PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Medion md 80947, warto?



damga
09-02-2006, 11:07
Wypatrzyłem sobie w MM radyjko Medion md 80947. Tu jest jakiś PDF o nim (http://www.spidergroup.cz/80947_radio.pdf). W MM kosztuje 369 zł, mają srebrne. Ma RDS, CD-RW, MP3 oraz:
ODCZYT Z KART SD/MMC i WEJŚCIE NA PENDRIVE'Y USB. To mnie tak mocno przede wszystkim przyciągnęło. Pytanie tylko, czy się będzie psuło? Ktoś ma może takie, albo wogóle jakieś doświadzcenia z Medionami (znalazłem 1 opinię, że są ok, ale to ciut mało)? Zakładam też, że ma normalne rozmiary i da się zamontować w kieszeń, żeby całe radyjko wyjmować, a nie sam panel.

kubiniak
09-02-2006, 11:52
Jakieoś Mediona ma mój brat. Jemu to radio odpowiada, ale mi nie. Jeździłem pare razy jego autkiem i strasznie mnie irytuje to jak wsiadam do samochodu włączam radio a ono zaczyna grać dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. Poprostu długo wczytuję płytę. Powiem Ci odrazu że moja opinia nie jest obiektywna bo ja jestem zwolennikiem pioneer'a i nie zamienię go na żadną inną markę.

bobesh
09-02-2006, 12:56
Medion to tania marka hipermarketowa MM i chyba saturna. Mam jak najgorsze doświadczenia z tym sprzętem, począwszy od jakichś mp3 playerów na "laptopach" (bo to trzeba w cudzysłowiu) kończąc.

Odradzam serdecznie.

Lipa
09-02-2006, 16:24
Pioneer :metal :metal :metal

Bork
09-02-2006, 17:13
:metal :metal :metal KENWOOD :metal :metal :metal

nie kupuj badziewia - bo jak kupisz to cieszysz się przy płaceniu a później się :zly: :zly: :zly: :zly: .
A jak kupisz dobry sprzęt to jest odwrotnie :bigok: :bigok:

Lipa
09-02-2006, 17:26
Popieram, lepiej dołozyć troche kasy na lepsze radyjko i potem jeździć na 1 oryginalnym głośniku Forda :) bo wszystkie inne polecą od nadmiaru mocy:), ale pomału się kasa odkłada na lepsze głosniki, cztery :jezyk1: :jezyk1:

Pozdrowienia

damga
09-02-2006, 17:41
Cóż, melomanem nie jestem i jakośc nie musi być superhiper. Nie słucham głośno muzyki - raczej niech coś tam sobie brzęczy jak jadę do pracy albo na dłuższa wycieczkę.
W sumie to prawie mi wystarcza oryginalne radio forda (na kasety hehe i bez RDS), ale jest za szerokie na kieszeń, a stracha mam zostawiać go w samochodzie (nie że radia szkoda, tylko szyby albo zamka). No i coś kupić muszę. A jak już kupować to z RDS. Do tego urzekł mnie ten USB, bo to jest niesamowicie wygodne. Nie trzeba zmieniać płyt, trzymać ich nie wiem gdzie (w schowku już mam sporo rzeczy, w podłokietniku jest miejsce na kasety i CD jakoś się nie mieszczą).
A jako że nie jestem melomanem to nie chcę za dużo wydać na sprzęt, którego nie docenię. Planowałem wydać 400 zł razem z kieszenią (70 zł), a w tej cenie to markowych jest malusieńko, bez MP3 (bo to płyami żąglować by nie trzeba) no i brzydkie.
W związku z powyższym oczekuję od radia, że będzie tanie, nie będzie się psuło, pozwoli mi wygodnie słuchać muzykę, a jakość, dynamika, maksymalna głośność, itp musza być jednynie znośne.

