PDA

Zobacz pe³n± wersjê : [TDDi MKIII] sprzeg³o pisk...:/help warsztat



hubciox
04-08-2011, 21:05
Witam! mam ma³y problem,moze ktos cos pomoze:))) tj po wcisnieciu sprzeg³a slychac pisk...jak by ³ozyska we

sprzegle cos tarly...podczas jazdy nic sie nie dziej,nie szarpie ...tylko po wcisnieciu sprzeg³a... czy jest mozliwosc

wymiany samych lozysk bez wymiany calego sprzeg³a??? czy zna ktos jakis dobry warsztat samochodowy w

okolicach Chrzanowa,miedzy krakowem a katowicami??????mam dosc zostawiania auta u MC GAyverów:) pozdrawiam!!!

tompiorko
04-08-2011, 21:07
Istnieje mo¿liwo¶æ wymiany samego wysprzêglika. Jednak przy okazji zrzucania skrzyni mo¿e siê okazaæ ¿e wymiany wymaga te¿ kpl.sprzêg³a z DMZ.

dzimi75
05-08-2011, 19:40
Kolego to ³o¿ysko na wyprzêgliku tak rzezi:(U mnie by³o podobnie:(i zmieni³em komplet sprzêg³a z dwumasa.U mnie jak dwumas siada³ to za³adowa³em rodzinke i jak pod górkê jecha³em to czuæ ze przy dodaniu gazu sprzêg³o siê ¶lizga³o:(wiec wiedzia³em ze to dwumas .Wiec musisz byæ przygotowany na najgorsze.

hubciox
05-08-2011, 20:56
aha...ino chodzi ze wlasnie nie szarpie...mechanik powiedzial ze moge tak jezdzic...narazie ino piszczy...postanowilem wymienic komplet...cale sprzeglo...chyba luk abo lux(dobrej jakosci ten komplet?)???????...musle ze dwumas bedzie ok... cena za wymiane plus zestaw to ok 1200zl mi powiedzieli...aby cos jeszcze nie wylazlo;/

dzieki za odpisanie...pozdrawiam!

tompiorko
05-08-2011, 20:57
Od kiedy to piszczenie masz?
Ja z piszcz±cym poje¼dzi³em dobre 7-8 m-cy. Pó¼niej przeistoczy³o siê w chrobotoanie na pó³sprzêgle...wtedy to zapad³a ostateczna decyzja o wymianie full kompletu: DKZ, wysprzêglik, tarcza docisk, uszczelniacz wa³u przy okazji.

hubciox
06-08-2011, 10:58
piszczy mi od jakiegos miesiaca...przestalo na chwile ale potem dalej piszczy...wlasnie sie wybieram na dlugi weekend jakies 700km mam zamiar zrobic i ysle ze objade przed wymiana:?

---------- Post dodany o 09:58 ---------- Poprzedni post dodany o 09:54 ----------

a to moje murcielago:D:D:D z tigerem:P http://nk.pl/#profile/27230155/gallery/28

agassii
06-08-2011, 23:57
spokojnie jed¼ a wrócisz....

---------- Post dodany o 22:57 ---------- Poprzedni post dodany o 22:53 ----------


jak pod górkê jecha³em to czuæ ze przy dodaniu gazu sprzêg³o siê ¶lizga³owiec wiedzia³em ze to dwumas

dwumasa s³u¿y do t³umienia drgañ. Sprzêg³o to inna sprawa - przenosi napêd z silnika na skrzyniê, wiêc je¶li siê ¶lizga, to tarcze sprzêg³a s± zu¿yte.

krzysiekpli
07-08-2011, 10:29
Na takim "piszcz±cym" ³o¿ysku niedawno 1500km ci±giem zrobi³em i wróci³em. A od 13 000km piszczy

steell
07-08-2011, 13:42
Jak mo¿esz postawiæ auto na parê dni to wymieniaj sam wyprzêgnik, dwumasa i sprzêg³o do oceny po rozebraniu i wtedy dopiero do ewentualnej wymiany, ja wymieni³em komplet ale tylko przep³aci³em sprzêg³o by³o jeszcze bardzo dobre dwumasie te¿ nic strasznego nie by³o.

gebe14
13-04-2012, 15:10
a ja wam powiem ¿e to nie wysprzeklik...bo mi piszcza³o i po wymianie samego wysprzeglika piszczy dalej..500 zl posz³o w las..
mechani powiedzia³ ¿e to dwumasa