PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Ciezko odpala, nierowne obroty,odcina turbo, swiecaca sprezynka



Nostra17
01-08-2011, 22:28
Witam!
Zakupilem sprawne autko TDCI 2.0 po podlaczeniu pod kompa ie wykazywal bledow...oddalem mondeo do mechanika w celu sprawdzenia przewodow EGR poniewaz kopcil. Mechanik mial zaslepic EGR ,ale powiedzial ze tyko przeczyscil i wymienil uszczelke od zaworow i kolo pasowe.,
Odbierajac auto probuje go odpalic, ale zaobserwowalem, iz dluzej musze krecic niz zwykle o 1,1.5 sekundy..odjechalem chcac mu przycisnac auto stracilo moc, odlaczylo sie turbo zaswiecila sie swieca zarowa i nawet gasl w niektorych momentach.
Rano auto ciezko odpalic dopiero za 3 dluzszym kreceniem...silnik nie rowno pracuje obroty szatkuja na zimym silniku na cieplym jest oki. Pojechalem na kompa i okazal sie ze jakies dwa bledy krzywka wirnika pompy i zdaje sie cos z wtryskami konkretnie jeszcze napisze jak sie dopytam. Zastanawiam sie czy moze cos nawalili z tym EGR ale czy wykazalo by takie bledy
Co to moze byc bo masakra tak jezdzic dalem auto do mechanika a odebralem zwalone

sly_PL
02-08-2011, 12:11
poza tematem, po co wymieniał kolo pasowe ?
uszczelkę od zaworów - którą ?
przewodów EGR ? - jakich to przewodów?
kody błędów podaj !

zawiozłeś do mechanika działający, a odebrałeś lipę ? zaraz bym pojechał, ze ma auto być przed stanem takim jak go dałem

Nostra17
03-08-2011, 23:22
Koło pasowe wymieial bo cos mi sie tluklo w w tamtych okolicach ,ale teraz wiem ze to nie to tylko rolka z amortyzatorem czy jakos tak.
Mial sprawdzic przewody idoce do intercoolera czy nie sa pekniete...powodem tego moglo byc kopcenie


Witam takie rzeczy powyskakiwaly

Wirnik, krzywka pompy
usterka obwodu sterujacego pompy wtryskowej

Krzywka,walek,wtryskiwacz

błedy
generator aktywny nie mozna skontrowac
akt.cisnieni wtryskiwacza-niskie na uruchomienie silnika
cisnienie wyjscia sygnału za wysokie

wirnik krzywka pompy aktywne

Nostra17
06-08-2011, 10:39
Wczoraj wiozlem pasazerow a on mi na zakrecie zgasl i kierownica ledwo moglem :wall::zly::wall:krecic

oggie
06-08-2011, 11:48
pierwszy to p0251, drugi ciezko mi wywnioskowac...
odstaw to auto do kogos, kto bedzie je w stanie ogarnac. Przy p0251 okazuje sie, za pasc moglo cokolwiek z ukladu zasilania paliwem, choc statystycznie najczesciej problemem jest ktorys/ktores wtryskiwacze.

Jendrekmak
06-08-2011, 18:26
na pewno p0251 i p1211. coś narozrabiał ten mechanik. albo katował auto albo coś kombinował/zamienił paprak jeden. niestety przy commonrail trzeba wiedzieć co się robi. jaki rocznik auta? i czy egr okablowany?

sly_PL
07-08-2011, 21:39
Wczoraj wiozlem pasazerow a on mi na zakrecie zgasl i kierownica ledwo moglem krecic

to chyba logiczne jak wspoma przestała działać, w przypadku zakretu nic tylko trzeba było wbic bieg i sprzegło puscic, auto odpali i zacznie wspoma dzialac i nie stracisz cennego czasu na zakręcie na odpalanie z kluczyka

Nostra17
07-08-2011, 22:02
Znalazlem kartke z tym co deklarowal ze robil...
Czyszczenie EGR
odpowietrzenie sprzegła
wymiana uszczelki pokrywy zaworow
sprawdzenie szczelnosci ukladu dolotowego turbiny i intercoolera
wymiana kola pasowego.
Jest to 2003 r 2.0 TDCI 115KM hatchback

Jest to rocznik 2003 2.0 TDCI hatchback

beezone
08-08-2011, 02:13
Wygląda na to że gościu chyba ci podmienił pompę WC albo coś przy czujniku ciśnienia paliwa kombinował...
Robił to jakiś lokalny fachowiec od TDCi ?

i dlaczego naprawiał rzeczy, których nie zamawiałeś?