MEDION spełnia te założenia pod warunkiem, że się nie będzie psuł. A opinie są różne. Z drugiej strony zawsze mam gwarancję, chociaż korzystanie z niej nie jest nigdy przyjemne. nie dopytałem ile w MM na niego dają, ale rok na pewno.

elmo
09-02-2006, 18:54
tylko JVC :metal :metal :metal :metal

Lipa
09-02-2006, 20:14
no niewiem czy tak malusieńko. ja mam takie:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85356435

wolałem sobie kupic coś lepszego, i pomału modernizować sprzęcik. Dlatego na początek kupiłem sobie lepsze radio, jak już wspomniałem jadę na 1 głośniku, ale cały czas pieniądze odkładam, zbieram na maty wygłuszające, potem na polecane przez użytkowników Lanzary, myslę, że to wystarczy by mnie zadowolić.

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

snicki
09-02-2006, 22:48
Tylko Pioneer,

mój juz przeszedł do trzeciego auta i nadal gra
a to juz prawie 8 lat

P.S. Tak łatwo zakładanego panela to nie ma żadne radio

Lipa
09-02-2006, 22:49
Nic dodać, nic ująć :metal :metal :metal

remik07
09-02-2006, 23:07
Byłem użytkownikiem Mediona (starszy model) i powiem jedno - nigdy więcej.Widzę ,że jesteś napalony a wiec pewnie go kupisz ale sam zobaczysz ile to g... jest warte.
Po pierwsze - najpierw słychać szumy,potem dopiero radio.
Po drugie - przy korzystaniu z płyt początkowo będzie OK ale gdzieś tak po miesiącu mechanizm antywstrząsowy już zacznie szwankować.
to tak w skrócie .Jeszcze raz ODRADZAM .
W feuvercie są teraz jakieś wyprzedaże sonków i pionierów - może warto się przyjrzeć - ceny zbliżone.
pozdrawiam

damga
10-02-2006, 18:54
Przekonaliscie mnie. Poszukam jednak czegos markowego. Dzieki za potencjalne oszczedzenie mi dużej ilości słów na k i ch oraz masy nerwow i paliwa za jakies 100 zl. :beer: dla wszystkich

Lipa
10-02-2006, 19:48
Kup Pioneer-a :) :) :) :metal :metal :metal :banan: :banan: :banan:

damga
10-02-2006, 20:34
Kup Pioneer-a :) :) :) :metal :metal :metal :banan: :banan: :banan:

Jest w MM taki jeden (nie pamiętam modelu), z MP3 i w podobnej cene (chyba 379), ale nie ma RDS i jest brzydki jak noc. Tego raczej nie kupie, ale bede sie rozgladal.

Bork
11-02-2006, 01:13
Cze
Dzisiaj byłe w MM szukałem głośników dla siebie i zobaczyłe fajne radyjka zCD pionierki i JVC poniżej 400PLN - może takie coś byś kupił, a po co Ci to MP3, cała tajemnica pojemności to 'urwanie' części góry i dołu do :ass: z taką muzą...

damga
12-02-2006, 18:32
Cze
Dzisiaj byłe w MM szukałem głośników dla siebie i zobaczyłe fajne radyjka zCD pionierki i JVC poniżej 400PLN - może takie coś byś kupił,


Dzięki za radę, ale już kupiłem Blaupunkt Calgary MP35 w Saturnie za 380. Jak już kupiłem, to okazało się, że ma wejście AUX, tylko trzeba z tyłu jakąś przejściówkę dorobić (podobno ze 30 zł). No i ma MP3. Jutro jadę je zamontować w kieszeń.



a po co Ci to MP3, cała tajemnica pojemności to 'urwanie' części góry i dołu do :ass: z taką muzą...

Trochę obcina, ale bez przesady jak zapuścisz VBR z 320 maks, to chyba tylko jakiś maksymalny audiofil to wysłucha. Nie mówiąc już o tym, że jak ledwo stereo od mono odrówżniam (lekko przesadzam:) i że nie zamierzam zamieniać oryginalnych głośników na nic innego.

Dzięki jeszcze raz wszystkim za rady.

Bork
12-02-2006, 21:14
Bardzo się cieszę że nie kupiłeś byle czego, gratuluje decyzji
Miłego słuchania blaupunkta....
pozdro