PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc z 2.2 TDCI MK3

BizU
16-08-2011, 22:29
Witam serdecznie, od lat latam fordami, sierra, scorpio, sierra :) Udzielałem się głównie na sierrafan, mniej na MKP.
Ostatnio uświadomiłem sobie że bezpieczeństwo jest ważniejsze i chce zmienić na coś solidnego.
Boje się trochę kupować 2.0 TDCI, różne historie się słyszało, aczkolwiek każdy mi odradzał 1.8TD, i mimo tego uważam że to bardzo fajny silniczek i mam go obecnie u siebie :)
Wybór padł na 2.2 TDCI. Chciałbym się z kimś spotkać z posiadaczy oraz 2.0, ogadać główne bolączki i na co zwracać uwagę, jakieś cechy podczas jazdy, odgłosy. Byłoby bosko jakby ktoś miał taki silniczek jak w temacie u siebie i pokazał jak to się ma w praktyce, ale po szybkim przeszperaniu forum nie widziałem nikogo.
Taksówkarzy to ja już znam na pamięć, ale żaden nie miał 2.2 diesla.

Pozdrawiam
Piotr

wojtbf1
16-08-2011, 22:47
Kolego,3 lata takim smigalem,mozesz smialo kupowac, no chyba ze jest zajechany na smierc.... jazda modo z tym silnikiem to czysta przyjemnosc, jak masz jakies pytania to sluze pomoca.

BizU
17-08-2011, 08:29
głownie chodzi mi o podstawowe bolączki i ich koszt, z tego co się wstępnie zorientowałem to siadać lubi ERG. Pompo-wtryskiwacze, wiadomo, jak leje się gnojówkę to się ma. Bardzo chciałbym posłuchać jak dobrej kondycji silniczek pracuje, jak wygląda jazda nim. Raz dałem sobie wcisnąć szmelc i to boli (po kieszeni najbardziej).

Netoper
17-08-2011, 17:17
głownie chodzi mi o podstawowe bolączki i ich koszt
Przenoszę do "kupujemy mondeo", tam już jest kilka podobnych tematów.

berater
20-08-2011, 15:11
Pompo-wtryskiwaczeNie ma tam takiego rozwiązania.