Nostra17
08-08-2011, 13:39
prosilem aby sprawdzil przewody idace do intercoolera czy nie pekniete i zaslepil egr ale stwierdzil ze egr nie trzeba zaslepiac...a z uszczelke pokrywy aworow stwierdzil ze trzeba by wymienic.

Wczoraj az sie zdziwilem odpalil za 1 dluzszym kreceniem dzen wczesniej za 2 a dzisiaj nie odpalil wcale...akumulator juz zaczo padac a ono nic:-(

Jendrekmak
08-08-2011, 14:02
a z uszczelke pokrywy aworow stwierdzil ze trzeba by wymienic.

no i wszystko wiadomo. żeby wymienić tą uszczelkę trzeba wymontować przynajmniej przewody idące do wtryskiwaczy więc albo układ jest źle odpowietrzony albo wtryskiwacze były również wyjmowane i są źle zamontowane (czytaj. pozamieniane miejscami albo źle zamocowane do głowicy i są przedmuchy z cylindrów).
potrzebna jest interwencja mechanika który ma pojęcie o układach wtryskowych CR

Nostra17
10-08-2011, 00:07
Jakies 2 tyg temu probowalismy je odpowietrzyc bo podejrzewalismy to ze sa zapowietrzone i po 1 takim zabiegu odpalil elegancko ale pozniej dalej tosamo.

Dzisiaj udal mi sie go odpalic na pych nestety ,bo akumulator zdechl od krecenia. Jak go przegazowalem w miejscu to z tylu smuga czarnego dymu az ciemno....jak mu gazowalem to tak jakby cos go dusilo jakby byl przytkany. No i standardowo nierowna praca silnika.

fundil
10-08-2011, 06:29
Kolego a filtr paliwa wymieniał?Spadek ciśnienia na CR może być spowodowany zapchanym filtrem.Ale jeżeli autko ma ok300kkm to może to być pompa CR i wtryski.

Nostra17
10-08-2011, 09:21
Kolego a filtr paliwa wymieniał?Spadek ciśnienia na CR może być spowodowany zapchanym filtrem.Ale jeżeli autko ma ok300kkm to może to być pompa CR i wtryski.

Wymieniałem jak i wszystkie swiece zarowe
Najbardziej prawdopodony scenariusz bedzie kolegi
"Jendrekmak" badz lejacy wtrysk ...tak mi sie wydaje

Jendrekmak
10-08-2011, 11:01
źle zamontowane wtryskiwacze na 90% (jeśli były demontowane) i np. puszczają na podkładkach bo nie zostały wymienione albo za słabo dokręcone wtryskiwacze

jest jeszcze jedna opcja, że zanieczyszczone zostały wtryskiwacze przy demontażu i montażu przewodów CR i się pozapychały trochę jakimś syfkiem. przy układzie CR czystość to podstawa

Nostra17
11-08-2011, 23:54
Oddalem wczoraj auto do zakladu ktory zajmuje sie wtryskami itd. Dzisiaj dowiedzialem sie ze to wtryski...wszystkie cztery 2700zl
Mosil ze koncowki wtryskow do wymiany jak pytalem ocene t dodal cos o akims filtrze (nie wiem o co chodzi)
Dzwonilem dzisiaj orientacyjnie do innego zakladu to powiedzieli ze za wymiane koncowki 500zl szt. a jesli bedzie problem z zaworami to 750 za sztuke. Jutro mam da znac czy maja robic czy tez nie. W innych zakladach za sprawdzenie jednego wtrysku 50zl-60zl wiec nie wiem czy on to liczyl wraz ze sprawdzeniem...masakra
Stwierdzil ze raczej ingerencja innego mechanika nie miala wplywu na toze te wtryski padly...padly juz ze zuzycia.
Jak kupowalem (niedawno) auto to po podlaczeniu kompa bylo wszystko oki. A tu teraz 4 wtryski do roboty.

