PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Radio fabryczne z MkIV w MkIII?



milman
13-08-2011, 18:10
Witam,
mam Mondeaska z 2000r i chciałbym włożyć do niego radio z 2009r z MkIV. Czy są do niego inne kostki, czy może nie będzie problemów z podłączeniem? Czy pilot przy kierownicy będzie działał?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.


Bardzo proszę o pomoc. Mam jeden dzień na decyzję i potrzebuję odpowiedzi. Nie chcę kupować w ciemno.
Z góry dziękuję.

milman
17-08-2011, 19:54
[błąd. proszę o usunięcie]

fala
17-08-2011, 20:59
co do kostek to nie wiem, ale na pewno inne są wymiary no i w MKIV masz pomarańczowe czy tam czerwone podświetlenie więc będzie to wyglądało jak lodowiec na Hawajach

Jendrekmak
18-08-2011, 00:53
kostki są inne od pierwszego liftingu mondka mk3 i taka sama kostka jest w mk4 więc do twojego nie podejdzie bez przeróbek. podświetlenie jest czerwone ale da się to spokojnie przerobić

milman
19-08-2011, 14:35
Czyli jedynym problemem jest kostka? Kolor podświetlenia to kij tak naprawdę :)

sly_PL
19-08-2011, 16:12
i montaż w konsoli

milman
19-08-2011, 19:46
A dlaczego z montażem jeszce ma być problem? Nie wchodzi?

sly_PL
19-08-2011, 20:37
a widziałeś jak wygląda radio w mk3, a jak w mk4 ?

1olek
19-08-2011, 22:21
na FCP jest opis bo kolega wlozyl, problemem jest resetujacy sie zegarek i ustawieniaradia po wylaczeniu auta. To radio korzysta z szyny CAN

---------- Post dodany o 20:21 ---------- Poprzedni post dodany o 20:16 ----------

Tu jest opis: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113321

Jendrekmak
19-08-2011, 23:45
problemem jest resetujacy sie zegarek i ustawieniaradia po wylaczeniu auta

u mnie tylko resetujący się zegarek inne sprawy ok. nic poza zegarem się nie resetuje

sly_PL
22-08-2011, 15:30
A dlaczego z montażem jeszce ma być problem? Nie wchodzi?
wchodzić pewnie wchodzi, standard din jest taki sam wszędzie, chodzi o ramkę,
ale widzę, że Jendrekmak-owi fajnie to wyszło,

ja mam Sony w Mk3 z mp3 i raczej nie będę zmieniał, tylko jak patrze to Jednrekmak ma całą konsole w szarym odcienie, mnie się marzy cała w aluminium przecieranym, bo zegarek mam w alu przecieranym, obudowę gałki zmiany biegów w alu, a obwód radia i panelu klimy szary i mnie to strasznie przeszkadza, że nie jest jednolite

Jendrekmak
22-08-2011, 16:27
to naklej po całości folię tzw. "wylewaną" robioną na szczotkowanie aluminium

sly_PL
23-08-2011, 11:15
i chyba tak zrobię, tylko muszę znaleźć markową folię z jasnego szczotkowanego aluminium w połysku,

bo na allegro folia 3M ze szczotkowanego aluminium to jakaś taka ciemno-szary odcień

a kupiłem wcześniej na rączki w drzwiach zwykłą szczotkowany aluminium, kolor mi się podoba tylko okazało się, że to mat i jest nieprzyjemne w dotyku

---------- Post dodany o 10:15 ---------- Poprzedni post dodany o 10:15 ----------

jeśli nie znajde odpowiedniego szczotkowanego aluminium, to będę zastanawiał się nad zrobieniem w mebel albo biały karbon 3M, zobaczymy

Jendrekmak
23-08-2011, 11:49
teoretycznie folia Hexis Brushed Aluminium ale nie wiem jak jest wykończona. dostępna tutaj www.plastics.pl

sly_PL
26-08-2011, 14:01
Hexis Brushed Aluminium ale nie wiem jak jest wykończona. dostępna tutaj www.plastics.pl (http://www.plastics.pl)


właśnie byłem u nich na robotniczej we Wroc, bardzo mila obsługa
obejrzałem cały probnik a nawet dali mi rolkę całą, żebym przypasował,
mieli na miejscu Hexis B. Aluminium, ale ni jak pasuje, lekko czuć te przetłoczenia, jest jaśniejsze od tego aluminium co jest w mondeo (na boczkach,na zegarku i wkoło mieszka gałki zmiany biegów) i mniej przyjemne w dotyku i dla oka

i tak myśląc trzeba by oklejać wszystko na coś gorszego to bezsensu dawać kasę, mieli w próbniku Hexis Carbon Silver i naprawdę mi się spodobało, niestety nie mieli na stanie i do tego 1m2 190zł netto + sprowadzenie z innego oddziału, a rolka 1,37mb szeroka, no to chyba kupie na allegroszu

pomierzę, narysuje w cadzie szablonik z nadkładem i myślę, że będzie dobrze

sly_PL
02-09-2011, 17:38
szablon zrobiłem w Cad-zie, wyszło że na wszystko z nakładkami zmieszczę się w formacie 122x40cm, kwota około 100zł, jak będę miał więcej czasu to chyba pociągnę ten projekt 3D Carbonem firmy 3M Di-Noc CA-418 (carbon srebrny)