PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Denso nie widzi płyt w zmieniarce



piof
17-09-2011, 20:32
Kupiłem do swojego Mondka zmieniarkę z kablem. Na początku rzuciłem kabel po wierzchu, powpinałem DVD, antene GPS i zmieniarkę do nowego kabla (oryginalnie zamontowany kabel nie miał wyjścia na zmieniarkę) i z przodu też podmieniłem wtyczki ze starego kabelka na nowy (jedna wtyczka bezpośrednio do Dendo, druga do instalacji a antenowa oczywiście do anteny).
Tak uruchomiłem i posprawdzałem: nawigacja miała sygnał po przełączeniu na CD w denso pojawił się ekran z 6 symbolami płytek (4 puste i 2 pełne - zgodnie z tym co było w magazynku) i bez problemu można było słuchać płyt ze zmieniarki.
Skoro sprawdziłem i wszystko było OK wybebeszyłem pół samochodu żeby zamienić kable - oryginalny na ten kupiony ze zmieniarką. Pospinałem wszystko ślicznie do kupki odpaliłem radio i zonk.
Denso nie widzi płyt w zmienierce. Sprawdzałem oryginały i nagrywane, wkładałem je w różne kieszenie - żadnego efektu.
Dodam tylko że zmienierka jest widoczna w menu serwisowym, po uruchomieniu CD widać na ekranie 6 płytek ale wszystkie puste - widoczna jest tylko ta z Denso. Sama zmieniarka po włożeniu magazynka sprawdza po kolei wszystkie kieszenie (od 1 do 6) a następnie załadowuje pierwszą pełną kieszeń. Niestety na ekranie Denso nadal wszystkie 6 pól nie jest aktywnych. Resetowałem Denso do ustawień fabrycznych, przeczyściłem laser w zmieniarce i nic, żadnego efektu.
W czym Waszym zdaniem może tkwić problem - co i jak ewentualnie sprawdzić?

Może ktoś z Ełku lub okolic ma zmieniarkę i byłby tak miły aby udostępnić swoją do sprawdzenia czy problem tkwi w samej zmieniarce czy w kablach.

piof
29-09-2011, 20:37
Dorwałem drugą zmieniarkę i lipa. Dokładnie tak samo. Podejrzewam że problem tkwi w kabelkach.
Stąd też moja prośba.
Czy ktoś ma może schemat instalacji elektrycznej denso z navi i zmieniarką?

WojtasS
30-09-2011, 01:23
ojjj będzie ciężko zapytaj na fcp i pisz do recondo albo docento oni CI powinni pomóc.

piof
30-09-2011, 09:19
Widzę że czytasz w myślach ;), skontaktowałem się już z docento i umówiłem się na spotkanie (na szczęście nie mam daleko, tylko 100 km).
Jak się uda rozkminić temat to dam jeszcze znać jaka była przyczyna.

piof
02-02-2012, 10:34
No i przyczyna problemu ustalona i usunięta.
Zmieniarka też ma zapisany w pamięci VIN (podobnie jak denso) i bez podpięcia do kompa ani rusz nie gadały ze sobą. Docento wpisał jej odpowiednie "numerki" i jest cacy.

WojtasS
02-02-2012, 12:21
no właśnie o tym zapomniałem :) ale dobrze że się udało :)