PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkII] Ktoredy wlac konserwacje do progow?



Raz
15-10-2011, 10:17
Witam. Po konserwacji calej podlogi, nadkoli, drzwi, maski, podluznic itp. Czas przyszedl na zakonserwowanie progow od srodka, powiedzcie mnie koledzy ktoredy to ustrojstwo napsikac do progow. Na sluku B od zewnetrznej strony jest korek ale tamtedy raczej nie da rady wcisnac konserwy. Gdzies slyszalem ze niby po zdjeciu wewnetrzych listew progowych jakos sie da..

sssV
15-10-2011, 10:20
Zdejmij ta gumowa uszczelke na progu i wyjmij kolki ktorymi jest przymocowana pozniej konserwacja w te wlasnie otwory.

czarekessi
15-10-2011, 10:42
jak zdejmiesz wewnetrzne listwy masz otwory pozaslepiane taka gombk± tylko niekazdy otwór przechodzi do progu zewnetrznego niektóre sa tylko do wewnetrznych chyba co drógi jest przez oba progi ,masz jeszcze otwór jak zdejmiesz tylne nadkole to na samym dole nadkola masz zaslepke do progu,otwory po kolkach listwy sa troche zamale:hmm:

Raz
15-10-2011, 10:48
no to juz lepszy wariantz ta uszczelka, bynajmniej roboty mniej :) dzieki i czas dzialac puki pogoda :) jak tu drugi kolega pisze ze za male to zobaczymy tez drugi wariant

przemomkI
16-10-2011, 20:58
Kolego Raz,co wlewasz w progi?Jaki¶ specyfik w spreju czy inny wynalazek?Muszę to samo zrobić u siebie przed zim± i zastanawiam się co zaaplikować.

czarekessi
16-10-2011, 21:52
ja polecam fluidol w progi i podluznice może byc w spraju ale sprej jest rzadki nailepiej psiknac dwa razy w kilku godzinnych odstepach jak pod pistolet jest leprzy bo gestrzy i raz starczy ja u siebie tak konserwoje podloge i podluznice i wszystko zdrowe aż miło :skromny:

bruti_2005
16-10-2011, 21:53
np. Boll do profili zamkniętych koszt ok.20zł

Raz
16-10-2011, 22:18
no ja akurat mam jeszcze kilka puszek bolla zoltego i jedna fluidola, na jeden prog mi zeszly dwie puszki, bo tak konkretnie posolilem. jak okolo miesiace temu dawalem w podluznice to 2,5 puchy na jedna. Moze sie komus takie informacje przydadza. Oczywiscie tylnie blotniki za tapicerka rowniez dobrze spsikac :) Ehh czego sie nie robi dla mondka...

przemomkI
16-10-2011, 22:37
A możesz podać jaki¶ link jakiego dokładnie fluidola używałe¶?

plusek
16-10-2011, 23:37
A to już nie za zimno na takie zabiegi? Bo wymieniałem u siebie reperaturkę nadkola i dopiero odebrałem auto od lakiernika. W nocy u nas przymrozki i nie wiem czy nie poczekać z tak± operacj± do wiosny. Auto mam garażowane. choć nie zawsze :)
I jeszcze jedno pytanie- czy bardzo cieknie z auta po zabiegu i jak długo?

Raz
17-10-2011, 00:40
no to reperaturke koniecznie jak najszybciej od wewnatrz auta, ogolnie zalezy jak ci to zrobil ta reperaturke, bo jak zostawil dziure to poleci do wneki kola i scieknie a jak nie to dobrze. Ogolnie zapodaj jeszcze jakis autogum czy cos podobnego do wneki kola po sciagnieciu nadkola, bo plastik + lakier ze soba nie wspolgraja jak sie jeszcze sol i piasek pomiedzy to dostanie, a zawsze nadkole plastikowe troche wibruje i zrobi jakies przecierki