Jendrekmak
13-08-2011, 00:04
generalnie to jest tak: jeśli przed naprawą u tego mechanika było teoretycznie ok a po naprawie jest do kitu to znaczy, że koleś źle odpowietrzył układ CR ci zatarł ci zaworki jeśli odpowietrzenie jedynie polegało na ciągłym kręceniu rozrusznikiem i wpuszczaniu do dolotu "samostartu". robi się to trochę inaczej w przypadku CR ale niestety większość mechaników nie zdaje sobie sprawy z następstw takiego postępowania.

Nostra17
23-08-2011, 21:11
Czy to nie za duzo za wymiane dwoch koncowek wtryskow i 4 zaworkow wczytanie kodow..czyszcenie baku 2500zl?Mowa tu o lewiznie tzn praca pracownika zakladu na lewo

Jendrekmak
23-08-2011, 22:51
2 końcówki to 550-600 zł a 4 zaworki to 1100-1200 zł reszta to jego praca

Nostra17
28-08-2011, 14:26
Odebralem auto i co... dalej zaswieca sie swieca zarowa ..musze oddac ponownie auto :wall::wall:

Nostra17
29-08-2011, 13:43
Byłem przed chwilka podpiac go pod kompa i blad ktory sie pojawia to
P0251
Usterka kontroli cisnienia szyny (jakos tak)
Czyzby Panowie zle zrobili te wtryski?!

sly_PL
29-08-2011, 15:34
to błąd ogólny dotyczący zasilania paliwem, możne mieć wiele powodów,

zatkany wąż,
lub walnięta pompa WC,
lub regulator na pompie WC
lub za duze ciśnienie w szynie CR,
lub za małe cisnienie w szynie CR,
lub lejace wtryski,
lub przytkane wtryski,
lub nieszczelnosc na zalaczkach apliwa,
lub filtr paliwa zapchany,
lub pompa paliwa w zbiorniku,

;) możne cos pominąłem,

Problem w tym, że trzeba znaleźć które to ;)
Tez mam ten bład, ale u mnie koło 180 sie włacza pod obciazeniem.

Rogi136
01-09-2011, 20:53
- Nostra17
A czy po wymianie końcówek wtrysku wygenerowali ci nowe kody C2I i dopisali do ECU, jeśli nie to może być powód wywalania sprężynki.
Na tym forum czytałem że po założeniu czterech wtrysków po regeneracji czasami auta nie można odpalić, problem wtedy rozwiązali dopisując kod C2I do sterownika

Nostra17
03-09-2011, 00:51
Wiem ze kody wpisywali,ale co i jak ...
Odebralem go dzisiaj (oddalem wcelu zweryfikowania przyczyny) ... przy rozpedzeniu (na klimie) na 1 biegu do kolo 3 tys obrotow dostawal taki zryw a za 3 razem wyskoczyla sprezynka...
2 bieg to do 2,2-2,5 to jest mulasty na maxa niekiedy to ledwo co sie zbiera wciskam mu gaz a on ledeo co idzie.Raz idzie lepiej raz gorzej.
Panowie co robili twierdza ze nie maja pojecia co jest grane,ze wtryski zrobione...
Zastanawiam sie czy nie pojechac gdzies na sprawdzenie tych wtryskow czy nie leja, juz sam nie wiem co robic.
Wczesniej auto mi odpalalo po dluzszym kreceniu az doszlo do momento ze cale nie odpalil teraz jest oki odpala super ale ta sprezynka i wywalajacy balad Usterki kontroli cisnienia szyny p0251.

Nostra17
08-09-2011, 09:56
Objaw swiecacej kontrolki swiecy zarowej nadal aktualny...
Gdy stoje np na swiatlach to silnik pracuje nie rowno tzn obroty sa na 750 czyli na pdzialce nizej tysiaca i wskazowka z obrotami wedruje minimalnie wyzej do gory i z powrotem na mijsce bywa ze i w dol o taka sama odleglosci jest to wysuniecie tuz nad ta podzialke 750 obrotow zachowuje sie tak nie rownomiernie czasam obroty sa oki po chwili cos u odbija i tak sie dzieje rzestaje i tak jak pisalem nie rownomiernie...wiem ze auto rowniez sie tak zachowywalo przed regeneracja wtryskow co swiecila sie rowiez kontrolka. Czasami mam wrazenie ze podczas wdepniecia gdy ma juz ponad 2,3-2,5 jakby turbo nie dzialalo ale nie swieci sie "zarowa"-(moze mi sie zdaje)

Ogolnie po o wymianie 4 zaworkow i 2 koncowek wtryskow auto zaczelo odpalac bez problemu i stalo sie żwawsze (nadal wlacza sie swieca zarowa). Nadal kopci na czerno.Kolega ostatnio jechal za mna to gdy mu przycisnalem mocniej chmura czarnego dymu za mna pozostala.
Mialem dawniej audi A4 96rok tdi 1.9 90km a to moje ma 115km ale tamto jak wcisnolem to sie zbieralo a to...eh

Napisalem o tych obrotach bo moze to ma jakies znaczenie ,moze to cos zasugeruje...

sly_PL
09-09-2011, 14:19
Ogolnie po o wymianie 4 zaworkow i 2 koncowek wtryskow auto zaczelo odpalac bez problemu i stalo sie żwawsze (nadal wlacza sie swieca zarowa). Nadal kopci na czerno.Kolega ostatnio jechal za mna to gdy mu przycisnalem mocniej chmura czarnego dymu za mna pozostala. Mialem dawniej audi A4 96rok tdi 1.9 90km a to moje ma 115km ale tamto jak wcisnolem to sie zbieralo a to...eh Napisalem o tych obrotach bo moze to ma jakies znaczenie ,moze to cos zasugeruje...


sprawdź rury Od turob do IC i od IC do EGRa, a najbardziej tą pod EGR-a, czy nie ma gdzies jakiego pekniecia (naciecia)
objawy, czyli dymienie, spadanie mocy przy wiekszych obrotach, i falowanie to moze byc cos z nieszczelnoscia w dolocie powierza

Jendrekmak
11-09-2011, 18:53
lub pompa paliwa w zbiorniku, możne cos pominąłem,

może i coś pominąłeś ale pompę dodałeś nadprogramowo bo w mondeo mk3 tdci jej nie ma. jeśli ktoś twierdzi, że ją posiada to po prostu nie wie co ma. pompy w zbiorniku są tylko w benzynie a pompa dodatkowa/pomocnicza jest tylko w dieslu TDDI od spodu przy tylnym prawym kole

Nostra17
11-09-2011, 19:51
sprawdź rury Od turob do IC i od IC do EGRa, a najbardziej tą pod EGR-a, czy nie ma gdzies jakiego pekniecia (naciecia)
objawy, czyli dymienie, spadanie mocy przy wiekszych obrotach, i falowanie to moze byc cos z nieszczelnoscia w dolocie powierza

Ale czy wtedy wyskakiwalby balad w postaci swiecacej kontrolki?
Dzisial gdy wracalem z weekendu, wlaczyla sie kontrolka i odcielo turbo po dluzszej probie jazdy odcielo calkowicie zaplon.

Nostra17
22-09-2011, 14:14
Mam takie pytanko czy ta rura idaca z filtra powietrza do turbiny po scisnieciu jej reka i przygazowaniu drugiej osoby powinna zasysac sie?

Nostra17
19-10-2011, 13:01
Zagladnole pod auto i zobaczylem zaolejaona rure idaca od egr do intercoolera...wyczyscilem i na 2 dzien ponownie sprawdzilem skraplalo sie na samym dole na pierwszym laczeniu . Pojechalem z tym do znajomego mechanika by zagladnol i sprawdzil ...stwierdzil ze delikatnie opackana i ze to nie przez to odcina turbo...pojechalem do zakladu mechanicznego ktory trudni sie naprawa koles wziol na podnosnik i powiedzial, ze to normalne...przeciez wiem czytajac na forum ze to nie jest normalne, ale tlumacz to gosciowi. mechanik dokrecil obejme na laczeniu co nic nie dalo bo dalej wycieka:smash: ciemna oleista ciecz.

