PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] POMOCY



NODDI11
15-02-2006, 11:22
Witam wszystkich chcących pomóc! Co ma wspólnego sąda lambda z instalacją gazową 4 gen. Czy musi być podłączona do kompa od gazu? i czy jej ewentualne padnięcie może mieć wpływ na sekwencje gazu [na benzynie chodzi dobrze, równo pracuje pali w cyklu mieszanym ok. 8,5l bp] gazownicy mieżyli sąde i wyszło im stałe napięcie na poziomie 0,48v powiedzieli że zepsuta bo powinna dochodzić do 1v.
Mam instalke KME z listwą wtryskową Matrix na tej listwie są dwie dodatkowe listwy podgrzewające a auto i tak przełancza się na gaz po min 5km. temperatura przełanczania to 30C.
Gazownicy sugerują że termostat nie trzyma i daje od razu cały obieg cieczy chłodzącej, ale w takim razie czemu po paru minutach[ góra 5] już zaczyna być czuć ciepło z nadmuchu? Czy prawdą jest że przy rozgrzanym silniku nadmuch powietrza ustawiony na 4 powinien parzyć?
I czemu jak wyżucam na luz, bądż wciskam sprzęgło to falują obroty, to przy prędkości do 100km/h, a powyżej 100 to auto gaśnie?
Na jutro poraz kolejny jestem umówiony z gazownikami prosze :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: poradżcie coś bym nie jechał tam zupełnie zielony.

lyssy
15-02-2006, 11:56
Co ma wspólnego sąda lambda z instalacją gazową 4 gen.
Zasadniczo tyle samo co z komputerem Pb - IV generacja bazuje na czasach otwarcia wtryskiwaczy Pb, a te z kolei w pewnym stopniu zależą od sondy lambda.



Czy musi być podłączona do kompa od gazu?

w IV generacji nie - aczkolwiek komputery LPG mają wejścia na sondę lambda. Służy to jedynie celom informacyjnym i podobnież jest wymagane jakąś normą?



czy jej ewentualne padnięcie może mieć wpływ na sekwencje gazu

Patrz punkt 1.


gazownicy mieżyli sąde i wyszło im stałe napięcie na poziomie 0,48v powiedzieli że zepsuta bo powinna dochodzić do 1v.

Hmm... Ja bym sprawdził najpierw podłączenie sondy do komputera - bo w komputerze Pb jest właśnie układ "polaryzacji" dający taki poziom. Więc może sonda OK tylko "się odłączyła"? Ale faktycznie, napięcie z sondy powinno oscylować pomiędzy 0V a 1V.

A reszta kwestii... Może ktoś inny? :)

NODDI11
17-02-2006, 08:51
Wielkie Dzięki :metal chłopaki za Pomoc! :wall: :zly:
Wiedziałem że można na was liczyć :satan: :satan:
Po prostu super fachowa obsługa :zly:
Temat już nie aktualny dzisiaj ide po odbiór auta


p.s. Dzięki lyssy poszło co potrzeba :)