PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Tylny zacisk w MKIII kombi...proszę kolegów o pomoc



lancaster
10-10-2011, 11:34
Koledzy,

mam problem z moim mondeo. Problem pojawił się około 2 miesiące temu i polegał na tym ,że coś w zawieszeniu ( tył ) tłukło się przy poprzecznych nierównościach. Problem dziwny bo na ciepłym silniku problem znikał a wymieniłem z tyłu łączniki, amortyzatory, odbojniki. Okazało się ,że winny jest zacisk ( przynajmniej wg kolejnego serwisu - jeden z warsztatów przekonywał mnie ,że to kwestia drążków kierowniczych - oczywiście mnie naciągnął na wymianę która g... dała).

Dziś po 2 minutach na podnośniku w innym warsztacie dowiedziałem się ,że to tylny zacisk i ponoć to nagminnie "sypiąca" się część w tym modelu. Zaproponowano mi zakup regenerowanego za 550 zł plus 220 zł kaucji = blisko 800zł za regenerowany zacisk. Nie zgodziłem się bo wydawało mi się to sporą sumą.
Poszperałem w tematach na forum i widzę opcje
A - zakup regenerowanego za ok 350zł
B - nowy PROFIT PARTS - 300 zł ale nowy
C - regeneracja samemu za pomocą zestawów naprawczych

Nie bardzo wiem co mam wybrać więc proszę o radę. Co do PROFIT PARTS to czytałem temat i nie widzę zdecydowanych głosów przeciw. Samochodem będę jeździł ok rok ,może 1,5 roku więc mam nadzieję ,że tyle zacisk wytrzyma. Co do zestawów regeneracyjnych to sam nie wiem bo trudno mi się odnieść po przeczytaniu tematów na forum.

Inną kwestią jest to czy można i ile można jeździć z takim zaciskiem - dodam tylko ,że hamulce wyszły idealnie na przeglądzie miesiąc temu a jedyny problem z nimi to stuki na poprzecznych nierównościach.

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc. Dzięki

cioos
10-10-2011, 17:29
Witam!!!

Po mojemu tylko i wyłącznie opcja "C". Sam mam zacisk do regeneracji, bo się ręczny zapiekł (standardowy problem mk3). W niedługim czasie będę to robił. Sprawa jest prosta.

Tu masz link do zestawu naprawczego: http://ford.sklep.pl/pl,product,321878,zestaw,naprawczy,uszczelki,zacis ku,ham,tyl.html
Do tego płyn hamulcowy: http://ford.sklep.pl/pl,product,320699,plyn,hamulcowy,dot,4,ford,0,5l.h tml

Zrób od razu dwa zaciski. Porządnie wyczyść, pomaluj i przesmaruj.

Może to Ci się przyda:

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/62837-Zacisk-ty%C5%82-reanimacja-zombii-przed-FL

---------- Post added at 16:29 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

Tylko oczywiście nie zapomnij o odpowietrzeniu układu :zakrecony:

lancaster
10-10-2011, 17:40
problem z tym ,że u mnie się nie zapiekł i rozmawiałem z drugim warsztatem ,który podważył dgn poprzedniego mechanika i powiedział ,że to ostatnia rzecz ,która daje objawy o jakich pisałem. Teraz już sam nie wiem...ale dzięki za odp.

cioos
10-10-2011, 18:07
no dobra ale co wg tego twojego mechanika stuka w tym zacisku??

miras500
10-10-2011, 18:25
Ja miałem podobny przypadek z tym że też stukało styłu poczytałem na forum i poradzili mi najpierw żebym sprawdził linki od hamulca ręcznego.
Po boku idzie linaka obok wahacza i ona obijała się o niego, wrażenie podczas jazdy było jak by padł łącznik stabilizatora
Wziąłem spinki plastikowe i obie linki spiąłem do wahacza

lancaster
10-10-2011, 18:25
no właśnie nie bardzo potrafił powiedzieć co ale zaproponował już wymianę i wycenił usługę więc zdziwiło mnie to trochę bo zwykle uszkodzenie zacisku objawia się blokowaniem ręcznego a nie stukami.

co do linek ręcznego to zrobiłem tak jak pisałeś i przymocowałem linki i odgłosy niby trochę mniejsze ,chyba że to luz na linkach ale nad osłoną termiczną?

cioos
10-10-2011, 18:41
boku idzie linaka obok wahacza i ona obijała się o niego

sprawdź dokładnie jeszcze tę opcję - bo to też jest częsta przyczyna stuków z tyłu.

A tak nawiasem mówiąc, to ten mechanik jakiś magik - stuka zacisk - ale niby co dokładnie to nie wie:zakrecony:

lancaster
11-10-2011, 00:21
linkę już przymocowałem w sobotę i rzeczywiście ona obijała się o wahacz...

tompiorko
11-10-2011, 11:17
Opcja C w takiej sytuacji. Ja robiłem to u siebie niecały rok temu i wszystko działa bez zarzutu :bigok:
Fotki z akcji znajdziesz w na własne oczy :)

tlopuc
12-10-2011, 00:16
linkę już przymocowałem w sobotę i rzeczywiście ona obijała się o wahacz...
No to jesteś parę stów do przodu :)
A tak po za tym to co może w zacisku stukać?
Weź już więcej do tego mechanika nie jeździj.

tompiorko
12-10-2011, 10:00
W samym zacisku lup przy nim nie ma prawa nic tłuc. Skoro zacisk lekko trzyma to nawet klocek/klocki nie powinny się telepać :)

---------- Post added at 09:00 ---------- Previous post was at 08:58 ----------

Nawet jeśli sam tłoczek roboczy ma wżery to i tak taniej wyjdzie wymiana tłoczka w zestawie z uszczleniaczami niż regeneracja całego zacisku.

Jendrekmak
12-10-2011, 11:45
najczęściej jest to linka ręcznego. natomiast co do zacisków to zdecydowanie opcja C nawet można się za to zabrać wcześniej zanim nastąpią nieprzyjemne następstwa. ja regenerowałem całość gruntownie czyli zaciski rozebrane, wypiaskowane i pomalowane. nowe tłoczki i komplet uszczelek. piaskowanie, lakier i części kosztowały ok 320-350 zł plus moja robota. teraz czeka mnie ten sam zabieg w focusie mk1

lancaster
16-10-2011, 13:17
Hej,
no i okazało się na stacji diagnostycznej ,że hamulce są ok, a uszkodzony jest wahacz. Dzwoniłem do warsztatu i oni nie widzą problemu w tym ,ze chcieli mnie naciągnąć na 800zł i niepotrzebną naprawę. Ciekaw jestem ile Wam policzyłby warsztat za wymianę wahaczy tył kombi z geometrią? Mnie kazali auto odstawić na 2 dni i policzyli sobie 650 zł. Na razie się wstrzymałem i jak będzie ładna pogoda to sam to wymienię.

Znacie na śląsku jakiś NORMALNY warsztat?

Jendrekmak
16-10-2011, 16:23
wymień tylko tuleje wahaczy. taniej wyjdzie niż kupowanie zamienników

lancaster
16-10-2011, 22:43
a mógłbym prosić o link do takich tulei? Widziałem w jednym ze sklepów forda po niecałe 25 zł za szt tylko nie wiem czy samemu sobie poradzę z wymianą. Ktoś z Was już to sam wymieniał?