PDA

Zobacz pełną wersję : [Wnętrze] Kosmetyki do wnętrza naszych aut - dyskusja, doświadczenia itp



blaszczu
27-09-2011, 20:13
Witam!

Czas trochę ruszyć ten dział i porozmawiać na temat pielęgnacji wnętrz naszych Mondziaków ;)

Chwalcie się czym pielęgnujecie wnętrza? Polecacie produkty których używacie?

Wypowiadajcie się!

Pzdr

kuba 82
27-09-2011, 21:04
ja do plastykow wnetrza uzywalem plaka, ale lepiej odpalac nim ciagnik w zime niz stosowac to kokpitu:hehe: co polecacie do czyszczenia kokpitu, jesli ktos ma jakies sprawdzone srodki to niech podpowie. dziekuje i pozdrawiam

blaszczu
27-09-2011, 21:17
ja do plastykow wnetrza uzywalem plaka, ale lepiej odpalac nim ciagnik w zime niz stosowac to kokpitu:hehe: co polecacie do czyszczenia kokpitu, jesli ktos ma jakies sprawdzone srodki to niech podpowie. dziekuje i pozdrawiam

Ja stosuję Poorboy`s Natural Look. Daje naprawdę piękny, matowy wygląd. Zapach świetny (coś a`la gumy do żucia, zapach dość nietuzinkowy), wydajność rewelacyjna. Polecam kupić tester, gdyż starcza on na kupę czasu ;) Link do tego produktu:

http://showcarshine.pl/poorboy-s-world/234-poorboy-s-world-natural-look-matowy-efekt-.html

A co do Plaka - prawidłowe podejście kolego :hmm:

Pozdrawiam!

kuba 82
27-09-2011, 21:28
dzieki kolego, niedlugo zakupie i wytestuje

blaszczu
27-09-2011, 23:02
dzieki kolego, niedlugo zakupie i wytestuje

Na pewno nie pożałujesz :) Pamiętaj tylko, że trzeba ten środek dotrzeć do sucha mikrofibrą ;)

Gebar
27-09-2011, 23:48
"plak" z Castoramy z promocji :)

lukaswer1983
27-09-2011, 23:57
plaka, ale lepiej odpalac nim ciagnik w zime niz stosowac to kokpitu



A co do Plaka - prawidłowe podejście kolego
ojejciuuu :hmm:,ale mąąąąądreeee kolegi :)
a co ten plak taki zły?ja używam PLAKA matowego do kokpitu i jestem zadowolony...zapach truskawkowy..i tak zastanawia mnie, czemu chcecie odpalać nim ciągnik ?:smash:



"plak" z Castoramy z promocji
:jaja:

Mzzyku
28-09-2011, 08:36
Ja również Plaka używam. Cytrynowego...

cosin
28-09-2011, 10:54
ja czyszczę plastiki wewnętrzne Auto Glym Vinyl & Rubber care. Matowy efekt, bardzo ładny zapach, nie maże się, nie jest tłusty. Plaka użyłem ze 2 razy i wrzuciłem do szafy, nie odpowiada mi.

wrobel
28-09-2011, 16:06
Do wnętrza przede wszystkim warto zakupić APC (obojętnie jakiej firmy - kwestia dostępności, ekonomiczne) Na DC (http://detailingclub.pl) i KA (http://forum.kosmetykaaut.pl)znajdziecie sklepy i ewentualne rabaty . Z racji tego iż APC są dość mocno skoncentrowane starczy małe opakowanie (500 ml/1L) lub ewentualny zakup grupowy jakieś dużej butli.
Po wyczyszczeniu APC należy nałożyć jakiś dressing. Jest też tego bardzo dużo na rynku. Z "najpopularniejszych" to PB Natural Look (dostępny jest oryginalny tester, który do Mondka starczy na co najmniej sezon, Natural Shine od Megsa, i wiele innych. Większość dostępnych na rynku środków można znaleźć tutaj: Wnętrze (http://showcarshine.pl/21-plastik-winyl-guma) (przykładowy link do sklepu z tego typu akcesoriami).
Do takiego zestawu oczywiście jakiś aplikator do dressingu (piankowy lub od biedy można zastosować gąbkę do naczyń) + fibry (z wersji budżetowej IMO zdają egzamin "szmatki" z biedronki, niebieskie bodajże 3 zł /szt.) oraz jakieś pędzelki/waciki/patyczki do czyszczenia trudno dostępnych miejsc (to dla prawdziwych "detalingos fanaticos" :hmm:. Osobiście używam Cyclone od Nielsena oraz Natural Shine od Megsa. Po aplikacji NS na plastiki odczekuje jakąś chwilę (przeważnie jakieś 20-30 min) i przecieram suchą czystą fibrą.

