PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Fotele dwa problemy



aron
20-09-2011, 15:19
Witam
Dwa Problemy z Fotelami

1. Chodzi o fotel kierowcy. Fotel jest elektryczny MK3 r 2000. Gdy przyciskam przełącznik na dół to fotel gładko idzie ale problem zaczyna się gdy fotel chce unieść. Wtedy nie idzie wcale albo mocuje się z przyciskiem i wtedy od bidy idzie.

2. Fotel pasażera przód. Nie działa podgrzewanie fotela. Fotel kierowcy ok sprawny grzeje bardzo dobrze że w zimę korzonków się nabawiłem.

Co jest nie tak ? Ma ktoś może pomysł albo fotki jak to zrobić zima się zbliża i chciałem zrobić te dwie sprawy .

W jakim kierunku mam iść co zrobić aby to działało

Netoper
20-09-2011, 15:26
1. Chodzi o fotel kierowcy
Wygląda że włącznik przykotłowany, w MKII można go rozebrać i oczyścić styki, nie jestem pewien jak jest z nim w MKIII, A druga możliwość to że zębatka się kończy.


2. Fotel pasażera przód
Sprawdź miernikiem czy dochodzi prąd do kostek pod fotelem jak masz załączone grzanie, jak dochodzi to albo kabelek na wejściu w siedzisko pękł albo mata się skotłowała.

aron
20-09-2011, 15:29
dzięki sprawdzę i dam znać

korti
24-10-2011, 00:01
wyłącznik/przełącznik jest dokładnie taki sam jak w MkII i jest rozbieralny, wystarczy przeczyścić styki w nim.
jest artykuł o tym w archiwum -poszukaj

danielWr
24-10-2011, 01:13
Zębatka jak sie kończy to z bulem idzie w kazda strone. A włacznik jest taki sam jak w Escorcie MKV,MKVI i kazdym mondeo.