PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] do czego sluzy ???



COOLER
19-02-2006, 21:37
witam

posiadam instrukcje obslugi al etylko po niemiecku

ford mondeo 1.8 96/97 AUTOMAT

i teraz pytanko
na manetce zmieny biegow ma 2 przyciski z lewej strony 1 to wiadomo do czego ale nie wiem do czego sluzy ten drugi. w instrukcji oznaczony on jest jako Overdrive (jakos tak)

i jeszcze jedno MK I II i III co to wlasciwie znaczy
pomożcie

jedrek_G
19-02-2006, 21:43
MKI,MKII i MKII to są modele mondeo takie jak na zdjęciach u góry od prawej

Odnośnie automatów to pewnie za chwilę ktoś z automatem się odezwie.
Pozdrawiam

P.S. uzupełnij profil bo zaraz ktoś Ci cos krzyknie.

pawulon
19-02-2006, 21:46
Overdrive znaczy Nadbieg,

w czasie jazdy z overdrivem korzysasz ze wszystkich 4 biegów w skrzyni.

Jak podczas jazdy często skrzynia na zmiane włącza biegi 3 i 4 (wynika to z prędkości) to zaleca sie wyłączenie Overdrive. Wciskasz ten przycisk na dźwigni i zapala sie na desce kontrolka O/D OFF

Na overdrive jeżdzi sie w trasie, jak cały czas utrzymujesz jedną prędkość i skrzynia nie "miele" biegami

mondipython
19-02-2006, 21:47
To jest przycisk który zmienia program sterowania skrzynią przez odłączenie 4tego biegu. Powrót do normalnego programu (bardziej ekonomicznego) przez wyłączenie zapłonu lub naciśnięcie przycisku. Tyle ja wyczytać na szybko z moja instr. po niemieckiemu.
Mk to skrót od mark czyli Marek :jezyk1:

waldemarz
19-02-2006, 21:49
witam

posiadam instrukcje obslugi al etylko po niemiecku

ford mondeo 1.8 96/97 AUTOMAT

i teraz pytanko
na manetce zmieny biegow ma 2 przyciski z lewej strony 1 to wiadomo do czego ale nie wiem do czego sluzy ten drugi. w instrukcji oznaczony on jest jako Overdrive (jakos tak)

i jeszcze jedno MK I II i III co to wlasciwie znaczy
pomożcie

Jest to wylacznik nadbiegu.

Ps.
Kolego jesli mozesz to uuzupelnij swoj profil w takie dane: skad jestes i jakie masz autko. :metal

matisl
19-02-2006, 22:08
Czy mógłbym jeszcze raz o wytłumaczenie? Bo też mam automat i też nie wiem do czego to jest. Kiedyś to włączyłem i miałem wrażenie, że jedzie troche na sprzęgle. Jak się to włączy to cały czas jedzie ja dednym biegu?? Bo jak jade normalnie bez tego to co chwile mi na autostradzie redukuje jad dodam gazu. Proszę o jaśniejszą instrukcje :beer: :metal

pawulon
19-02-2006, 22:16
Czy mógłbym jeszcze raz o wytłumaczenie? Bo też mam automat i też nie wiem do czego to jest. Kiedyś to włączyłem i miałem wrażenie, że jedzie troche na sprzęgle. Jak się to włączy to cały czas jedzie ja dednym biegu?? Bo jak jade normalnie bez tego to co chwile mi na autostradzie redukuje jad dodam gazu. Proszę o jaśniejszą instrukcje :beer: :metal

To jest cos podobnego jak w manualnych skrzyniach był nadbieg (to był piąty bieg, ale mówiąc w uproszczeniu do jazdy w trase, ekonomiczny)

W tej skrzyni takim "dodatkowym" biegiem jest czwórka.
Jeżdząc po mieście wyłączasz overdrive, żeby skrzynia często nie zmieniała biegu między 3 a 4. Jak wylatujesz w trase ta właczasz spowrotem, skrzynia zapina czwórkę i jedziesz :)

COOLER
19-02-2006, 22:19
dzieki za zainteresowanie

profil zaraz uzupełnie, jaśniejsza instrukcja też by sie przydała :)

a tak wogole to poszukuje ksiazki SAM NAPRAWIAM i instrukcji obslugi do teg oż wlasnie samochodu


pozdrawiam

pawulon
19-02-2006, 22:21
dzieki za zainteresowanie

profil zaraz uzupełnie, jaśniejsza instrukcja też by sie przydała :)

a tak wogole to poszukuje ksiazki SAM NAPRAWIAM i instrukcji obslugi do teg oż wlasnie samochodu


pozdrawiam

Daj maila to dostaniesz instrukcję :)

matisl
19-02-2006, 22:53
matisl@poczta.onet.pl Czyli jak wyjeżdżam na trase to włanczam ten przycisk i ma mi się swiecić kontrolka koło zwgarów tak? I jazda

pawulon
19-02-2006, 23:03
matisl@poczta.onet.pl Czyli jak wyjeżdżam na trase to włanczam ten przycisk i ma mi się swiecić kontrolka koło zwgarów tak? I jazda

Odwrotnie właśnie

matisl
19-02-2006, 23:05
To ja już nie rozumie po co to jest :( Czyli tylko w mieście się tgo używa(ma się swiecic kontrolka)?? Jak mozesz to przeslij mi instrukcje na maila. Czekam :metal

pawulon
19-02-2006, 23:07
zara idzie :satan:

dabi_1
20-02-2006, 14:45
Pawulon ma absolutną rację co do przeznaczenia tego przycisku, ale ja nawet w mieście nie radzę włączać tej funkcji ponieważ więcej spala co przetestowałem i jestem tego pewien