PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wymiana tarczy hamulcowuch w MK2



tatakuby
08-09-2011, 21:38
Witam! Wymieniałem dzisiaj tarcze i klocki z przodu. Po wymianie pedał hamulca zrobił sie bardzo miękki i na początku hamulce nie działały zbyt dobrze. Po paru większych hamowaniach skuteczność hamulców wzrosła lecz ciągle nie jest to brzytwa. Chciałbym wiedzieć czy po kilku dniach sytuacja powróci do normy?

KLUSEK
08-09-2011, 23:26
Warto było odpowietrzyć przy okazji, na pewno trochę powietrza mogło się dostać.

Kudlaty
09-09-2011, 14:39
...na pewno trochę powietrza mogło się dostać.


jakim cudem?

tatakuby
09-09-2011, 16:01
Dzisiaj odpowietrzyłem i bez zmian! Pytałem fachowca i powiedział że muszę troszeczkę pojeżdzić i powinno dojść do siebie! Zobacze. dzieki

rajman
09-09-2011, 16:12
polecam pojezdzic chwile jak sie nic nie zmieni wtedy trzeba szukac przyczyny.

a jak z abs, wlacza sie prawidlowo ? jak samochod masz odpalony i podpompujesz pedalem pare razy to twardnieje, czy lapie caly czas tak samo ?

mondziak2005
09-09-2011, 19:19
jak napisał klusek odpowietrzyc caly uklad .
a klocki dobre załozyles czy najtansze??
maja wielkie znaczenie

tatakuby
09-09-2011, 20:53
Za każdym razem łapie tak samo! Ale ABS na początku nawet jak jechałem po mokrej nawierzchni to łapał pod sam koniec! Przed chwilą wróciłem z miasta i tak jak by pedał hamulca stawał sie twardszy ale i tak hamulce są jak na razie słabe! Klocki i tarcze z lepszej półki. Zapłaciłem za komplet klocki + tarcze na przód 300zł. producent włoski lecz firmy nir pamiętam. Karton mam w aucie po tarczach jutro zobaczę i napisze.

kemot678
09-09-2011, 21:06
Kolego a przed założeniem odtłuściłeś nowe tarcze bo jak nie to po prostu masz nasmarowane hamulce i dlatego może być uczucie miękkiego pedału hamulca.
Mam nadzieję, że nie popełniłeś takiego błędu ale zawsze pozostaje takie małe ALE :panna:

tatakuby
09-09-2011, 22:39
Kolega kemot678 trafił w dziesiątkę! Nie doczytałem tego nigdzie i nie stety nigdzie się nie poradziłem! Teraz już wiem że tarcze są zakonserwowane i powinno sie je przejechać rozpuszczalnikiem lub acetonem! A czy teraz da to coś jak je przeczyszcze?

kemot678
10-09-2011, 07:43
Kolego teraz demontuj wszystko. Tarcze dokładnie odtłuść a klocki na klocki najlepiej na papierze ściernym z 1mm zetrzyj i powinno dobrze działać. A jak nie to klocki do wymiany ale można je jeszcze spróbować przed przetarciem potraktować palnikiem i dopiero papierkiem.
Nie wierzyłem w to, że tak może się zdarzyć jednak najprostrze rzeczy czasami się zdarzają.:zakrecony:

Jak zrobisz daj znać o efektach.

mondziak2005
10-09-2011, 08:21
a ja proponuje pojechac gdzies gdzie nie ma ludzi rozpedzic go i hamowac az dym z tarcz pujdzie byle nie spalic tarcz .

tatakuby
10-09-2011, 08:27
Właśnie wróciłem z porannych zakupów no i jak wczoraj próbowałem hamulce. EFEKT ; wężyk gumowy od tylnego zacisku sobie strzelił :smash: A więc spadam na wiochę do garażu demontuje wszystko do czyszczenia wymienie wężyk , odpowietrze i się zobaczy!

kemot678
10-09-2011, 08:50
Kolego nie kombinój z hamowaniem tylko wyczyść dokłanie wszystko, bo narobisz sobie roboty i jeszcze kosztów narobisz jak spalisz klocki i tarcze.

KLUSEK
10-09-2011, 11:08
No i po wymianie przewodu koniecznie odpowietrzenie :)

tatakuby
10-09-2011, 14:16
Przewód hamulcowy wymieniony. Było trochę zabawy bo jak zwykle wężyk gumowy na łączeniu z rurką strasznie zapieczony ale pojszło! Hamulce ponownie odpowietrzone łącznie z wymianą płynu na nowy! Tarcze wyczyszczone acetonem , klocki ściągnąłem i przeszlifowałem papierem ściernym na prostej nawierzchni. W efekcie pedał hamulca jest o wiele twardszy lecz skuteczność hamowania oceniał bym na 70%, myślę że po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów sytuacja wróci do normy! Tarcze i klocki hamulcowe firmy TRUSTING . Dzięki wszystkim za pomoc , warto posłuchać porad Fachowców! No i oczywiście najważniejszy wniosek z tej sytuacji to taki że zawsze przed każdą naprawą warto poczytać i się poradzić!

KLUSEK
10-09-2011, 14:19
Spokojnie z tą skutecznością. Zazwyczaj mówi się, że nowe hamulce zyskują pełną sprawność po około 500KM. Do tego czasu hamuj delikatnie i nie przegrzewaj ich.

Kudlaty
12-09-2011, 12:04
Klocki i tarcze z lepszej półki.


Tarcze i klocki hamulcowe firmy TRUSTING


hmmm...... z ta półką to chyba przesadziłeś ;)

rajman
12-09-2011, 16:13
moze to byla wyższa półka, ale pod ladą :)

i jak tam kolego, rozwiązałeś problem ?

tatakuby
12-09-2011, 19:30
Pan w sklepie wyrażnie powiedział że jest to bardzo dobra firma!
A ja zdałem sie na jego słowa! Masz jakieś złe opinie o tej firmie?
Hamulce coraz lepiej ale jeszcze nie jest to to co było!

KLUSEK
12-09-2011, 19:41
To ze Pan w sklepie powiedzial niewiele znaczy, pamietaj ze on chce sprzedac towar ;)

Nastepnym razem wybieraj z takich firm jak bosch, trw, zimmerman, ate, textar i inne znane

tatakuby
12-09-2011, 19:56
Dzieki piękne! W zimie będe wymieniał cały tył więc na pewno kupię któreś z tych!