PDA

Zobacz pełną wersję : [All] optymalizacja głowic ?



viru
28-09-2011, 21:34
Bylo o usunięciu ścianki w y-pipe a co powiecie na usunięciu ścianki między dolotami w głowicy i dolnej części lim poniżej klapek, ma to jakiś sens ?

KLUSEK
29-09-2011, 14:31
Nie ma sensu. Będzie po takim zabiegu gorzej niż w serii.

Jeżeli Twój jest z 97 roku to zainwestuj w większy LIM po 99 roku, lepszy pożytek :)

fala
29-09-2011, 16:26
ja u siebie zamierzam zasadzić wałeczek szlifierski na wierciałkę i troszkę poszerzyć kanał przy okazji go wygładzając, jak znajdę coś co pozwoli mi operować na takiej małej przestrzeni to machnę sobie lustro

KLUSEK
29-09-2011, 16:52
machnę sobie lustro

:boshe:

Nie można robić lustra poniżej poziomu wtrysku paliwa. Jeżeli zrobisz lustro to paliwo będzie się skraplać i spływać po ściankach kanału zamiast odparowywać.
Ścianki nie bez powodu są chropowate! Jednym słowem tym lustrem byś sobie biedy tylko narobił ;)

Swoją drogą kanał w głowicach ST200 jest już wystarczająco gładki. Jedyne co można zrobić to trochę go zeszlifować, tak, aby z LIMem nie tworzył się schodek. I tyle.

fala
29-09-2011, 17:03
Swoją drogą kanał w głowicach ST200 jest już wystarczająco gładki. Jedyne co można zrobić to trochę go zeszlifować, tak, aby z LIMem nie tworzył się schodek. I tyle.

ja mam vkowe głowice. z ST200 na dwóch cylindrach były tak oklepane, że odpuściłem sobie ich reanimację

viru
29-09-2011, 20:40
hmm troche irytuje mnie fakt że gdy klapki zamknięte to 1 zawór chodzi niepotrzebnie :/ dlaczego udostępnienie powietrza z długiego kanału obu zaworom pogorszyłoby sprawe ?

fala
29-09-2011, 21:14
dlaczego udostępnienie powietrza z długiego kanału obu zaworom pogorszyłoby sprawe ?

Klusek dobrze mówi. Efekt byłby taki jak na otwartym IMRC, może troszkę łagodniejszy. Do 4000 silnik by się dławił itp

KLUSEK
29-09-2011, 22:51
Napełnianie cylindra nie byłoby w ogóle optymalne. Po to są rozdzielone kanały, aby IMRC spełniał swoje zadanie i udostępniał duzy moment na dole i na górze. Jak połączysz kanały to po pierwsze myślę, że wywali checka, mieszanka będzie za uboga. Skończy się na tym, że będziesz szukał nowych głowic ;) ... Nie wystarczy podziurawić silnika, aby zasysał powietrze wszelkimi otworami ;)

badger
03-10-2011, 03:34
Bylo o usunięciu ścianki w y-pipe a co powiecie na usunięciu ścianki między dolotami w głowicy i dolnej części lim poniżej klapek, ma to jakiś sens ?
Nie rób tego, nie ma to żadnego sensu -- wszelkie progi i uskoki pogarszają laminarność przepływu.

Kanały ssące w głowicy możesz wyrównać (tylko nie poleruj na lustro, Klusek napisał dlaczego), kanały wydechowe możesz wypolerować na lustro. Oprócz tego warto zrobić porting do kolektorów, tyle, że ciężko to zrobić dokładnie, bo pozycjonowanie poszczególnych elementów i uszczelek jest w tym silniku mało precyzyjne. A najgorsze co można zrobić, to uzyskać próg "na przeciw" przepływowi powietrza. Polecam także zrobić porting i optymalizacje samego dolotu. Ja mam zrobione praktycznie wszystkie rzeczy z tej kategorii, które się da, więc jak coś, to pytaj. ;)

---------- Post added at 03:34 ---------- Previous post was at 03:24 ----------


Klusek dobrze mówi. Efekt byłby taki jak na otwartym IMRC, może troszkę łagodniejszy. Do 4000 silnik by się dławił itp
Tak źle nie jest, chyba wszystkie swapy na 3.0 port-matched mają to tak zrobione, bo głowice z 3.0 po 1999 roku mają owalne kanały -- można je dopasować do LIM, ale ciężko podzielić. ;) Niemniej niewątpliwie jest to pewna wada, a nie zaleta.

viru
03-10-2011, 17:43
wszystko jasne. Podziękował