PDA

Zobacz pełn± wersję : [TDDi MKIII] Gotowanie płynu w chłodnicy



Szyner
09-08-2011, 21:25
Witam,

w trakcie jazdy na urlop po jakich¶ 400 km mój Mondek zacz±ł się gotować, sprawdziłem jeszcze tylko czy z dmuchawy wieje ciepłym - niestety zimne, szybko zjechałem na pobocze macha do góry i sprawdzam poziom płynu, jest maks, odpowietrzyłem go jeszcze na pompie. Jednak po odkręceniu korka poziom płynu zacz±ł szybko rosn±ć tak, że wypełnił cały zbiorniczek wyrównawczy. Powoli dojechałem do celu, tak do 110 kmh temperatura była okej (jechałem już z odkręconym korkiem na zbiorniczku wyrównawczym) powyżej 120 kmh temperatura zaczynała rosn±ć, ale ogrzewanie działało już normalnie. Po dotarciu do celu, którego¶ dnia z kolei wyruszyłem w trasę i wszystko w porz±dku (korek na zbiorniczku wyrównawczym dokręcony, na miejscu), klima i ogrzewanie w porz±dku. Z kolei dzi¶ ta sama trasa ok. 40 km w obie strony i MDO znowu się gotuje, wiatraki wiej± cały czas na maksa, chłodnica letnia, w przewodach od głowicy do zbiorniczka wyrównawczego aż kipi. Czy ma kto¶ jaki¶ pomysł co to może być???

Pozdrawiam,

Szyner

dzimi75
09-08-2011, 21:37
Moze termostat się zablokował i jedzie na małym obiegu tylko silnika i nie otwiera się i nie puszcza na duży obieg dlatego taki objaw jest.w Mondeo s± dwa termostaty

arekxxx
10-08-2011, 08:20
Jeżeli zablokował by się termostat na małym to ogrzewanie wnętrza byłoby cały czas jeżeli go nie ma to pompa wody a dokładnie frez na poł±czeniu z pomp± wspomagania.

Szyner
15-08-2011, 13:10
Dokładnie tak jak napisał arekxxx, pompa wody wymieniona (na zamiennik SKF) i autko ¶miga bez problemu.

Pozdrawiam

PeterxXx
15-08-2011, 19:44
kolego znajomy miał podobny problem w audiA3 1,6 benzyna i okazało się również że pompa wody do wymiany