PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] BLOS? czy ktos ma to w mondku 2,0 ?



BaNaN
15-02-2006, 22:19
Witam!
przymierzam sie do kupna BLOSa.......
wiem że jest pełno o tym na rużnych forach, ale interesuje mnie konkretnie jak to sie sprawuje w mondku.....
mam kilka pytań z tym związanych....:
1. mam instalacje 2 gen. czy przy BLOSie wywalam tylko silnik krokowy na dolocie do miksera a mikser wywalam?
2. czy BLOSa w mondku montuje sie za czy przed przepływomierzem.?
3. jakich parametrów moge sie spodziewać na BLOSie? (oczywiscie najlepiej jak by sie wypowiedzial ktos kto ma go właśnie w mondku 2,0)
teraz mam mikser ze srednicą 3cm chyba i w dodatku w puszce fitra wkladke która zasłania cały dolot prawie dlatego nawet na benzynie jest słabszy blos podobno nie stawia zadnych oporów dla powietrza....
4. jak zareaguje komputer z FORDA? (jesli np. odczyt z lambdy bedzie zły...(nie bedzie prubował np. zwiekszyc obrotów czy coś takiego?? albo przełączy sie w tryb awaryjny, zmieni kąt zapłonu - nie wiem nawet co może zmieniać komputer fordowski:)

był bym szczesliwy jak bym znał odpowiedzi na wszystkie pytania bo to jednak 370zł a jak ma nie byc zadnej różnicy to szkoda kasy,...
pozdrawiam
-Tomek

pawulon
15-02-2006, 22:42
Chyba będziesz pierwszą osobą z Blosem w MDO :)

Mieszalnik cały (mikser) wywalasz w diabły, bo to jest tak na prawde element winny za pogorszenie osiągów, bo zawęża dolot. Zostawiasz sam reduktor.

IMHO Blosa należy wstawić za przepływomierzeem, choćby dlatego źe może to zakłócać jego pracę.

W kwesti montarzu powinieneś sie skonsultować z gazownikiem, który montował już takie rzeczy. Wszystkie samoróby i "drut=patenty" przy gazie mogą sie skończyć kulą ognia zamiast autka i kolejnym durnym artykułem w prasie, jaki to ten gaz niebezpieczny.

Co do osiągów, jeżeli w każdym aucie sie poprawiają w stosunku do instalki z mieszalnikiem, to nie widze powodów, dla których nie miałbyś odczuć poprawy :)

BaNaN
15-02-2006, 22:48
więc inwestuje ostatniego lutego:)
zobaczymy co z tego wyjdzie:p

generalX
16-02-2006, 00:24
Ja się właśnie zaopatrzyłem w takie coś do swojego czołgu, i teraz parę uwag o których powinieneś wiedzieć: Są 4 typy BLOSow, ale 2 o podciśnienowym pełnym otwarciu przepustnicy, możesz olać-typowe do gaźnika-poza tym słabo dostępne, 2 kolejne typy to z końcówką numeru 01 i 21. Pierwszy to podstawowy a drugi do przepływomierzy ostrzowych( nie wiem o co chodzi- czy to miał być przepływomierz klapowy czy standardowy masowy), ale w zasadzie między samymi BLOSami nie ma róznicy. Są jeszcze 4 typy dysz, ale 2.0 sie powinien jeszcze załapac do tej standadowej D. Więc powinieneś szukać BLOSow typu 12MX000001 lub 12MX000021. Jeszcze taka drobna rada-jak dostaniesz to, wykręć te dyszę ze środka, bierszesz papier ścierny 2000, i całość lekko przeszlifować, a potem zapolerować pastą AUTO MAX-zieloną. Inaczej może się zacinać ta przepustnica na jakiś zadziorach fabrycznych.
Pozdrawiam i czekam na efekty. Nie omieszkam również o swoich poinformować-ale napewno zajmie to dłużej bo muszę zmienić cały dolot

BaNaN
16-02-2006, 07:09
dzięki!

chce tego z allegro...
a Ty wkładasz go do tej Warszawy ślicznej?

generalX
16-02-2006, 09:16
Na allegro maja tylko ten z końcówką 21. Ano będziem to do czołgu ładować-tam w sumie jest silnik z Sierry 1,8OHC i po zagazaowaniu druga przepustnica gaźnika zaczeła szaleć. Poza tym wcześniej spoko szła 150 km/h,(dalej nie próbowałem-a to dopiero 4000 rpm było) a teraz na gazie i benzynie ledwo 110-120. Zobaczymy co to da...

BaNaN
16-02-2006, 21:44
a ten silnik do warszawki wsadziłeś bez większych problemów czy trzeba było pół auta przerabiać?
sorry że poza tematem ale fascynują mnie takie auta!!:)
sam bym se kupił taką warszawkę pucował 8 godzin dziennie i jezdzil od niedzieli ale niestety mnie nie stac....a kiedys jeszcze nie tak dawno mozna bylo kupic warszawke za kilkaset złotych:( teraz jest to klasyk i cena jest nieco wyższa :(
zazdroszcze!!

generalX
17-02-2006, 09:22
Może na priv, albo gg, to zdjecia mogę podesłać z prób wsadzania-zaczołem w maju-zapalił we wrześniu, a jechać się dało w grudniu, musiałem urżnąć kawał bloku silnka, potem się okazało że skrzynia jest za dluga o jakeś 80 cm!!! i mam jej większość w kabinie pod siedzeniem, a na koniec to już prycho- wał od transita spawany z flanszą od żuka i chłodnica od C klasy 2,2 CDI-tanio dostałem i git pasiła, ale widziałem gościa co wsadził 5 litrów, V8 od BMW 750- tam byl jeden wielki silnik, zespawane błotnik z maską i otwierały sie na zawiasach jak kabina w TIRze

LaBobas
19-02-2006, 01:47
Może na priv, albo gg, to zdjecia mogę podesłać z prób wsadzania-zaczołem w maju-zapalił we wrześniu, a jechać się dało w grudniu, musiałem urżnąć kawał bloku silnka, potem się okazało że skrzynia jest za dluga o jakeś 80 cm!!! i mam jej większość w kabinie pod siedzeniem, a na koniec to już prycho- wał od transita spawany z flanszą od żuka i chłodnica od C klasy 2,2 CDI-tanio dostałem i git pasiła, ale widziałem gościa co wsadził 5 litrów, V8 od BMW 750- tam byl jeden wielki silnik, zespawane błotnik z maską i otwierały sie na zawiasach jak kabina w TIRzeczego to maniacy fanatycy nie wymysla :metal