cosin
28-09-2011, 16:46
delikatna zmiana tematu,

Przemek jeżeli nie byłeś jeszcze u chłopaków na jana kazimierza to będzie okazja
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/75610-WAWA-GRILL-czyli-Brzydkie-Człowieki-smażą-kiełbasy-06.X.-SSS

a wiedzę o detailingu masz sporą :D

kuba 82
28-09-2011, 17:55
zastanawia mnie, czemu chcecie odpalać nim ciągnik ?
dziala lepiej niz samostart i jest "lagodniejszy" dla silnika, nie uzywam do kokpitu bo jakos mi nie 'lezy" i dlatego szukam lepszego srodka

cosin
28-09-2011, 17:58
kiedyś szukając auta napotkałem lagunę tak wyplakowaną, że dotykając przycisków na konsoli tłuszcz na palcach zostawał, masakra. Smród jak w markecie na dziale proszków do prania. Owego auta oczywiście nie kupiłem bo ewidentnie świadczyło to o próbie jednorazowego super wyglancowania fury.

blaszczu
28-09-2011, 18:23
Cyclone od Nielsena

Me too ;)


Natural Shine od Megsa

Powiedz mi jesteś zadowolony z tego Megsa? Bo przy następnych zakupach biorę go pod uwagę ;)

wrobel
28-09-2011, 18:28
Powiedz mi jesteś zadowolony z tego Megsa? Bo przy następnych zakupach biorę go pod uwagę ;)
Mogę śmiało polecić. Plastiki są odświeżone i "milsze" w dotyku. Starcza na długo. U mnie jest w użyciu od 2 lat i jest jeszcze w opakowaniu.

brzozek
29-09-2011, 13:21
ja używam APC Duraglossa i Nielsena Finesse

lukaswer1983
30-09-2011, 10:30
dziala lepiej niz samostart i jest "lagodniejszy" dla silnika
a dlatego :)...kiedyś odpalaliśmy .Myślałem ze coś z nim nie tak hehe.Mi narazie pasuje...w sumie ciągle używam tylko plaka i nie miałem porównania ;)

Mav
30-09-2011, 22:34
Pare slow ode mnie...
Do czyszczenia to jak wszyscy tutaj- polecam APC w odpowiednim stezeniu. Firma to kwestia gustu:hehe:
Jesli chodzi o pielegnacje elementow plastikowych to z calego serca polecam "SmartWax Smart Dressing" firmy SmartWax. Bardzo duza wydajnosc, przyjemny delikatny zapach, atrakcyjna cena i wykonczenie do wyboru w zaleznosci od techniki nakladania- polysk, polmat lub mat. Preparat fajnie utrzymuje sie na plastikach i tworzy antystatyczna powloke.

MrDarecki
02-10-2011, 10:41
Ja jak na razie używam Plaka cytrynowego matowego i nie narzekam, ale muszę się przyznać, że jeszcze nic innego nie używałem więc może przyjdzie czas spróbować...
Także piszta panowie, piszta a ja się zastanowię :)

Lipa
02-10-2011, 14:49
http://showcarshine.pl/3-pielegnacja-tworzyw-zewnetrznych/269-meguiars-ultimate-protectant-do-wewnatrz-i-na-zewnatrz-gratis-mikrofibra.html

Na dniach ma do mnie przyjść,jak przetestuję to opiszę co i jak

blaszczu
02-10-2011, 14:53
Panowie który z poniższych kosmetyków do wnętrza polecacie najbardziej? Do tej pory używam Poorboy`s Natural Look ale chcę czasem dla odmiany użyć czegoś innego więc co polecacie? ;)

Myślę o:
*Auto Glym Vinyl & Rubber Care
*Chemical Guys Natural Shine Dressing
*Smartwax Smartdressing
*Meguiar`s Natural Shine

Dodam tylko, iż zależy mi raczej na matowym efekcie ;)

Lipa
02-10-2011, 15:06
ja do plastykow wnetrza uzywalem plaka, ale lepiej odpalac nim ciagnik w zime niz stosowac to kokpitu:hehe: co polecacie do czyszczenia kokpitu, jesli ktos ma jakies sprawdzone srodki to niech podpowie. dziekuje i pozdrawiam

To jest mój ulubiony:

http://showcarshine.pl/65-meguiars-supreme-shine-protectant-kokpit-z-polyskiem-gratis-mikrofibra.html

A na dniach mam testować GEL tej firmy do kokpitu

---------- Post added at 14:06 ---------- Previous post was at 14:04 ----------



*Chemical Guys Natural Shine Dressing
*Smartwax Smartdressing

Te dwa z chęcią bym przetestował

blaszczu
19-12-2011, 18:30
Używał ktoś Autobrite Pink Sheen?