---------- Post added at 12:01 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

...a moze sprobowac na tym laczeniu obsmarowac sylikonem czarnym do wysokich temper. (takowy posiadam) ... ??

sly_PL
19-10-2011, 13:37
Mam takie pytanko czy ta rura idaca z filtra powietrza do turbiny po scisnieciu jej reka i przygazowaniu drugiej osoby powinna zasysac sie?

Tak,
zreszta z drugiej strony idą rozkrec któryś cybant na rurze do intercoolera to Ci wystrzeli ;)

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:37 ----------


Zagladnole pod auto i zobaczylem zaolejaona rure idaca od egr do intercoolera...wyczyscilem i na 2 dzien ponownie sprawdzilem skraplalo sie na samym dole na pierwszym laczeniu . Pojechalem z tym do znajomego mechanika by zagladnol i sprawdzil ...stwierdzil ze delikatnie opackana i ze to nie przez to odcina turbo...pojechalem do zakladu mechanicznego ktory trudni sie naprawa koles wziol na podnosnik i powiedzial, ze to normalne...przeciez wiem czytajac na forum ze to nie jest normalne, ale tlumacz to gosciowi. mechanik dokrecil obejme na laczeniu co nic nie dalo bo dalej wycieka ciemna oleista ciecz.

to normalne

Nostra17
18-11-2011, 17:16
Mam takie pytanko....wczoraj ladowalem akumulator i wlozylem go do auta po 30min odpalilem.
cisnolem mu i autko ladnie sie zbieralo mialo moc i nic nie wyskakiwalo.
Czy gdyby byly to wtryski... takie zachowanie auta bylo by mozliwe ? Bywaja dni rzadko ale bywaja ze jedzie powiedzmy jak trzeba.
Obecnie potrafie juz przewidziec kiedy zaswieci mi sie swieca zarowa....gdy go rozpedzam dodajac gazu to w mewnym momencie slychac taki dzwiek jakbym jadac rozpedzal autotrzymal "gaz" i ktos wcisnol sprzeglo ...zastanawiam sie teraz czy moze to nie wina turbiny, ale czy wtedy niewyskakiwalby blad usterka kintroli cisnienia szyny...

sly_PL
19-11-2011, 14:18
Obecnie potrafie juz przewidziec kiedy zaswieci mi sie swieca zarowa....gdy go rozpedzam dodajac gazu to w mewnym momencie slychac taki dzwiek jakbym jadac rozpedzal autotrzymal "gaz" i ktos wcisnol sprzeglo ...zastanawiam sie teraz czy moze to nie wina turbiny, ale czy wtedy niewyskakiwalby blad usterka kintroli cisnienia szyny...

Jedno pytanie: a sprawdzali przez ten okres napraw Ci magicy ciśnienie na szynie CR ? Czyli ciśnienie jakie pompa wysokiego ciśnienia podaje ?

Nostra17
20-11-2011, 18:23
...podpinal pod komputer i robil zemna przejazdzke patrzac w laptopa i jakies parametry...
Jak to sie sprawdza ? Moze zamiast sprawdzac wtryski z wydrukiem 250zl lepiej sprawdzic ta pompe cisnienia hm..
Wczoraj np ladnie sie zbieral...postal godzine odpalilem przejechalem i wyskoczyla sprezynka a p 4min odcielo gdy zgasilem i odpalilem jak reka odjol..,

sly_PL
21-11-2011, 11:46
...podpinal pod komputer i robil zemna przejazdzke patrzac w laptopa i jakies parametry...

a masz zapis tego?
pewnie jest tam zapis ciśnienia na szynie CR

---------- Post added at 11:43 ---------- Previous post was at 11:35 ----------


Jak to sie sprawdza ? Moze zamiast sprawdzac wtryski z wydrukiem 250z
wtryski miales robione,

---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:43 ----------


lepiej sprawdzic ta pompe cisnienia hm..

żeby ściągnąć pompę WC trzeba mieść specjalny klucz(blokadę), żeby nie ściągać rozrządu, sprawdzenie pompy 250zl ;)

Nostra17
21-11-2011, 19:16
Tak mialem wtryski robione, a wydruku nie mam z tej "przejazdzki"
Jutro mam zamiar sprawdzic wtryski potwierdzone wydrukiem