PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Problem z silnikiem 2.0TDCi



michalgluza
04-08-2011, 02:34
Witam otóż posiadam Forda Mondeo 2.0TDCi 115KM z 2005r. i mam z nim nastepujący problem. Od pewnego czasu na zimnym silniku auto głośno i nierówno pracuje lecz gdy sie rozgrzeje wszystko wraca do normy. Następny problem pojawia się gdy np włącze klime albo skręce kołami wtedy słychac dziwne stuki dochodzące z komory. Większość powie że wtryskiwacze jednak chciałbym zaznaczyć że oprócz wymienionych hałasów wszystko z autem w najlepszym porządku. Nie dymi, "sprężynka" mi sie nigdy nie zapaliła, moc wbija w fotel, spalanie na poziomie 6,5-7l/100km przy dynamicznej jeździe. Ponadto filtry i oleje wymieniane regularnie. Czy ma ktoś może jakiś pomysł? Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Pzdr

PiotrLublin
04-08-2011, 12:17
popychacze hydrauliczne lub dwumasa?

MaroX
04-08-2011, 12:37
Następny problem pojawia się gdy np włącze klime albo skręce kołami wtedy słychac dziwne stuki dochodzące z komory.

- zimy chodzi głośno - to wtryski, jak nie ma sprężyny i pali mało (tylko 7 litrów) to hasać dalej, nie przejmować się,
- Skręcanie kołami - jak szumi, stuka - siada pompa wspomagania kierownicy
- przy włączaniu klimy jak stuka - mechanizm paska wielorowkowego - poczytaj na forum, napinacz, mała dwumasa, rolki, pasek

---------- Post dodany o 11:37 ---------- Poprzedni post dodany o 11:34 ----------


popychacze hydrauliczne lub dwumasa?

Popychacze albo dwumasa dzwoni przy skecania kołami lub kierownicą albo przy włączaniu klimy??? A to dobre :jaja::jaja::jaja::jaja::rotfl::rotfl:

michalgluza
04-08-2011, 15:16
Może źle sprecyzowałem, przy włączaniu klimy i skrecaniu kołami stuki dochodza z silnika słychac to wyraznie, pracuje wtedy jak zwykły wolnossący diesel. BTW z pompa wspomaganie wszystko ok tak samo jak z paskiem od klimy bo zrobiłem całość(pasek, rolki, napinacz) niedawno. Jeśli to pomoze to nagram filmik moze wtedy dojdziemy do sedna. Pzdr i dzięki za odpowiedzi

Link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=HSWoag_Tii0

PiotrLublin
04-08-2011, 16:11
Popychacze albo dwumasa dzwoni przy skecania kołami lub kierownicą albo przy włączaniu klimy??? A to dobre
Dodalem te rzeczy do zimnego silnika.

michalgluza
04-08-2011, 18:03
Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie??

chris-1977
13-08-2011, 19:09
koło masowe

fundil
13-08-2011, 19:43
Mi to wygląda na małą dwumasę.

steell
13-08-2011, 22:11
dokładnie koło pasowe na wale korbowym i powoli wtryski

chasm
16-08-2011, 13:10
Z tym "mruczeniem kota" przed włączeniem klimy to może nie od razu koło pasowe, a napinacz. 15kkm temu wymieniałem komplet włącznie z kółkami - napinasz SKF z zeszlifowanym logo FORD + koło DAYCO (mruczał i na dodatek zaczęły wylatywać sprasowane cienkie blaszki z koła jak 2 części ocierały o siebie - pisałem o tym na forum). Jakiś czas było ok, przed końcem gwarancji zaczęło znów mruczeć. Zauważyłem, że koło ma lekkie bicia i to pewnie początek końca, wymienili na nowe - teraz FEBI, ale mruczenie nie ustało - stawiam więc w przypadkach mruczenia na napinacz (chyba, że koło się rozwala tak jak u mnie wcześniej).