PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo z 94 r pierwszy właściciel czy warto



malyarni
06-09-2011, 20:49
Witam,
wiem, że pewnie sporo takich wątków, ale dodam też swój.
Sprawa wygląda następująco, całkiem przez przypadek mam możliwość kupienia Mondeo z 94 roku, od pierwszego właściciela, przebieg lekko ponad 120 000 - prawdziwy
z usterek to:
- nie działa tempomat (to akurat mi nie przeszkadza)
- do wymiany pasek rozrządu
- spalona żarówka w pokrętle od klimy

Klima działa, nabijana w zeszłym roku, wszystkie szyby elektryczne sprawne, fotele podgrzewane też, kolor biały bez rdzy, podłoga też zdrowa

Auto idzie na sprzedaż bo właściciel kupił okazyjnie od szefa opla vectre C.
Auto nie wystawione nigdzie, miał kupić ktoś z rodziny, ale się rozmyślił. Ja dostałem cynk od znajomego, bo mój Fiat Tempra niestety dogorywa.

I co najważniejsze cena - 6 500, nie wiem, czy nie za dużo jak na takie auto, Dodatkowo za 1 200 mogę dokupić felgi z rocznymi oponami zimowymi, do ceny jeszcze trzeba doliczyć 450 za CB, które jest zamontowane praktycznie można powiedzieć na stałe.

Aha, silnik to 2,0 benzyna bez gazu.

Podpowiedzcie, czy za tą cenę warto brać to auto, czy dać sobie spokój.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

p.s. przy kierownicy z lewej strony są 2 przyciski oznaczone kółkami - ponoć to od tempomatu, a z prawej strony są 3 oznaczone: + - = od czego one są, bo właściciel nie wiedział

blaszczu
07-09-2011, 06:30
Najlepiej byłoby jakbyś podesłał jakiegoś fotki tego Mondka. Po opisie wygląda ciekawie ale za te pieniądze spokojnie wyrwiesz Mk2 w dobrym stanie ;)

mondziak2005
07-09-2011, 07:21
I co najważniejsze cena - 6 500



za ten rok ???
ja bym nie dał

a przy kierownicy moze to radio .

ale za ta cene masz mk2 w ładnym stanie

jarecki2201
07-09-2011, 07:40
p.s. przy kierownicy z lewej strony są 2 przyciski oznaczone kółkami - ponoć to od tempomatu, a z prawej strony są 3 oznaczone: + - = od czego one są, bo właściciel nie wiedział

te przyciski są od tempomatu
co do ceny powiem Ci kolego tak jeżeli nie ma rdzy nie ma jakichś poprawek lakierniczych blacharskich to opisane prze Ciebie autko wydaje się sensowne i konkretne
ja wiem że koledzy mówią że można wyrwać mk2 w tych pieniądzach tak można tylko ile jeszcze trzeba dołożyć co do rozrządu to nie jest tania wymiana prawie 600zł musisz liczyć na pasek i pompę trzeba się targować z właścicielem myślę że 6tyś z tym cb to taka uczciwa cena jeżeli stan jest jak opisywany

kemot678
07-09-2011, 07:43
Ja bym się mocno zastanowił? 17 letnie auto i 120 kkm hmm? może być ale, że 1 właściciel nie wie co ma na w aucie, do czego są dane przyciski to już bardzo zastanawiające. Do tego CB za 450 Pln-ów aby robić 7kkm rocznie to już lekka przesada. Ale twój portfel twoje ryzyko.

malyarni
07-09-2011, 15:09
zdjęć niestety nie ma, bo auto nigdzie nie wystawione, a ja nie zrobiłem

na pierwszy rzut oka nie widać, aby było coś poważnego, szyby z tego samego roku, sam właściciel mówiłem, że był wymieniany zderzak po małej stłuczce, to akurat mi nie przeszkadza

patrząc na ceny innych egzemplarzy to drogo, jednak ja osobiście nie znam właściciela, ale znajomy, który dał mi namiar zna go i wie, że pieścił autko, a sam właściciel pracował w serwisie forda, do pracy miał kilka kilometrów, a ostatnie 2 lata prawie wcale nie jeździł, bo miał jakieś operacje

co do tego, że może nie wiedzieć do czego są przyciski, to np. moja kuzynka po 10 lat posiadania fiata uno dopiero dowiedziała się jak zostawić auto na włączonych pozycyjnych

chciałbym włożyć do niego gaz i z tego co się orientowałem, to silnik 2,0 dobrze znosi gaz, czy możecie to potwierdzić

ogólnie tak po przespaniu się, myślę, żeby dogadać się z gościem, że daję 6 tyś za auto jak stoi, jedziemy na stację sprawdzić, czy wszystko inne jest ok, oprócz wymienionych rzeczy i jak nic nie wyjdzie to biorę

auto idzie na sprzedaż tylko dla tego, że kupił okazyjnie vectre C,