PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] reduktor brc tecno 100kw utawienia fabryczne?



PAWLOS
10-02-2006, 17:43
moze ktos wie jakie są jego ustawienia fabryczne chodzi mi o tą srube na imbus? :pad: :pad: :pad: :bigok:

generalX
10-02-2006, 18:51
nikt chyba ci tego nie poda. Mam dokładnie taki sam w swoim "czołgu" ale to jest śruba od napięcia sprężyny drugiej sekcji. Fabryka ją ustawia na swoich urządzeniach wedle danego przepływu minimalnego, ale jeżeli ją troche popuściłeś, to byś musiał dokręcić trochę tą od wolnych obrotów(obieg obejściowy)-mam fajna ksiązka o LPG w pdf, jak byś reflektował to na priv. mam tez instrukcja po angielsku jak regulować to.

PAWLOS
10-02-2006, 19:25
to ta na imbus ma byc zakrecona całkiem ? 8O jak da rady przesłac to bym prosił jedno i drugie :pad: pawel1111@tlen.pl bo duzo mi pali 15l miasto byłem juz na 6 regulacjach (na gwarancji) i jak palił tak pali sonde kupiłem nową orginalną i na gazie jakos "ospale chodzi" na bp smiga jak burza twierdzą ze wszystko jest w poządku i tak ma byc a spalanie to muwią ze cięzką noge mam i juz :bigok:

PAWLOS
10-02-2006, 19:30
a cha u mnie była odkrecona o 6 obr. niewiwm czy fabrycznie czy gazownicy ją odkrecali ale przymnie tym imbusem tez krecil i sonda jakby ozywała ale potem znowu zamulała :beer:

Kleber
10-02-2006, 19:37
to ta na imbus ma byc zakrecona całkiem ? 8O jak da rady przesłac to bym prosił jedno i drugie :pad: pawel1111@tlen.pl bo duzo mi pali 15l miasto byłem juz na 6 regulacjach (na gwarancji) i jak palił tak pali sonde kupiłem nową orginalną i na gazie jakos "ospale chodzi" na bp smiga jak burza twierdzą ze wszystko jest w poządku i tak ma byc a spalanie to muwią ze cięzką noge mam i juz :bigok:

Apropo tej śrubki na imbus to należy ją ustawić w zależności od tego jaki duży masz mikser czyli jakie panuje podciśnienie im większy masz mikser tym ta śrubka musi być bardziej wykręcona do standardowego tą śrubke musisz wkręcić dość mocno

PAWLOS
10-02-2006, 19:52
mikser oile pamiętam ma srednice 28mm na ile obrotów wykrecic tą srubr na imbus ? :pad:

Kleber
10-02-2006, 22:21
mikser oile pamiętam ma srednice 28mm na ile obrotów wykrecic tą srubr na imbus ? :pad:
Jeżeli masz mikser fi 28 to :ass: i jeżdzić to nie będzie .
poszukaj na stronie rybacki miksera do forda tam są dwa typy fi 30 i fi32.
Możesz założyć 32 i na reduktorze brc spoko wyregulujesz{wiem bo taki mam] :)
Ja zamawiam u nich fi 36 mają mi dorobić na zamówienie.
Acha jak ci gaziarze powiedzą że sie nie da ustawić to :boks: albo zmień speców

generalX
11-02-2006, 14:18
ustawienia tej sruby nie mają raczej zbyt wielkiego znaczenia na średnicę miksera, to ustawia wraz z tą druga śrubą minimalną dawkę na wolnych obrotach, z tym że ta wystająca ustawia układ obejściowy, a ta na imbus wstępny wydatek układu podciśnieniowego. Piszą że ustawia to się tak: Odłączasz całą elektrykę od reduktora, wkręcasz do końca tę śrubę wystającą. zdejmujesz wąż gazowy, podłączasz 12V zamiast sterowania z centrali, wkręcasz tak długo tę srube na imbus, aż będziesz słyszał że gas nie leci, potem powinienieś ją popuścić o 1 obrót, żeby gas lekko leciał. Podłączasz elektryke i gaz, zapalasz, ustawiasz tą wystającą wolne obroty. I jak zabraknie ci tej śruby do ustawienia wolnych obrotów, to odkręcasz te na imbus o jeden obrót, i na nowo tamtą od wolnych obrotów. A teraz pewnie mnie tu oskarżą o szerzenie mody na blosa, ale olejcie te miksery i to wsadzcie zamiast nich, bedzie git

PAWLOS
11-02-2006, 15:15
dzieki za wskazówki i de regulowac :beer: :bigok:

PAWLOS
11-02-2006, 15:18
mikser oile pamiętam ma srednice 28mm na ile obrotów wykrecic tą srubr na imbus ? :pad:
Jeżeli masz mikser fi 28 to :ass: i jeżdzić to nie będzie .
poszukaj na stronie rybacki miksera do forda tam są dwa typy fi 30 i fi32.
Możesz założyć 32 i na reduktorze brc spoko wyregulujesz{wiem bo taki mam] :)
Ja zamawiam u nich fi 36 mają mi dorobić na zamówienie.
Acha jak ci gaziarze powiedzą że sie nie da ustawić to :boks: albo zmień speców
jezdzic to to jezdzi bardzo dobze tylko duzo pali i soda nie działa jak trzeba cały czas jest 0,1V ALBO 0,99V i zmienia sie moze co 40sekund

lyssy
11-02-2006, 15:26
Przed regulacją wolnych obrotów w II generacji trzeba spowodować ustawienie zaworu gazowego na wężu do miksera (attuatora) na 1/2 otwarcia (tak zwykle ustawia się po włączeniu zapłonu) a potem odłączyć zawór od centralki - wtedy nie "wtrąca się" ona do regulacji.

Jak już się wyreguluje wolne obroty tak jak generalX opisał, trzeba potem co najmniej sprawdzić skład mieszanki albo położenie attuatora na obrotach (ok. 3000 na postoju, a najchętniej pod obciążeniem). Śruba na imbus ustawia wstępny wydatek reduktora ale wpływa też na jego "czułość" na podciśnienie - a co za tym idzie, przekłada się na późniejszą regulację składu mieszanki. Co prawda II generacja powinna "sama" zaadoptować się do nowych ustawień reduktora ale jeżeli będą one nieprawidłowe (np. za mały wydatek) to może się okazać że pod obciążeniem będzie źle (np. za ubogo - a to prosta droga do problemów).

lyssy
11-02-2006, 15:31
jezdzic to to jezdzi bardzo dobze tylko duzo pali i soda nie działa jak trzeba cały czas jest 0,1V ALBO 0,99V i zmienia sie moze co 40sekund
Czyli albo źle poustawiane parametry na LPG albo to tzw. "leniwa" sonda - znaczy, kończy się... Raczej stawiałbym na to drugie - nie wyobrażam sobie jak trzeba by poustawiać instalkę żeby cykl regulacji trwał 40 sekund...

PAWLOS
11-02-2006, 15:40
jezdzic to to jezdzi bardzo dobze tylko duzo pali i soda nie działa jak trzeba cały czas jest 0,1V ALBO 0,99V i zmienia sie moze co 40sekund
Czyli albo źle poustawiane parametry na LPG albo to tzw. "leniwa" sonda - znaczy, kończy się... Raczej stawiałbym na to drugie - nie wyobrażam sobie jak trzeba by poustawiać instalkę żeby cykl regulacji trwał 40 sekund...
sonde kupiłem nówke orginalną forda na BP smiga "gęsto" i w całym zakresie widziałwem na monitoze u gazownika jak ustawiał a po przełonczeniu na lpg jest tylko kreska na dole albo ugóry monitora gazownik twierdził ze tak ma byc i kłuc sie z takim

PAWLOS
11-02-2006, 15:44
z tymi 40s moze troche przesadziłem ma taki dygniecia co s. od 0,09V do 0,14V albo 0,9V do 0,96V ale z 0,14V do 0,9V przechodzi bardzo zadko :wall: :zly:

lyssy
11-02-2006, 16:50
po przełonczeniu na lpg jest tylko kreska na dole albo ugóry monitora gazownik twierdził ze tak ma byc
Ech, życie... Stwierdzenie "tak ma być" u gazowników tłumaczy wszystkie możliwe nieprawidłowości - od braku oscylacji na sondzie lambda, przez falowanie wolnych obrotów, dławienie się, gaśnięcie, świecenie kontrolki "Check engine" po strzały w kolektor :satan:
Jeśli instalacja jest na gwarancji ale oni nie potrafią jej wyregulować to sprawa jest prosta - nie działa jak powinna - zażądaj jej demontażu i już :metal
Silnik z prawidłowo wyregulowaną instalką powinien palić 20-30% więcej LPG niż Pb - jeżeli pali inaczej to albo regulacja albo instalacja do :ass: Pół biedy jeśli pali jeszcze więcej - zwykle oznacza to przebogacanie więc nie jest specjalnie groźne dla silnika. Ale jak pali tyle samo albo mniej LPG niż Pb to zaczyna się dramat...

Masz dwie mozliwości: zmianę gazowników albo własnoręczne poustawianie wszystkiego jak trzeba. Nie wiem czy do BRC jest dostępny soft - chyba może byc z tym problem...

PAWLOS
11-02-2006, 21:28
dzieki za wszystke wskazówki :beer: :beer: :beer: w poniedziałek jade do siedziby głównej do wrocławia i mam nadzieje ze tam mi to wyregulują zobaczymy co z tego bedzie :zly:

generalX
13-02-2006, 11:56
Panowie, takie pytanie: czy doszly do was ten spakowany pdf od książki w całości?? bo w trakcie wysyłania rozsypał mi sie dysk twardy, i teraz nie wiem czy zdążyło sie wysłać. Jeżeli nie, to przepraszam, może być wtedy z tym problem, bo jeszcze nie wiem co uda się z niego odzyskać. Jak by co, to mam tą książkę z forum "elektroda", tam też jest dział o LPG.
pozdrawiam i nie wiem kiedy wrócę do życia na własnym kompie

Adek
13-02-2006, 17:38
dzieki za wszystke wskazówki :beer: :beer: :beer: w poniedziałek jade do siedziby głównej do wrocławia i mam nadzieje ze tam mi to wyregulują zobaczymy co z tego bedzie :zly:
Rozumiem ,że instalowałeś w firmie Abart daj znać co dalej z twoja sprawą bo mam u nich przegląd po 15tyś. niedługo. 8O

PAWLOS
13-02-2006, 18:55
byłem we wrocławi w siedzibie abrta i po krutkich testach stwierdzili ze cos z mikserem jest nie tak z tego co sie zorietowałem jak miedzy sobą rozmawiali ze był odwrotnie załozony albo nie ten model i sie dziwili ze to chodziło ale jak juz sie pytałem to niechcieli nic muwic zamontowli od nowa i zmiast podkładki gumowej nawalili silikonu zrobili reset kompa i niby ma mniej palic ale cos mi sie wydaje ze to kicha czytałem na forum LPG ze zeby dobrze zestroic brc just to trzeba pojezdzic z laptopem po miescie i jeszcze trzeba sie na tym znac po regulacj spalił mi 9,5l na trasie to raczej duzo BP pli mi 6,5l-7l ta firma jest do :ass: niby istnieje na rynku długo ale ma w :ass: klijentów i pracownicy sie czesto zmieniają a poządna regulacja normalnie kosztuje z 150zł dlatego niechcą robic jej w ramach gwarancji albo sie nie znają :zly: :wall: a przyokazji ile ci pali LPG MIASTO/TRASA

Adek
13-02-2006, 19:48
Nie mam różnicy prawie rzadnej między trasą a jazdą w mieście robiłem tydzień temy trasę do Koszalina i spalił mi 9l/100km. a jak się plączę na miejscu to 10l/100km.

PAWLOS
13-02-2006, 20:13
to u mnie jest cos nie tak bo w miescie pali 14-15l lpg :wall: :zly: