PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] po remoncie glowicy brak mocy i kopci



chochlik
31-07-2011, 16:37
Witam,
Jestem szczesliwym posiadaczem mondeo mkII 1.8td. W autku nie bylo powaznych awarii do ostatniego miesiaca, wygial sie walek rozrzadu, jeden zawor i ogolnie lipa... zostawilem auto u mechanika, remont glowicy, nowe uszczelki, plyny, filtry. Wszystko juz zamontowane z powrotem i tu zaczynaja sie problemy... Auto bardzo ciezko odpala jak odpali to strasznie dymi na siwo i w ogole mocy nie ma. Wczesniej auto odpalo bez problemu, przy pierwszym odpaleniu lekka biala chmurka leciala, moc jak na diesla tez mial, wrecz bardzo fajnie sie zbieral. Nie mam pojecia co jest z nim teraz a mechanika to najchetniej bym zastrzelil.... No ale za duzo pieniedzy juz wydalem poza tym auto oddalem w lepszym stanie i oczekuje ze w takim samym wroci. Rozrzad byl wymieniany na blokadach. Nie mam pojecia co jest z autem, macie jakies pomysly ?

marek8201
31-07-2011, 21:51
ja bym obstawił rozrzad,zle ustawiony.

gonzlez
01-08-2011, 16:23
mi tez sie wydaje ze zle rozrzad jest ustawiony

chochlik
01-08-2011, 16:25
bylem u mechanika. Rozrzad byl zrobiony wg. ksiazki sam naprawiam mondeo. Mechanik sprawdzil wtrysk sterujacy i wyszlo niecale 4 ohm a powinno byc 90-100 ohm. Mozliwe ze te wszystkie objawy sa spowodowane niedzialajacym wtryskiem sterujacym ?

kemot678
01-08-2011, 16:48
Kolego miałem podobnie. Po wymianie uszczelki pod głowicą mechanik ustawiał też na blokady rozrząd. Po odpaleniu objawy jak u ciebie. Jak się okazało pasek był źle założony o jeden ząbek. Udało się bez rozbierania, przestawił na pompie i było oki. A poza tym jak przed naprawą wtrysk był zdrowy a po naprawie chory. Coś cię mech ściemnia. Niech sprawdza rozrząd. Musi być idealnie ustawiony. :red:

mirpo
01-08-2011, 19:29
Nie zakładaj z góry że wtrysk sterujący niedziała. Odłczałeś od niego wtyczke? Zmieniała się praca silnika?
Raczej rozrząd do poprawy ;)

LukaszOst1
06-08-2011, 11:41
99,9% rozrząd miałem akurat pod ręką znawce 1,8td i też potwierdził

chochlik
09-08-2011, 16:40
mieliscie racje koledzy, rozrzad byl zle ustawiony. Dziekuje bardzo za pomoc :)