Kielon05
19-12-2011, 20:18
uzywał ktoś produkt o nazwie poorboys natural look?? podobny efekt powalający dresing czy jakoś tak to sie nazywa,ładnie odżywia plastiki wewnątrz
chodzi mi o to zeby wyciągnąc głęboką czerń no i mat oczywiscie:)

rc23
19-12-2011, 22:40
Pianka do czyszczenia kompów daje rade :hehe: do tego szmatka mikrofibra :foch:

Gebar
20-12-2011, 00:39
ja do plastykow wnetrza uzywalem plaka\

Plak jest idealny do szybkiego "nawoskowania" auta :D

Mav
20-12-2011, 00:46
Używał ktoś Autobrite Pink Sheen?
Dobrze wyglada na japonczykach:hmm: Na Fordzie nie mialem mozliwosci testowania, chociaz musze cos fajnego do siebe wymyslic... Chodzi mi Zymol po glowie...:skromny:

uzywał ktoś produkt o nazwie poorboys natural look?? podobny efekt powalający dresing czy jakoś tak to sie nazywa,ładnie odżywia plastiki wewnątrz
chodzi mi o to zeby wyciągnąc głęboką czerń no i mat oczywiscie
Wszystko jak piszesz. Uzywalem i ogolnie polecam. Latwy w uzyciu, fajny zapach. Mozna zrobic wykonczenie na polysk i matowe- jak wolisz. Zostawia fajna antystatyczna powloke.

Plak jest idealny do szybkiego "nawoskowania" auta
Bez takich mi tu :red:

blaszczu
20-12-2011, 02:34
uzywał ktoś produkt o nazwie poorboys natural look?? podobny efekt powalający dresing czy jakoś tak to sie nazywa,ładnie odżywia plastiki wewnątrz
chodzi mi o to zeby wyciągnąc głęboką czerń no i mat oczywiscie:)

Ja używałem i w 100% polecam - niebawem zamawiam kolejną sztukę bo obecna mi się skończyła. Piękny matowy efekt, nie maże się, nie pozostawia zbędnych śladów. Produkt godny zakupu! ;)

Gebar
20-12-2011, 17:17
uzywał ktoś produkt o nazwie poorboys natural look??

Dla mnie poza zapachem, nic specjalnego.
Bynajmniej u mnie w mdo niczego z plastików nie wydobywał :D
Po prostu czyścił i tyle

Co nie znaczy, że jest zły, po prostu bez rewelki ;)

blaszczu
20-12-2011, 23:24
Dla mnie poza zapachem, nic specjalnego.
Bynajmniej u mnie w mdo niczego z plastików nie wydobywał :D
Po prostu czyścił i tyle

Co nie znaczy, że jest zły, po prostu bez rewelki ;)

Ty to się nie znasz :P Masz odniesienie do innych produktów poza Plakiem? :D

BANa mu :zakrecony:

Gebar
21-12-2011, 10:49
Ty to się nie znasz

Tylko Twoje mdo wygląda jak rubbish w środku, a nie moje.

A tak na poważnie, to poza zapachem nie ma w tym mleczku nic specjalnego.
Dla mnie faktycznie plak lepszy, bo lubię świecący efekt pracy

blaszczu
21-12-2011, 14:40
Tylko Twoje mdo wygląda jak rubbish w środku, a nie moje.

A tak na poważnie, to poza zapachem nie ma w tym mleczku nic specjalnego.
Dla mnie faktycznie plak lepszy, bo lubię świecący efekt pracy

Natural Look jest dressingiem a nie produktem docelowym. Żeby dał odpowiednie efekty należy deskę oczyścić dokładnie APC i wtedy dopiero można powiedzieć o zadowalających efektach ;)

Gebar
21-12-2011, 15:49
Natural Look jest dressingiem a nie produktem docelowym. Żeby dał odpowiednie efekty należy deskę oczyścić dokładnie APC i wtedy dopiero można powiedzieć o zadowalających efektach

To może dlatego poza zapachem nie widzę w nim nic nadzwyczajnego :)

blaszczu
21-12-2011, 16:49
To może dlatego poza zapachem nie widzę w nim nic nadzwyczajnego :)

Pewnie tak. Ale trzeba przyznać, że zapach ma genialny - przynajmniej jak dla mnie ;)

wrobel
21-12-2011, 17:44
To może dlatego poza zapachem nie widzę w nim nic nadzwyczajnego
Tym bardziej jeśli miałem wcześniej w deskę wsmarowane hektolitry plaka:hmm:

Gebar
21-12-2011, 23:51
Ale trzeba przyznać, że zapach ma genialny - przynajmniej jak dla mnie

Dla mnie też, kozak !

---------- Post added at 22:51 ---------- Previous post was at 22:50 ----------


Tym bardziej jeśli miałem wcześniej w deskę wsmarowane hektolitry plaka

Osobiście używam smalec z biedronki na szmatkę i jest super błysk.. Polecam Ci

blaszczu
22-12-2011, 00:00
Osobiście używam smalec z biedronki na szmatkę i jest super błysk.. Polecam Ci

:zakrecony:

Gebar
22-12-2011, 10:51
:hmm::hmm::hmm: