PDA

Zobacz pe³n± wersjê : [TD MkII] Padniêta turbina



marco2603
04-09-2011, 13:05
Ostatnio w niedzielê wybra³em siê na grzyby. Poje¼dzi³em trochê po bezdro¿ach, zakopa³em siê ze dwa razy, pó¼niej wracaj±c do Szczecina zauwa¿y³em, ¿e przy wy¿szych obrotach auto pracuje wyra¼nie g³o¶niej. Pomy¶la³em ¿e po prostu rozpru³em gdzie¶ t³umik na jakim¶ kamieniu. Ale z dnia na dzieñ by³o coraz gorzej. W pi±tek rano na ledwo rozgrzanym silniku przy obrotach mniej wiêcej 2000 spod maski us³ysza³em d¼wiêk startuj±cego helikoptera. Co najbardziej mnie zdziwi³o mocy w ogóle nie ubywa³o. No ale niebieskie tumany dymu za mn± sk³oni³y mnie do spotkania z mechanikiem a ten tylko potwierdzi³ moje obawy. Turbo dobrze ¿ar³o ale w koñcu zdech³o:pop:. Koszt reanimacji 700 z³. :placz: A dopiero co uszczelkê pod g³owic± zmienia³em:red::wall:

pupek86
04-09-2011, 22:03
Pech, bo có¿ wiêcej powiedzieæ. No chyba ¿e katowa³e¶ ostro motor i potem od razu go gasi³e¶ po zaparkowaniu. Na zimnym te¿ nie mo¿na katowaæ klekota.

tomasz1
04-09-2011, 23:58
Na pocieszenie powiem ¿e w moim regionie 800 bior± za regeneracje turbiny.100 masz w kieszeni na piwo.

marco2603
05-09-2011, 07:20
Heh. W³a¶nie nigdy nie katowa³em motoru. Czy w lato czy w zimê po odpaleniu parê minut na rozgrzanie mu dawa³em, a po powrocie z trasy ostatnie kilometry spokojnej jazdy i parê minut postoju przed zgaszeniem. Pech tak chcial

Petroholic
05-09-2011, 09:38
³o¿yskowanie turbiny jest elementem zu¿ywalnym jak klocki hamulcowe i nawet je¿d¿±c "z g³ow±" prêdzej czy pó¼niej musi siê zu¿yæ... naturalna kolej rzeczy... u mnie regeneracja turbo oscyluje w granicach 600-1200 zeta zale¿y od modelu turbiny...

pupek86
05-09-2011, 18:22
po odpaleniu parê minut na rozgrzanie mu dawa³em,

:down:

nie ma potrzeby. odpalasz i od razu jedziesz, oczywi¶cie bez katowania zanim nie za³apie temperatury.

---------- Post dodany o 17:22 ---------- Poprzedni post dodany o 17:21 ----------


³o¿yskowanie turbiny jest elementem zu¿ywalnym jak klocki hamulcowe i nawet je¿d¿±c "z g³ow±" prêdzej czy pó¼niej musi siê zu¿yæ... naturalna kolej rzeczy... u mnie regeneracja turbo oscyluje w granicach 600-1200 zeta zale¿y od modelu turbiny...
zgadza siê, ale je¿d¿±c z g³ow± mo¿na wyd³u¿yæ ¿ywotno¶æ ;)