PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] krzywe tylne koła



nicolay
27-09-2011, 00:28
Witam, mam taki problem: jakieś 1,5 miesiąca temu byłem w aso (Ursyn Car Warszawa) na przeglądzie zawieszenia bo praktycznie cały czas słychać jakby "tłoczenie" z kół które się nasila podczas jazdy na prawym łuku, na forum wyczytałem że to mogą być łożyska ale na przeglądzie powiedzieli że wszystko jest OK, łożyska są w porządku, nie ma do czego się przyczepić jeśli chodzi o zawieszenie a hałas może się brać z opon, które jak powiedzieli są prawidłowo założone (koła alu 16 fordowskie z oponami letnimi), wracając nie dawno z wakacji gdzie auto było mocno załadowane (kombi) tylne koła, a szczególnie lewe, były skrzywione do zewnątrz (auto wyglądało jak kaczka) po obejrzeniu z bliska lewego koła okazało się, że opona jest zdarta do metalowych pręcików od wewnętrznej strony, auto bez obciążenia wygląda jak by wszystko było w porządku. Co to może być? Miał ktoś może taki przypadek? Czy możliwe jest że w aso czegoś nie dopatrzyli? a tłoczenie słychać cały czas.....
Pozdrawiam

Mav
27-09-2011, 08:27
A kola sa napompowane do prawidlowego cisnienia?
W kazdym razie, skoro z opony z jakiegokoliwek miejsca wychodza druty to opona do wymiany.

nicolay
27-09-2011, 09:10
Koła były napompowane prawidłowo, a to że oponka do wymiany to wiem, na razie jeżdżę na zapasie

fala
27-09-2011, 09:51
to wygląda na rozjechaną geometrię, musisz jechać na sprawdzenie

siwy007
27-09-2011, 11:10
kolego u mnie były walnięte tuleje metalowo-gumowe na wahaczach