PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] silniczek wolnych obrotów oraz przyspieszenie



Marek1506
16-10-2011, 11:31
Witam szanowne grono forumowiczów! Kilka dni temu kupiłem mojego pierwszego diesla jest to mondeo mk2 1.8 td. Zauważyłem że silniczek wolnych obrotów nie działa jak powinien tz.jest brak ssania i obroty stabilnie utrzymują się na 750 jak nie ruszam gazu. Jak delikatnie dodaję gazu do 1100 obrotów to widzę że regulator niskich obrotów działa i zawsze ustawia na te 750 obrotów, ale jak tylko przygazuję powyżej 1100 obrotów to tak jakby się silniczek zacinał obroty stabilnie stoją na 900 obrotów i regulator wogóle nie reaguje nie rusza się jak dodaję gazu. I tu moje pytanie? czy wystarczy samo czyszczenie tego silniczka czy może być inna przyczyna? Druga sprawa która mnie nurtuje to zachowanie się turbo podczas gwałtownego przyspieszenia tz. np. jak jadę na 3,4 lub 5 biegu i gwałtownie wcisnę pedał gazu np. przy wyprzedzaniu to w momencie jak mam ok 2200 obrotów jest wyraźny wzrost obrotów do ponad 3000 i po chwili obroty spadają i samochód wtedy ciągnie to jest taki sam objaw jakbym przy przyspieszeniu jak się załącza turbo miał wciśnięte półsprzęgło. Co to może być ?

rajman
16-10-2011, 11:39
I tu moje pytanie? czy wystarczy samo czyszczenie tego silniczka czy może być inna przyczyna?
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/76016-Ja%C5%82owe-obroty-podskoczy%C5%82y-do-1000



jak mam ok 2200 obrotów jest wyraźny wzrost obrotów do ponad 3000
to niestety moze byc objaw padajacego sprzegla...