PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Kopci przy zmianie biegu



LukaszS84
02-08-2011, 15:14
Mam Mondeo MK3 2,0 130KM. Mam taki problem że któregoś dnia wyjechałem w dość długą trasę około 1tyś km w obie strony i zauważyłem że przy każdej zmianie biegów auto puszcza z rury wydechowej czarny dymek. Wielkość tego dymu zależy od tego jak mocno naciśnie się gaz. Pod koniec trasy ale to mogło mi się zdawać bo już byłem przewrażliwiony jakby stracił trochę mocy. Mam mondeo od 5 miesięcy olej wymieniłem od razu po zakupie i zalałem syntetyk Ford Formuła F i oczywiście wszystkie filtry, raz zdarzyło mi się wlać tego droższego disla prawie cały bak a tak zawsze tankuje orlen albo BP. Mechanika mam umówionego za kilka dni a do tego czasu chciałbym zasięgnąć waszej opinii. Czy jest to może zatkany EGR czy może osławione wtryski padają? Dodam że przed tym puszczał czarny dymek ale dopiero powyżej 3,5tyś obrotów. Aha sprawdzałem stan oleju i nie poszło ani kropli!!! Z góry dzięki za wszelkie sugestie!!!

tompiorko
02-08-2011, 16:15
Dymić z lekka musi bo przecież to dezel. Sprawdził bym dolot czy przypadkiem nie ma jakiejś drobnej nieszczelności.

Ar2rB
05-08-2011, 23:03
zapewne EGR się zakleił... Ja mam zamiar śwój EGR jutro całkwicie zaslepić (wcześniej go wyczyszczę i rozruszam). do tego mam zamiar zając sie odmą (już mam siateczkę) i... termostatem malym (jak już kolektor zrzuce to i dostep będzie dobry).

chasm
10-08-2011, 13:08
Dołączę się - teraz dopiero wypatrzyłem ten wątek, a zadałem pytanie o kopcenie w podobnym:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/72755-Mondeo-2.0-TDCi-wymiana-w%C4%99%C5%BCa-od-intercoolera-dalsze-konsekwencje

fala
10-08-2011, 13:14
w swoim klekocie też muszę pomyśleć o zaślepieniu bo brzydko te chmury wyglądają :hmm:

pluca
10-08-2011, 13:48
Mi przy wymianie wtrysków 2-mce temu mechanik powiedział, że mimo, że auto w tej chwili nie kopci zbytnio, to żebym za jakiś czas pomyślał o zaślepieniu egr, bo dla turbo to niezdrowe. Ostatnio w trasie przyuważyłem, jak przy mocniejszym przyspieszaniu po zmianie biegu puszcza czarny kłąb i zastanawiam się czy to już ten czas, czy też to normalne jest i dopóki nie zacznie kopcić jakoś dłużej, tego nie olać. Z drugiej strony widziałem jedno mondeo przede mną, które przez cały odcinek przyspieszania waliło kłębami sadzy, więc u mnie jest to chyba jeszcze norma :hehe:

chasm
10-08-2011, 13:56
widziałem jedno mondeo przede mną, które przez cały odcinek przyspieszania waliło kłębami sadzy, więc u mnie jest to chyba jeszcze norma

No właśnie, jak kopci dłużej to ?

LukaszS84
21-08-2011, 02:08
Mechanik na próbę zamocował nowy zawór EGR ale to nie pomogło jak kopcił tak kopci dalej, turbo ponoć sprawne więc co to może być czy to już ewidentnie wskazuje na wtryski?

Globi
21-08-2011, 17:20
Ja kopciłem na szarawo a czasem na ciemno, nie było to jakieś spektakularne dymienie ale zbyt duże nawet jak na kopciucha. Czyszczenie dolotu, egra, zaślepienie egra i bylo lepiej, ale nie do konca. Nastepnie sprawdzilem swiece - 4/4 upalone. Wymiana i jak ręką odjął. A rzecz działa się tego lata gdy to ponoć przy aktualnych temperaturach świece nie są niezbędnie potrzebne ;)

LukaszS84
21-08-2011, 23:14
Ok podrzucę te pomysły mechanikowi i zobaczymy jak to sie dalej potoczy

hirotarosc
21-08-2011, 23:29
Ja bym sprawdził dolot czy gdzieś nie jest pęknięte coś jakaś rura, jeśli wymiana EGR nie pomogła to czyszczenie go też nic nie da

LukaszS84
22-08-2011, 01:44
Z tego co zaobserwowałem nikt nie sugeruje że to mogą być wtryski

Globi
22-08-2011, 02:20
Myślę, że przy problemach z wtryskami dymił by cały czas, poza tym prawdopodobnie były by jakieś jeszcze inne objawy poza spontanicznymi dymkami przy zmianie biegów.
Ja bym sprawdził dolot czy gdzieś nie jest pęknięte coś jakaś rura, jeśli wymiana EGR nie pomogła to czyszczenie go też nic nie da

Nie zawadzi a w sumie może to być to..
Ogólnie dymienia to zazwyczaj objaw nieodpowiedniej mieszanki powietrzno-paliwowej, trochę można tu wróżyć z fusów póki co, może jakieś błędy wyjdą przy podpięciu pod kompa? Narazie możesz spokojnie sam sprawdzić czy świece się grzeją, czy dolot nie ma jakiejś dziurki. Jeśli będziesz miał nadmiar wolnego czasu to możesz na próbę zaślepić egra (jeśli nie masz elektroniki przy nim) i pojeździć trochę. Najlepiej było by go solidnie przepalić, czyli wysokie obroty, niższe biegi żeby trochę przeciąg w dolocie zrobić. Jaki styl jazdy masz? Bo jeśli zmieniasz biegi na wyższe przy 2000 obrotów to przydało by się go solidnie przegonić..

Mechanik na próbę zamocował nowy zawór EGR ale to nie pomogło
Nowy czy inny? i byłeś przy tym? rzadko który mechanik ma pod ręką nowy zawór egr ot tak...

hirotarosc
22-08-2011, 07:12
rzadko który mechanik ma pod ręką nowy zawór egr ot tak...

dokładnie tak jak kolega pisze, przy wtryskach miał byś nie równą prace silnika zaraz po odpaleniu i kopcił by Ci na siwo-biało, w moim mondku to sie sprawdziło takie kopcenie+nierówna praca przez ok 30sec od odpalenia

LukaszS84
22-08-2011, 22:53
To tak wytłumaczę się, ogólnie to raczej nie szaleje za kółkiem ale też nie staram się go zamulać choć czasem się zdarzy, teraz już jestem trochę mądrzejszy dzięki Wam Koledzy i na pewno od czasu do czasu go przegonie solidnie. Co do naprawy to sprawy mają się nieciekawie bo nie mogę ich kontrolować z tego względu że pracuje w Irlandii północnej a auto zostawiłem u wujka w Londynie jak jechałem z Polski do Irlandii zauważyłem te objawy kopcenia i postanowiłem nie ryzykować i zostawiłem u niego auto. Teraz to wujaszek dopilnowuje naprawy i dzwoni zdając relacje. Z tego co wiem to nie był nowy zawór ale zdaniem mechanika sprawny, ponoć lubi naprawiać fordy. I tak to jest pod kompa go podpinał i zero błędów. Zanim wyjechałem nim w trasę zatankowałem tego lepszego diesla na orlenie, oczywiście większość go spaliłem zanim zatankowałem pod korek przed wyjazdem normalnego. To właśnie już na tym lepszym dieslu zaobserwowałem intensywniejsze kopcenie a na trasie do Irlandii zrobiło się gorzej. I tak to wygląda.