PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] P0251 - prośba o porady



oggie
05-08-2011, 19:46
Witajcie,
objaw ksiazkowy, o ktorym juz masa wpisow na forum, ktore przewertowalem.
Objawy:
autostrada, 140 na liczniku, jazda pod gorke - 5 bieg, gaz do oporu - dociagnal do 150 km/h i zamrugala sprezyna, auto momentalnie oslablo. Nie ma zadnego nadmiernego dymienia.
Po zatrzymaniu, odpaleniu na nowo sprezyna nie mrugala, blad sie nie powtorzyl. Moc w normie.
Na kompie - P0251, jako jedyny blad.

I teraz pytania - jako, ze blad ow jest bledem ogolnym, mozliwe jest uszkodzenie dokladnie kazdego elementu w ukladzie zasilania paliwem. W poniedzialek autko idzie do Boscha (najblizsze mi ASO omijam z daleka...). Panowie - jak nie dac zrobic sie w balona (w sensie - chce wymienic to co potrzeba, a nie pol auta)?? Do tej pory Bosch co prawda nie lecial w przyslowiowe kulki, ale z racji ogolnosci bledu boje sie, ze moga probowac wymieniac wszystko po kolei... Podejrzewam, ze to po prostu ktorys z wtryskow dokonal swych czasow.
Ponadto - czy 650 zl za regeneracje wtryskiwacza to dobra kwota?
Mam auto przedliftowe, w zwiazku z czym ma ono osobny modul sterowania wtryskami - czy w tej kwestii sa jakies problemy z zakodowaniem wtrysku po regeneracji?

djqbas
05-08-2011, 21:04
Odgrzeje troche kotleta : http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/59603-Samodzielna-naprawa-wtryskiwaczy-common-rail
Na dzień dobry sprawdz sobie przelewy. Ja też miałem taki sam błąd i te same objawy. Jeśli u Ciebie uległy zużyciu zaworki to moja dobra rada: nie baw się w zamienniki!! Tylko oryginały.

oggie
05-08-2011, 21:30
djqbas - kawal dobrej roboty chlopie!
Przynajmniej wiem co jest w srodku...
Niestety nie mam dostepu ani do suchego lodu ani do takiej maszynki, poza tym boje sie, ze jak sie za to osobiscie wezme to po prostu robote spiernicze.
Niemniej - dzieki tutorialowi przynajmniej bede dokladnie wiedzial jak wtrysk od srodka wyglada i wymiany jakich elementow sie spodziewac (zazwyczaj prosze o zwrot wszystkich starych elementow), bosch regeneruje tez wtryski "na miejscu".

Oddam do tego Boscha, z nadzieja, ze nie wymienia mi polowy auta...

Co do ASO - za "podlaczenie pod komputer i skasowanie bledow" - 350, "testy ukladu zasilania paliwem" - 320... Bosch - 80-120 za calosc... w Bosch pracuje tez moj kumpel, ktorego umiejetnosciom akurat wierze.

Coz - bedzie to kolejny temat, w ktorym dam znac jak sie sprawa skonczyla...

Poki co - nie mam czym sie do roboty dostac od poniedzialku do srody:/

tompiorko
05-08-2011, 21:48
Co do ASO - za "podlaczenie pod komputer i skasowanie bledow" - 350


Pogięło ich, skąd oni wzięli taką cenę ? :zly:

oggie
05-08-2011, 21:56
no wiec nie wiem... to samo aso co zwykle - wroclawskie, ktorego ramki rejestracji do poniedzialku woze na aucie... (tyle ze telefonicznie tym razem, i gosc z ktorym zawsze gadalem ma urlop...), terminy dopiero na czwartek...

BTW: ta cena przebili BMW, gdzie "podpiecie" kosztowalo 320 brutto (W BMW Wroclaw podczas czekania na naprawe dodatkowo jesli sie wydluzala proponowali nawet obiad na swoj koszt...).
Mondeo - auto genialne, ale z kiepskim zapleczem znajacych sie na nim ;) A osobiscie wole zostac mechanicznie przy renowacji WSK-i ;)

BTW2: tak czytam dalej pokrewne posty i faktycznie - ostatnio autem na "luzie" lekko telepalo (w sensie nie mega wyraznie - ale odczuwalne byly drgania o dosc duzej czestotliwosci- na tyle, ze ramka rejestracji na klapie drgala drazniaco ;) ). Spalanie tez mi wzroslo o ok 0,4-0,5 litra (6,9 ostatnio) Wychodzi na to, ze na 99% to wtrysk

Panowie i Panie - otworzmy nieautoryzowany serwis Ford - z wiedza tutejszych ludzi przy zachowaniu zdrowych cen mozemy zrobic niezle zamieszanie na rynku "serwisowania samochodow nienowych"

oggie
09-08-2011, 11:39
no wiec stoi w serwisie na testach..


UPDATE:
ostatecznie: do wymiany wtrysk 1 i 2 cylindra. Robione bedzie jednak w ASO.

Jendrekmak
11-08-2011, 19:49
do wymiany wtrysk 1 i 2 cylindra. Robione bedzie jednak w ASO.

za cenę 2 sztuk w aso miał byś min 3 sztuki gdzie indziej ale co kto lubi

oggie
12-08-2011, 08:22
mam nadzieje ze dotrzymaja slowa i cena bedzie odpowiednia do "3 sztuki gdzie indziej" ;). Jesli nie - to oczywiscie jak napisales - beda nie 3, ale 2 "gdzie indziej" ;)

BTW: zalalem po korek bp ultimate, nowy filtr paliwa - chwilowo od tego czasu nie udalo mi sie szczesliwie "sprezynki" zreprodukowac... hiem.