PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Już głupieje, czyli wtryski, a moze nie?



PiotrLublin
18-10-2011, 20:33
Witam wszystkich forumowiczów, po raz kolejny,

zgłaszam sie, dlatego ze juz kompletnie nie wiem co dolega mojemu mondkowi. Wymieniłem z 4 miesiace temu wtryski bez koncówek, ostatnio jednak wymieniłem. Myslalem ze z autkiem bedzie lepiej, jednak nie, co mam na mysli? To ze kopci a do tego nie ma tego wbijaja w fotel co było z pol roku temu... Wszystkie rury sa dobre od In do EGR, itp sprawdzane z 10x razy, wtryski zrobione, wszystko w nim na czas robione, olej? wymienione na Motul za duza kase, filtry tak samo. Paliwko wlewane tylko na dobrych stacjach. Podpinałem po kompa, zadnych bledów nic, najnowszy soft, wszystko, kody do wtryskow wklepane! I nadal nic, robi wiecej hałasu, niz sie rozpedza... Turbinke ostatnio sprawdziłem, ma 80%( wlasnie i z ta turbinka tez nie wiem, czy ja regenerować, bo jestem zielony, czy 80% to duzo czy mało jej zostało? tzn. jej jakby moc?)

EGR mam zaslepiony, moze mam go jednak odslepic? Nie mam juz pojęcia

Chlopaki doradcie cos co moze byc jeszcze przyczyna, ze z rakiety zrobiła mi sie dorożka?...

Już zgłupiałem... :(

Kołcz
18-10-2011, 20:45
Jakies inne objawy? Kopcenie trudne odpalnie stukanie? Czy ktos sprawdzał jakie cisnienie nabija pompa?

PiotrLublin
18-10-2011, 21:54
Jakies inne objawy? Kopcenie trudne odpalnie stukanie? Czy ktos sprawdzał jakie cisnienie nabija pompa?

Kopci, z odpalaniem nic, odpala jak marzenie, stukajace wtryski, ale to chyba objaw ze dopiero co wklepalem kody, nie sprawdzałem na pompie cisnienia. A gdzie mozna takie cos sprawdzic?

Kołcz
19-10-2011, 00:18
Cisnienie na pompie sprawdza sie kompem(ids, kts delphi oraz pochodne) Po zakodowaniu auto moze pracowac troszke nie rowniej ale nie powinny stukac. Robiłes cos przy tych wtryskach??

fundil
19-10-2011, 06:30
Cisnienie na pompie sprawdza sie kompem(ids, kts delphi oraz pochodne)

O niestety ciśnienie na pompie CR nie sprawdza się kompem,tylko manometrem,który podpinasz na listwę.

Piszesz że mimo takich objawów nie masz żadnych błędów,proponował bym Ci podpiąć się na coś firmowego np WDS/IDS,Ty masz mondka z 02r prawdopodobnie jeszcze jest na starym sterowniku i nie za bardzo chce współpracować z ELMami itp urządzeniami wiem to z własnej autopsji.

PiotrLublin
19-10-2011, 18:00
Robiłes cos przy tych wtryskach??

nic nie robiłem, tylko regeneracja + wymiana koncowek
regeneracje na zaworki oryginalne,



Piszesz że mimo takich objawów nie masz żadnych błędów,proponował bym Ci podpiąć się na coś firmowego np WDS/IDS,Ty masz mondka z 02r prawdopodobnie jeszcze jest na starym sterowniku i nie za bardzo chce współpracować z ELMami itp urządzeniami wiem to z własnej autopsji.

To jutro jade do tych co mi pod kompa sie podpinają zobaczyc jak sie nazywa ich komp.

Stukanie? Kurde juz sam nie wiem jak to nazwac, klekocze, moze tak i to dosc głosno.

Kapsel_lg
20-10-2011, 19:30
jak stukają wtryskiwacze to coś z nimi nie tak. Po regeneracji i wklepaniu kodów winno działać jak marzenie (no chyba że to jakieś stare kody a nie nowo wygenerowane). A jak ci regenerowali wtryskiwacze? Wiesz że na 100% masz wszystko nowe? Czy końcówki i zaworki na 100% oryginalne? A jaki stan samych obudów wtryskiwaczy? Bez wżerów?
A jak ci kopci może masz nieszczelne pierścienie na tłokach lub uszkodzone cylindry? Czy sprawdzałeś spręzanie?


Mile widziane podłaczenie pod IDS tylko on pokaże wszystko i wszystki ebłędy (nie zrobi tego żaden KTS a tym bardziej elm-y)

W sumie brak przyspieszenia to może byc turbina (i zaden motul nie pomoże).

PiotrLublin
23-10-2011, 12:35
jak stukają wtryskiwacze to coś z nimi nie tak. Po regeneracji i wklepaniu kodów winno działać jak marzenie (no chyba że to jakieś stare kody a nie nowo wygenerowane). A jak ci regenerowali wtryskiwacze? Wiesz że na 100% masz wszystko nowe? Czy końcówki i zaworki na 100% oryginalne? A jaki stan samych obudów wtryskiwaczy? Bez wżerów?
A jak ci kopci może masz nieszczelne pierścienie na tłokach lub uszkodzone cylindry? Czy sprawdzałeś spręzanie?


Mile widziane podłaczenie pod IDS tylko on pokaże wszystko i wszystki ebłędy (nie zrobi tego żaden KTS a tym bardziej elm-y)

W sumie brak przyspieszenia to może byc turbina (i zaden motul nie pomoże).

Kurde, wklepywałem stare kody, to może ich wina? Poszukam w pon w Lublinie gdzie generują nowe kody ( a moze ktos wie?)
Tak końcówki to dobre zamienniki włoskiej firmy Firad, chwalą sobie je, zaworki na oryginalne delphi, kopci mi na czarno, nie dostaje się do cylindrów olej czy coś innego, wiec sa szczelne bo mi kopcił na niebieskiego, po odpaleniu, nawet baczka nie puści. Komp pod jakiego podłączałem to był IDS, no i fakt z ta turbina, bo jak sprawdzaliśmy to ma jakieś 80% jeszcze.... i to może być fakt ze mi auto nie idzie jak rakieta ;p

Spróbuje jeszcze wygenerować nowe kody i napisze czy mi to pomoże.

Dzieki i pozdrawiam.

Kapsel_lg
23-10-2011, 18:29
Kolego stare kody sterowały starymi parametrami. Mogłes wpisać i zero na to samo by wyszło (a moze było by nawet lepiej).
By wygenerować nowe kody wtryskiwacze musza wylć na stole probierczym - tego nie robi się z powietrza.
Żadnej dobrej tylko tani i byle jaki zamiennik - każdy to przyzna co ma jakieś pojęcie. Kto ją chwali, na samym forum jest masa postów by nie kombinować i zakładać oryginały - ile zaoszczędziłeś 300zł?
Objaw może wskazywać na problem z dawkowaniem (złe rozpylanie, zła sekwencja itp.).
Jak wynika z Twojego postu ktoś kto ci regenerował wtryskiwacze zrobił toi na "pałę" czyli wymienił co się dało i jakoś będzie.