PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] filtr stożkowy a gaz



benek86
07-02-2006, 20:47
chciałem się zapytać czy jeśli w aucie jest gaz to znaczy że nie można stosować filtra stożkowego?? a drugie to czy owy filtr wogóle co daje??

mondipython
07-02-2006, 21:19
Czytałem gdzieś że taki filtr nie dość że praktycznie nic nie daje to jeszcze na dłuższą metę może powodować przyspieszone zużycie silnika bo nie zapewnia odpowiedniej czystości powietrza. I nie widzę powodu dlaczego w silniku z gazem miałoby byc inaczej.

RWalentynowicz
07-02-2006, 21:32
Stożek nie przeszkadza przy sekwencji jednakże przy podciśnieniówce może narobić niezłego bigosu. Odradzam.
Co do osiągów, to sam stożek cudów nie uczyni. Źle zainstalowany może pogorszyć osiągi. Prawdą jest również to, że taki filtr gorzej oczyszcza powietrze z cząsteczek brudu czyli może wpłynąć na szybsze zużycie się silnika. Można sobie z tym poradzić ale to już wymaga trochę zachodu.
Pozdrawiam

jackuno
08-02-2006, 00:30
witam
ja mam sekwencję ze stożkiem i jest spoko. osiągi raczej bez zmian, trochę buczy :satan: , choć przyznam, że czasem to trochę drażni :)
ale nie o tym chciałem, u mnie przy stożku spalanie zeszło o jakieś 2 litry gazu w dół. wcześniej bywało, że autko pociągnęło nawet 15 l na 100 km, teraz średnia to 11 - 12.
tak więc względy ekonomiczne nie pozwalają mi się ze stożkiem rozstać :))

Reju
23-02-2006, 02:04
Ja w swoim 2,5 mam stożek od pół roku i tak naprawdę nie odczułem różnicy ,może ze względu na ciężar auta.Czy wiecie że seryjnym 2,5 wygrywałem z seryjnyą hondą crx 124KM,ale gdy wymienił końcowy tłumik i stożek to nie mam z nim szans.

altoot
23-02-2006, 11:10
Ja w swoim 2,5 mam stożek od pół roku i tak naprawdę nie odczułem różnicy ,może ze względu na ciężar auta.Czy wiecie że seryjnym 2,5 wygrywałem z seryjnyą hondą crx 124KM,ale gdy wymienił końcowy tłumik i stożek to nie mam z nim szans.


1. Masz LPG?
2. Uzupełnij info w profilu.
3. Biorąc pod uwagę fakt, że kierowca Łondy był do :ass: , było to możliwe

Reju
23-02-2006, 13:17
Mam założony sekwencyjny wtrysk gazu.Przy pierwszym odpaleniu po założeniu stożka(zestawu K&N 57i) silnik zgasł,ale już później nie było problemu.