PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Kopci kopci kopci ! Help me !



gulas
06-10-2011, 23:58
WITAM WSZYSTKICH JESTEM TU NOWY I PISZĘ Z PROŚBĄ ABY MÓGŁ MI KTOŚ DORADZIĆ ,TAK ŻEBYM MOŻE MÓGŁ SAM COŚ SZTURNĄĆ A NIE ODRAZU WYDAWAĆ PIENIĄDZE NA MECHANIKÓW,BO JESTEM BIEDNYM STUDENTEM:zakrecony:

WIDZIAŁEM JUŻ SPORO POSTÓW PODOBNYCH ALE TAKIEGO SAMEGO NIE MOGŁEM ZNALEŹĆ :

ODPALAM AUTO , ŚWIATA NIE WIDAĆ - DYMI NA SIWO - MASAKRYCZNE I KULEJE ,CHODZI NA 3 BANIAKI , PO CZASIE JAK SIE ROZGRZEJE PRZECHODZI MU TO.OPIĄŁEM WTRYSK I NA 3 CHODZI LEPIEJ NIŻ NA 4(NIE DYMI) ,PRZEŁOŻYŁEM TRZECIEGO Z CZWARTYM I DYMI PRZEZ TEGO Z CZWARTEJ POZYCJI - CZYLI TO NIE WINA WTRYSKU.

ZA DOBRĄ RADĘ WYŚLĘ CHOINKĘ KOKOSOWĄ :hmm: / POZDRAWIAM

steell
07-10-2011, 00:20
Napisz dokładnie jakie to auto i jaki silnik podaj rok produkcji to też czasami ważne, podaj jak się zaczął problem i kiedy.
A po pierwsze i najważniejsze proszę nie krzycz.
Jeszcze jedno zamienianie wtryskiwaczy jeżeli to diesel to głupi pomysł.

fundil
07-10-2011, 07:21
Jeszcze jedno zamienianie wtryskiwaczy jeżeli to diesel to głupi pomysł.
A jeżeli to TDCI to już całkiem chore.Podjedź na diagnozę do dizlowca zapłacisz 100PLN i masz pełną diagnozę.
Mi się wydaje że kod szpryca wyleciał z ICU.

gulas
07-10-2011, 07:53
2.0 TDDI 115KM 2001r ,kupiłem jeden wtysk zamieniłem ,odpaliłem i chodził elegancko ,wymieniłem akumulator i przy nastepnym odpaleniu dymił od nowa ( nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego).

Paolo
07-10-2011, 07:59
Podejrzewam początek końca pompy wtryskowej. Pompa nie podaje na jeden wtryskiwacz odpowiedniego ciśnienia do jego otwarcia i dlatego tak się dzieje.

gulas
07-10-2011, 08:03
tez tak myślałem,ale sprawdzałem go na powierzchni i pyli normalnie ,chyba ,że na zewnątrz pyli a w środku ciśnienie jest za słabe

Robert71
11-10-2011, 10:19
Witam
W moim przypadku takie objawy dawała pompa, która nie była w stanie zrealizować odpowiedniego kąta wyprzedzenia wtrysku. Regeneracja wtrysków ograniczyła delikatnie dymienie, ale nie rozwiązała problemu. Dodatkowo trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie zakłady dysponują przyrządem do kalibracji wtrysków dwusprężynowych. Mimo to biorą robotę, a potem efekty są ciekawe. Zlecając regenerację wtrysków należy wymagać wydruku z maszyny na której kalibrowano wtryski (bodajże EP-200, ale nie jestem pewien). To tak na marginesie. Doradzałbym jednak wcześniej zdiagnozować pompę (cena ok. 200-300 zł). Duża szansa, że takie objawy daje zacinający się zawór regulatora początku wtrysku. Jego wymiana na tym etapie uratuje sterownik pompy. Pozdrawiam.

lukashek166
13-10-2011, 23:00
powiem Ci tak , miałem takie coś.. po odpaleniu auta chmuuuuura dymu , że stacji ORLEN widać nie było :) było to zaraz po regeneracji pompy, pojechałem do mechaniora i autko zostało u niego na dzień po czym problem znikł. jaka diagnoza ? ustawił zapłon czy jakoś tak..było to ponad 2 lata temu więc mogę nie pamiętać jak to się fachowo nazywa.

gulas
16-10-2011, 03:01
byłem u mechanika przebadać ciśnienie w cylindrach wyszło ok wszedzie 28-29 w - stawia ,że to pompa,zaś byłem poradzić się u drugiego i mówił ,że niemożliwe bo jest w nim pompa rotacyjna która daje równe ciśnienie na wszystkie wtryski,a u mnie dym ustaje przy wyciagnięciu jednego , więc jak to jest ?

brave2010
16-10-2011, 09:33
Kolego jedz podepnij mondka pod kompa i wszystko bedzie jasne.sama diagnoza to koszt max 100 zl...osoiscie stawialbym jednak na pompe.objawy mialem podobne.koles jak za mna jechal to myslal ze sie pale bo zniknalem jak za mgla:)

Marcin2-m
16-10-2011, 11:53
A czy w takim przypadku zwiększa sie spalanie paliwa bo mam chyba podobny problem ??

gulas
16-10-2011, 18:33
Nie wiem czy wzrasta ,bo nim nie jeżdżę.Podpiąłem go do kompa i wyskoczył mi błąd P0252 "Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A - sygnał poza zakresem/wydajność i drugi,P0148 - NIE WIEM CO OZNACZA .Obstawiacie pompę ?

brave2010
17-10-2011, 09:37
P0148 - NIE WIEM CO OZNACZA .Obstawiacie pompę ?
Ten drugi ro błąd w układzie dostarczania paliwa...według mnie zaczyna siadać pompa.

gulas
17-10-2011, 20:34
badałem ciśnienie na cylindrach na tym pierwszym jest 19 a na dalszych 27-29 ,dopiero jak uszczelniło go olejem to z 19 skoczylo na 28 ale no to i tak powinien mieć na poczatku tyle co reszta ? zgadza się ?