PDA

Zobacz pełną wersję : Mruga kontrolka od świec żarowych MK II 1.8 TD



sechmera
03-09-2011, 17:24
Witam, mam taki problem, a mianowicie podczas jazdy, na 4 biegu jak jadę na delikatnie wciśniętym gazie( nie duszę go ), to zaczyna migać kontrolka od świec żarowych i w tym samym momencie zaczynają spadać obroty z 2,5 tyś na nawet poniżej tysiąca i spowrotem , po wciśnięciu gazu i konkretnym rozbujaniu już tego nie ma, na 1,2,3,5 biegu tego nie ma.

sechmera
04-09-2011, 19:59
Dziś zauważyłem że na każdym biegu tak się dzieje jak opisałem niżej, co to może być ? proszę o rade.

Netoper
05-09-2011, 11:02
Temat do odpowiedniejszego działu przenoszę

fundil
05-09-2011, 11:16
Normalnie do znudzenia wiele wiele razy opisywane na forum
Poszukaj naprawdę tego jest sporo
Na początek wymień filtr paliwa.

sechmera
05-09-2011, 15:35
Normalnie do znudzenia wiele wiele razy opisywane na forum
Poszukaj naprawdę tego jest sporo
Na początek wymień filtr paliwa.

Szukałem i jakoś nie znalazłem, wszystkie filtry wymieniałem 3 tygodnie temu.

rajman
05-09-2011, 22:11
Normalnie do znudzenia wiele wiele razy opisywane na forum
Poszukaj naprawdę tego jest sporo
Na początek wymień filtr paliwa.


a gdzie ty widziales taki temat dotyczacy migajacej sprezynki w mk2 ? :D


Dziś zauważyłem że na każdym biegu tak się dzieje jak opisałem niżej, co to może być ? proszę o rade.


kolego ty napewno piszesz o mondeo mk2 ? bo tam to jakas dyskoteka moze spowodowac zapalenie spiralki w trakcie jazdy. cos stro by musialo byc z pradem nie tak.

fundil
05-09-2011, 22:35
Zamieszczone przez fundil
Normalnie do znudzenia wiele wiele razy opisywane na forum
Poszukaj naprawdę tego jest sporo
Na początek wymień filtr paliwa.

a gdzie ty widziales taki temat dotyczacy migajacej sprezynki w mk2 ?






Normalnie brawura jest zgubna,nie doczytałem i co i burak chodzi o mk2.
Sorki

kemot678
05-09-2011, 23:16
Przeglądam to forum dość systematycznie i nie spotkałem się z podobnym problemem w 1.8TD MKII :hmm:

sechmera
06-09-2011, 15:42
Tak chodzi dokładnie o MK II z 98 roku, z tymi obrotami to spotkałem się na podobny temat, tyle że nie było mowy o mruganiu w tym samym czasie kontrolki od świec żarowych, i tam ktoś podejrzewał że może kończyć się sprzęgło, pare tygodni temu, znajomy prowadził moje auto, i stał w dużym korku pod górkę w Bieszczadach, niestety dzień prędzej zerwałem ręczny, a że kierowca z niego jak z koziej **** trąbka, to przyjarał z lekka sprzęgło, lecz nie zauważyłem później z nim problemów, biegi wchodzą gładko. Problemów żadnych przy jeździe to nie stwarza, prowadzi się normalnie, tak jak przed wystąpieniem tego problemu, lecz nie chciał bym bagatelizować tego, stąd też lepiej się poradzić, nie jedna fachura pewnie jest na tym forum ;)

radekn2
06-09-2011, 18:30
Mówiąc że obroty spadają masz na myśli wskazania obrotomierza tylko, czy auto zwalnia w tym momencie?

sechmera
06-09-2011, 21:13
Mówiąc że obroty spadają masz na myśli wskazania obrotomierza tylko, czy auto zwalnia w tym momencie?

Wskazania obrotomierza.

Netoper
06-09-2011, 21:16
Sprawdź jak ładowanie wygląda.

sechmera
12-09-2011, 13:50
Ładowanie jest ok, znajomy mechanik stwierdził że to prawdopodobnie regulator napięcia, czeka mnie wizyta u elektryka, zobaczymy co powie.

Netoper
12-09-2011, 13:55
Ładowanie jest ok, znajomy mechanik stwierdził że to prawdopodobnie regulator napięcia,
Jedno wyklucza drugie :)
Jak ładowanie OK, no to nie ma potrzeby regulatora ruszać.

zizitop901
13-09-2011, 16:10
mruga kontrolka i obroty spadaja. kontrolka nie ma nic w spólnego z chamulcami sprzegłym czy innym czymś w mk2. ona jest tylko od świec żarowych i prawda jest że jak ona zgaśnie to świece grzeja jeszcze ja wiem z minutę po uruchomieniu silnika. ona sie zapala bo cos ze stycznikiem jest nie tak może jest luźna upalona zwora i se lata jak gupia a jak załaczy swiece do grzania to obroty spadają a i przy okazji ciekawe czy ogólnie coś z intalacja nie masz pojechane bo nie wykluczone że cpu ci wtedy popuszcza obroty na serwo pod aku bo sadzi ze co dopiero go odpaliłes a skoro tak to jałowe obroty sa znacznie niższe niż na4 biegu, i piszesz że na kazdym biegu no tak bo w trakcie jazdy auto poskakuje a ta zwora se lata w styczniku.

jacekpr1
13-09-2011, 20:01
Jedno wyklucza drugie :)
Jak ładowanie OK, no to nie ma potrzeby regulatora ruszać.

nawet sobie nie wyobrażasz jakie znaczenie ma regulator........
u mnie też ładowanie było ok przy sprawdzeniu.... a przy podłączeniu woltomierza na stałe..... dopiero zobaczyłem co regulator odwala....

teorii nam nie potrzeba..... raczej praktyczne porady...
regulator:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/36610-Regulator-napi%C4%99cia-szczotkotrzymacz-MOTORCRAFT

---------- Post dodany o 20:01 ---------- Poprzedni post dodany o 19:52 ----------


Witam, mam taki problem, a mianowicie podczas jazdy, na 4 biegu jak jadę na delikatnie wciśniętym gazie( nie duszę go ), to zaczyna migać kontrolka od świec żarowych i w tym samym momencie zaczynają spadać obroty z 2,5 tyś na nawet poniżej tysiąca i spowrotem , po wciśnięciu gazu i konkretnym rozbujaniu już tego nie ma, na 1,2,3,5 biegu tego nie ma.

proponuję sprawdzić na sam początek przekaźnik od świec żarowych.....
przeczyścić styki..... a najlepiej podmienic od kogoś i sprawdzic......

przekaźnik znajduje sie pod akumulatorem:

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/34709-TD-Przeka%C5%BAnik-%C5%9Bwiec-%C5%BCarowych

Netoper
14-09-2011, 00:57
nawet sobie nie wyobrażasz jakie znaczenie ma regulator........ u mnie też ładowanie było ok przy sprawdzeniu.... a przy podłączeniu woltomierza na stałe..... dopiero zobaczyłem co regulator odwala..
Skoro kolega pisze, że ładowanie OK to znaczy, że było jakimś miernikiem sprawdzane przez osobę mającą pojęcie jak się sprawdza.
A skoro u ciebie wyszły tak a nie inaczej, to by oznaczało że ktoś nie potrafił po prostu prawidłowo sprawdzić, albo że wtedy jeszcze nie było usterki.

zizitop901
14-09-2011, 21:28
reg napięcia jak zwalony daje albo za niskie albo za wysokie napięcie ładowania a najczęściej daje za niskie albo wcale. jesli nie masz napięcia na aku na wła silniku bez obciażenia pradowego alternatora to ma być 14-15v w tych granicach ma być wskazanie voltomierza włacza sie go równolegle w badany obwód elektryczny. to samo badanie na pełnym obciążeniu prądowym alternatora czyli wł światła radio wentylator i co tam masz jeszcze i badasz czy nie ma mniej niż 13,5V jeśli nie to oznacza reg jest ok ale ale moze byc tak że to nie bedzie wiarygodne bo wystarczy ze sie reg nagrzeje i zaczna sie problemy dlatego sprawdzaj napiecie na goracym i zimnym silniku. albo masz kable od altka porwane np luzne na skrętkach i brak styku. moga padac diody w altku, uzwojenia wzbudzenia moga padać albo szczotki.ale nie ma to nic w spólnego z wskaznikiem grzania świec żarowych
.

Marcin299
16-09-2011, 19:12
panowie u mnie jest tak ostatnio zauwazylem jak redukuje biegi z 5 na 4 z 4 na 3 itd i robie to wolno to tez mi na chwilke mignie tak naprawde to tez zaczalem sie zastanawiac dlaczego

zizitop901
17-09-2011, 11:03
może to kątrolka ładowania mruga nie świec?

Marcin299
17-09-2011, 17:16
swiec zarowych

kojot310
17-09-2011, 17:32
A jaki u ciebie jest pedał gazu elektroniczny czy na linkę?Przy awari elektronicznego są takie objawy jak u ciebie ,kontrolka swiec i szarpania.

tongo
17-09-2011, 19:22
W MKII 1.8 TD tylko linka

zizitop901
19-09-2011, 16:07
dziwne objawy. może to 1 oznaki końca silnika. albo coś z samymi swiecami nie chalo albo z ukałdem grzania nie chalo. mnie sie wydaje że coś kiedyś było grzebabe w tych autach i pomieszał ktoś przewody kątrolek. mi jak padały szczotki na altku to kątrolka ładowania mrugała sobie czasem na 1 i na 2 i td biegach najczęściej wtedy gdy spadały obroty.

Marcin299
22-08-2012, 13:22
Teraz jest ok niewiem czy to było przyczyna ale jedna swieca mi niegrzała myśle że to niema znaczenia ale teraz juz mi sie tak niedzieje