PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] spadające obroty na biegu jałowym



NoJz
28-08-2011, 14:33
Otóż założono mi nową instalacje gazową i mam z nią pewien problem, z którym średnio idzie gaziarzom. Gdy jadę na benzynie wszystko jest ok, jednak jak jadę na gazie pojawia się problem spadających obrotów. Spada do około 400-500 ale lubi się i tak zadławić, że leci do 200 i gaśnie. Nie zawsze się to jednak zdarza, ponieważ czasami jest też wporządku i trzyma obroty w granicy 900. Co może być z tym nie tak?

aa, właśnie, byłem u gaziarza, to stwierdził, że to może być coś z powietrzem - wyciągnął mi ten łącznik rury od powietrza zaraz przy filtrze. Niestety to nic nie pomogło, więc przytkał go gąbką - dalej nic. na pytanie co może być powiedział że nie wie i musi nad tym posiedzieć a obecnie ciężko z czasem i że mówił, że sekwencja to jedyne wyjście...

resmiki
30-08-2011, 17:05
Trochę gazu na wolnych dostaje z kanału obejściowego (ustawiane śrubką) a trochę z membrany. IMHO najprościej to zwiększyć ilość gazu na kanale obejściowym. Mozna by ująć odrobinkę na membranie, ale trzeba by stroić gaz od nowa.
W czasie jazdy moze byc inne podcisnienie jak na postoju z racji zawirowan powietrza i nie wysterowuje wystarczająco membrany, ta się przymyka, obroty spadają, maleje podcisnienie i tendencja sie nasila ... gasnie.

Ilość gazu dostarczana kanałem obejściowym nie zalezy od podcisnienia. Trzeba by ustawić odrobinkę za bogatą mieszankę na wolnych.

Niestety membrana, zwlaszcza juz lekko stwardniała, ma to do siebie, ze przy takim samym podcisnieniu ustawi się taz tak a raz odrobinkę inaczej. W tym kontekscie sekwencja to rzeczywiscie jest wyjście. W Fordzie mam sekwencje, w Lanosie żony jest II gen i naprawdę regulacja sekwencji jest prostsza i daje lepsze rezultaty.

Netoper
30-08-2011, 17:09
A tak w ogóle to jest sekwencja, IIgen?
Jaki silnik? jakie podzespoły kuchenki? sterownik, reduktor ewentualnie wtryskiwacze.