PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Hamulec ręczny, regulacja



arni210993
17-09-2011, 20:44
Witam wszystkich klubowiczów.
mam problem z hamulcem ręcznym a a dokładnie z jego regulacją. od momentu zakupu auta nie miałem w ogóle hamulca ręcznego. na początku wymieniłem link (lewą i prawą) tak jak poradził mechanik lecz to nie pomogło. następnie zauważyłem że samoregulator jest już wysłużony wiec postanowiłem go wymienić ale z racj wysokiej ceny za sam samoregulator bardziej mi sie opłacało kupić zestaw tj. cylindry szczeki samoregulatory i sprężyny po wymianie dalej nie miałem dobrego ręcznego. na pierwszym ząbku zaczyna juz trzeć ale jak postawie dźwignie na ostatnim ząbku dalej nie trzyma auta. prosze o jakieś rady jak to można wyregulować? może problem leży w dźwigni?


Proszę na przyszłość w tytule określać problem, bo samo podanie nazwy części/podzespołu to trochę ubogo.

marcinobobos
18-09-2011, 01:07
w dzwigni od recznego jest taki slimak i na nim sa zabki i tam jest samoregulator wymontuj dzwignie i rozruszaj to u mnie bylo to samo

POZDRAWIAM

kilus89
18-09-2011, 01:13
u mnie był problem z ogranicznikiem Kolego :) sam naprawiłem chociaż wielu mówiło ,że nie da radę tego zrobić tylko nową dźwignię ręcznego trzeba kupić :skromny: