PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Mondeo mk2 1.8 TD sam wszedł na wysokie obroty...



OZKAN
28-09-2011, 08:58
Witam wszystkich,
Wczoraj miałem dość niecodzienną sytuację na drodze a mianowicie moje mondeo zaczęło szaleć z obrotami. Wskaźnik skakał od 1000 do 6000 i trzymał wysokie obroty. Chmura dymu za mną i chrząknięcie jakby coś się rozpadło. Silnik zagrzał sie bo wystrzeliło zabezpieczenie w korku od wlewu płynu do chłodnicy. Nie odpalałem go bo boje sie że może posypać się coś jeszcze. Gdzie szukac winy takiego zachowania autka ? Co może byc przyczyną ? I najważniejsze od czego zaczynać naprawę. Pomogą mi wszystkie wskazówki :) jest to Ford Mondeo mk2 1.8 TD 96 rok.

tjsz
28-09-2011, 10:02
Ta chmura byla duza?
Dlugo tak sie dzialo?
Prawopodobnie doszlo do rozbiegania diesla. NAprawe proponuje zaczac od szukania nowego silnika ;). http://autofoto.pl/blogs/blog_silnika/archive/2009/05/25/choroba-szalonych-diesli.aspx tutaj masz co nieco opisane o tym.

Moze sie myle z diagnoza, ale jest wielce prawdopodobna.
Na YouTube jest sporo filmow na ten temat

---------- Post added at 09:54 ---------- Previous post was at 09:53 ----------

PS...

W jaki sposob zgasiles silnik?

---------- Post added at 10:02 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=aH9Kz9rSV4s&feature=related FAJNE ;)

Lewar
28-09-2011, 10:16
Olej silnikowy dostal sie do komory spalania (pewnie nieszczelne turbo). Jak kolega pisze jest duze prawdopodobienstwo, ze silnik kaput :( (czego nie zycze). Nie napisales jak dlugo chodzil na tych wysokich obrotach i czy sam zgasl czy ty go "zdusiles". Jesli wywalilo korek to uszczelka pod glowica pewnie poszla (oby tylko ona).

OZKAN
28-09-2011, 11:53
silnik odpalił dzis normalnie. Na razie silnik pracuje cicho i nie słychac stukań. Silnik wczoraj zgasił sie sam a chmura na tym filmiku poniżej była podobna.

Lewar
28-09-2011, 12:03
Sprawdz, czy nie masz ON w wezyku od boostera i ile jest oleju sil. w intercoolerze (wyczysc). W ogole zrob przeglad autka bo drugi raz mozesz nie miec tyle szczescia :/

Stasio1948
28-09-2011, 16:13
Wszystkie objawy wskazują na nieszczelną membrane boostera.Nieszczelność musi być mała skoro silnik zgasł sam dał się odpalić.Niestety samo nie ustąpi a bedzie sie powtarzać w coraz gorszym scenariuszu.Radzę tak jak kolega powyżej-wymontować booster,wymienić membrany i silnik wróci do normy.Wszystko opisane na forum-użyj szukajki.

Paolo
28-09-2011, 21:05
Tak jak koledzy pisali:

1. Pęknięta membrana na boosterze
2. Padła turbina i zaciąga olej silnikowy do komory spalania (samozapłon)
3. Uszkodzona pompa wtryskowa

zizitop901
29-09-2011, 21:04
membrana bostera na bank. u mnie też tak było wszedł na obroty max aż wskazówka obrotomierza sie ze tak powiem zawiesiła poza skalą, silnik sam zgasł, i dał sie odpalic trwalo to 3sekundy może. wymieniłem membranki i jest git ,od 2 lat czasem wcześniej podczas jazdy dostawał mega kopa na 3-5sekund, wrażenie jakby nitro odpaliło. teraz sie wszystko uspokoiło.

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

gdzies czytałem że najczęściej obracaja się panewki na wale podczas takich akcji i bałem sie tego ale jak tak sie stanie to nie trzyma cisnienia oleju i kontrolka swieci od smarowania ciągle. poza tym pisali że to sie nazywa nisko latajacymi tłokami.