PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Odprowadzenie wody z klimy



czarny255
27-08-2011, 13:28
witam może ktoś mi powiedzieć w którym miejscu tego szukać i jak to wygląda

Tycak
27-08-2011, 14:51
Nie jestem pewny ale odpowadzanie wody z klimy w aucie odbywa się poprostu tak o, tzn. cieknie sobie po parowniku, rurkach etc. i kapie pod autem albo jeszcze przychodzi mi jedna opcja do głowy - z obudową parownika jest połączona rurka która tą wode odprowadza. :) Jeżeli się myle niech mnie ktoś poprawi, sam chętnie się dowiem czy jest to jakiś specjalny proces w samochodzie.

---------- Post dodany o 14:51 ---------- Poprzedni post dodany o 14:30 ----------

Tak mnie to zaciekawiło, jak sobie ta woda tam cieknie, że poszukałem trochę i znalazłem nastepujący cytat: "Tak istnieje takie coś jak odpływ skraplającej się wody z klimatyzacji, a znajduje się on dokładnie nad końcem skrzyni biegów dokładnie w samej osi samochodu." więc moja druga teoria jest bardziej trafna co niekoniecznie oznacza, że ta rurka idzie z obudowy parownika jak wcześniej napisałem. Jeżeli chcesz to znaleźć jedź gdzieś na kanał, włącz klimę, poświeć sobie jakąś latarką i zobaczysz skąd leci. Pozdrawiam

czarny255
28-08-2011, 22:58
dzięki kolego właśnie chcę sprawdzić gdzie to jest i czy jest drożne bo po użyciu klimy strasznie szyba mi paruje

Tycak
29-08-2011, 00:32
dzięki kolego właśnie chcę sprawdzić gdzie to jest i czy jest drożne bo po użyciu klimy strasznie szyba mi paruje
jeżeli chcesz sprawdzać drożność odpływu to wnioskuje, że filtr kabinowy (pyłkowy) i drożność miejsca w którym się znajduje sprawdzona ? ;) co jakiś czas zaleca się też wymianę osuszacza (on jest odpowiedzialny za wilgoć i cząsteczki stałe w układzie klimatyzacji więc wpływa na jej wydajność) i to też może być przyczyną parowania szyby :) taki osuszacz do mk2 nie jest drogi bo kolo 130zł nowy a za dobrą uzywke to dasz od 40 do 80zł.

---------- Post dodany o 00:30 ---------- Poprzedni post dodany o 00:28 ----------

troche mnie poniosło, za 130 to masz nowy do mk3 :D a do mk2 nowka i to helli kosztuje 55 plus przesyłka. tu masz link http://allegro.pl/nowy-osuszacz-ford-mondeo-i-ii-benzyna-hella-i1789931594.html

---------- Post dodany o 00:32 ---------- Poprzedni post dodany o 00:30 ----------


po użyciu klimy strasznie szyba mi paruje
haha a podobno klima jest bardzo przydatna żeby szybciej odparowało :P

pupek86
29-08-2011, 01:27
co jakiś czas zaleca się też wymianę osuszacza

i to się chyba wiąże z utratą całego czynnika? jak się mylę to przepraszam za zamieszanie ;)

---------- Post dodany o 01:27 ---------- Poprzedni post dodany o 01:26 ----------


po użyciu klimy strasznie szyba mi paruje

jak u siebie włączę klimę na szybę (jak np pada deszcz) to dosłownie w oczach para znika w kilka sekund.

Gebar
29-08-2011, 01:29
jak u siebie włączę klimę na szybę (jak np pada deszcz) to dosłownie w oczach para znika w kilka sekund.

a jak ją wyłączysz to.. ? :)

pupek86
29-08-2011, 01:44
a jak ją wyłączysz to.. ? :)
to robi się gorzej bo nawiew bez klimy jest dużo mniej wydajny

Gebar
29-08-2011, 01:45
momentalnie parują chyba nie?
tak jest u mnie, ale nie wiem czy to norma

Colorado30
29-08-2011, 05:26
tak jest u mnie, ale nie wiem czy to norma

chyba norma nawet przy klimatroniku zaparowuje szyba moment a jak puszcze klime na szybe to juz po paru sekundach jest ok, w poprzednim kleilem obudowe filtra i bylo lekko mniejsze zaparowywanie wiec chyba w tym tez se to zrobie

pupek86
29-08-2011, 09:16
momentalnie parują chyba nie?

w kilkanaście sekund czasem potrafi.

Tycak
29-08-2011, 11:20
i to się chyba wiąże z utratą całego czynnika? jak się mylę to przepraszam za zamieszanie


tak masz 100% racji wiąże się to z utratą czynnika bo dochodzi do rozszczelnienia układu ale jeżeli serwis który to robi jest uczciwy i miałes normalnie tyle czynnika co powinno czyli przed wymianą układ byłe szczelny to powinni skasować ma do 100zł za odciągnięcie i ponowne nabicie ponieważ nie używają swojego czynnika tylko biąrą Twój za który już wcześniej komus zapłaciłeś i wymieniają na nowy :) to jest nagminne oszustwo ze strony serwisów nabijania klimy, oni najpierw spuszczają stary czynnik i olej, później nabijają nowy ale jeżeli układ jest szczelny to ten czynnik jest w prawie takiej samej ilości jakiej był czyli prosta matematyka spuszcze sobie powiedzmy 600g czynnika i napełni 700g to czynnika stracił 100g a kasuje np. 150zł czyli tak jak by go nabił na nowo od zera :)
oczywiście dotyczy to tylko jakiś napraw serwisowych gdy klima jest sprawna bo czynnik nie jest w aucie na zawsze on po pewnym czasie "ucieka" i jest go co raz mniej dlatego klima z roku na rok jest co raz mniej wydajna i zaleca się nabijanie (a w zasadzie dobijanie ubytku) i odgrzybianei co roku ale w przypadku gdy miesiąć temu nabilismy a np. nie włącza się spreżarka, trzeba wymienić osuszacz itd. a układ jest szczelny i jedziemy tylko naprawić osprzęt to ten czynnik się tylko spuszcza na czas naprawy on nigdzie nie przepada ;) Pozdr!