PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] problem z nadmuchem



dawid_22
16-10-2011, 00:27
nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam temat...ale problem jest taki ze ogolnie dziala nadmuch ale tylko na szybe i stopniowo 0d 1-4 tak jak trzeba lecz jak przelaczam aby byl nawiew na kierowce,pasazera..nie ma nadmuchu... jak rowniez na nogi...jest cieple i zimnie powietrze ale jak wspomnialem tylo na szybe... w czym tkwi problem?

herbi
16-10-2011, 07:16
wężyki podciśnienia,ewentualnie coś z przełącznikiem.

dawid_22
16-10-2011, 10:37
ok sprawdze. dzieki

kuba 82
16-10-2011, 18:41
to sobie poczytaj , milej lektory :hehe: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/43370-Nawiew-tylko-na-szyb%C4%99-przedni%C4%85?highlight=gumka+podcisnienia

Pucek_TM
24-10-2011, 15:05
U mnie tym problemem jak miałem jeszcze mk1 2.0 okazał się dziurawy wężyk podciśnieniowy.

huamisoft
13-11-2011, 13:06
Witam!

Ja również mam problemy z nadmuchem powietrza do kabiny i proszę o pomoc. Głównym problemem jest to, że nie działa nadmuch na szybę. Prześledziłem wszystkie ustawienia nadmuchu i wygląda to tak, że jak ustawie pokrętło, żeby dmuchało na:
1. głowę - działa OK.
2. głowę i nogi - dmucha tylko na głowę, ale jakby troche słabiej niż w przypadku powyżej.
3. nogi - OK.
4. nogi i szybę - działa tylko na nogi.
5. szybę - dalej dmucha tylko na nogi !

Proszę dajcie znać z czym może być problem oraz co i jak rozbierać. Jak na razie zdemontowałem schowek i obserwuje jeden zawór zamykający cały nadmuch (ustawienie na białej kropce), który działa prawidłowo.
Widzę też jeden siłownik pod kierownicą i ten zachowuje się podejrzanie, tzn. na wszystkich ustawieniach ma tylko dwie różne pozycje, a chyba powinien mieć trzy, oraz gdy przełączam z nadmuchu tylko na szybę na nadmuch "nogi+szyba" to widać minimalny ruch siłownika, tak jakby chciał się przestawić ale nie mógł.

edit: chyba sam sobie odpowiedziałem, zacinający się siłownik sterowania klapkami, po pchnięciu go w górę pojawił się nawiew na szybę !

mój mondek to 1.6 benz 1993r. z klimą ręczną (aczkolwiek nie działającą).

pozdrawiam,
HS

dawid_22
18-11-2011, 20:57
u mnie bylo odpiete ssanie i tam tedy uciekalo powietrze tym wezykiem

Draiver
27-11-2011, 09:41
Witam wszystkich znam ten problem z nadmuchem możliwości są takie:
a.Tam są dwa siłowniki,jeden z prawej strony pod schowkiem,drugi pod kierownicą obok pedału gazu po prawo nieco u góry.Ja sprawdzałem ściągając wężyk do siłownika który idzie prosto od pompki podciśnienia i nic,to już wiadomo że pompka siadła.Wiec
ręcznie pod schowkiem ustawiłem,ściągając dźwigienkę z tego uchwytu plastikowego
i dmuch na szybę i na nogi,a jak ustawić,góra lub dół musicie sami wyczuć włączając
nadmuch.Potem tylko kupić nowa lub używaną pompkę i po problemie jej demontaż
jest prosty i dojście też.a jeśli chodzi o szybkość nadmuchu że nie działa dobże czyli
np.1i 4 ,to rezystor można go naprawić bez problemu.Też mam mk 1 diesel i wszystko sam sobie robię.pozdrawiam.:car: