i w miare glosno, nie startuje w zadnych zawodach car audio i przpuszcam ze kolega pupek tez wiec wedlug mnie ladowanie niewiadomo jakiego sprzetu jest zbedne.

---------- Post dodany o 16:54 ---------- Poprzedni post dodany o 16:53 ----------


A jaki masz model? jvc kd-r45

maniek_
11-08-2011, 16:59
jvc kd-r45

Nie posiada.

Kolego prośba do Ciebie i do Freda - darujcie sobie teksty podobne do tych powyżej, są pytania o car audio i o tym gadajmy a nie o tym kto co widział/ słyszał

Tycak
11-08-2011, 17:09
Nie posiada. Dzieki


Kolego prośba do Ciebie i do Freda - darujcie sobie teksty podobne do tych powyżej, są pytania o car audio i o tym gadajmy a nie o tym kto co widział/ słyszał ok tez jestem zdania, ze takie wyklucanie sie do nicczego nie prowadzi, pomozmy koledze pupkowi z tymi glosnikami i zamknijmy temat.

---------- Post dodany o 17:09 ---------- Poprzedni post dodany o 17:03 ----------

a wracajac jeszcze do mojego pytania miał ktoś wogóle styczność z glośnikami Phonocar o których wspomniałem wcześniej? tylko tak naprawdę, slyszal jak grają a nie czytał na innym forum, że są ok.

maniek_
11-08-2011, 17:20
Słuchałem u kumpla w mondku jakiś phonocarów które kosztowały ok 100 zł i grało to kiepsko. Namówiłem go na alpine które miałem u siebie i były niewiele droższe i po zmianie była ogromna korzyść dla Alpine. Dla tego już od kilku lat polecam każdemu alpinki bo jak za te pieniądze gra to świetnie

Fred.X
11-08-2011, 18:30
Jezeli ktos nie zna sie to sypanie mu tekstami o jakis kondensatorach, pasmach i tym podobnych jest zbedne

a kto sypnął :niewiem:

---------- Post dodany o 18:30 ---------- Poprzedni post dodany o 18:30 ----------


Kolego prośba do Ciebie i do Freda - darujcie sobie teksty podobne do tych powyżej,

hmm jakie teksty :bajer: ???

Tycak
11-08-2011, 20:47
a kto sypnął :niewiem: podalem tylko przykład, chodziło mi o to żeby raczej wytlumaczyć i doradzić koledze tak bardziej po ludzku czyli kup te i te, a bedzie ok



hmm jakie teksty :bajer: ??? pewnie mowa o naszym przekomarzaniu sie o tym całym car audio

---------- Post dodany o 20:47 ---------- Poprzedni post dodany o 20:30 ----------


Słuchałem u kumpla w mondku jakiś phonocarów które kosztowały ok 100 zł i grało to kiepsko. Namówiłem go na alpine które miałem u siebie i były niewiele droższe i po zmianie była ogromna korzyść dla Alpine. Dla tego już od kilku lat polecam każdemu alpinki bo jak za te pieniądze gra to świetnie wiec juz wszystko wiem, jednak skusze sie na te alpine bo cena jest rzeczywiscie atrakcyjna (przez pol taniej jak dalem za magnaty 8O ale to jednak bylo kilka lat temu) a teraz jest jeszcze na nie jakas promocja. Mylslem ze bede musial szukac jakis nowych malo znanych poduktów lub dolozyc sporo by byc zadowolonym do np. Hertza lub u Dimension. Szczerze to mam coraz mniej zaufania do tych markowych produktow bo coraz wiecej producentow znacznie obnizyla jakosc, pominawszy Sony ktore od dawna ma zla opinie, to np. Jvc calkiem niedawno robili nawet przyzwoite glosniki bo na radio nie narzekam, Pioneer rowniez juz serwuje dla klienta kiche i to zarowno glosniki jak i radia po Blaupunkt który już wogóle mocno upadł. Nie jeden powie ze teraz radio jvc czy pioneer w tym samym przedziale cenowym to jedno i to samo, rzeczywiscie parametrami sie pewnie pokrywaja ale do mnie np. nie przemawia menu odtwarzaczy pioneer, a to jest dla mnie wazne. Mialem okazje pobawic sie u kolegi i ciezko bylo mi tam co kolwiek polapac, ja wole wszystko przejrzyste wrecz intuicyjne.

maniek_
11-08-2011, 22:55
nie przemawia menu odtwarzaczy pioneer

Też drażni mnie to strasznie, ale zdecydowanie nadrabia dźwiękiem i ogromną ilością ustawień. Dla tych opcji jestem w stanie przeboleć maxymalnie nieintuicyjną i niewygodną obsługę