PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] czy ktoś ma doświadczenia z 2,5T po zagazowaniu?



kiler
19-10-2011, 10:00
Rozważam przesiadkę na nowszego mondka. Trochę mi brakuje użytecznych obrotów w TDCi, stąd pomysł na 2,5T od Volvo. Pytanie brzmi, jak taki silnik zachowuje się z gazem? Czy warto to robić na zwykłej instalacji? A może szukać LPG z wtryskiem gazu w fazie ciekłej przed samym zaworem?

MAG
19-10-2011, 11:09
Jest na forum kolega chyba z Kraka, który ma Mk4 kombi z LPG 4-tej generacji.
Na hamowni u heko wyszło mu praktycznie idealne pokrycie sie krzywych mocy i momentu na wykresach beny i LPG.

Sam zastanawiam się nad przesiadką na S-Max'a z tym silnikiem 2,5T, bo mam juz dosyć "traktora" i też planuje wtedy od razu LPG - silnik ten jest od dawna używany przez Volvo i sporo S/V70 z tym silnikiem pod maską jest przerobione na gaz.

Rozmawiałem z dwoma najbardziej znanymi warsztatami w 3-mieście i żaden z nich nie miał objekcji co do montażu (oprócz kilku Volvo robili równiez Kugę i po poczatkowych problemach ze strojeniem, udało im sie wybrnąć z kłopotów - nie pamietam co to było, ale jakis układ elektroniczny musieli dodatkowo zamontować i od tego czasu auto jeździ bezproblemowo)

Pablo81
19-10-2011, 11:21
Jest na forum kolega chyba z Kraka, który ma Mk4 kombi z LPG 4-tej generacji.

pisz do kolegi andrzejud :bigok:

Fred.X
19-10-2011, 12:37
A może szukać LPG z wtryskiem gazu w fazie ciekłej przed samym zaworem?
hmm z tego co wiem to jest instalacja do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny , do 2.5T wystarczy dobrze założona i dobrana instalacja IV generacji , przede wszystkim znajdź dobrego fachowca bo "druciarzy" nie brakuje

Jondi
19-10-2011, 14:21
tylko z tego co mi wiadomo koszty takiej instalacji są nie małe ;/ ale auto bardzo fajnie chodzi na gazie i z tego co wiem Andrzej jest zadowolony z pracy silnika i spalania

kiler
20-10-2011, 21:59
dzięki wielkie. na razie temat przycichł, ale przy wymianie auta na pewno do niego wrócę. Mondek rules ;-)

andrzejud
20-10-2011, 22:55
W razie czego służę pomocą :hmm:

Jak na razie 15 tys km na instalacji bez żadnych problemów. Wczoraj byłem na przeglądzie - wymiana filtrów i tyle.

Auto chodzi tak samo jak na benzynie.


ale jakis układ elektroniczny musieli dodatkowo zamontować i od tego czasu auto jeździ bezproblemowo)

Chodzi o ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej. Tam nie ma powrotu do baku i jak przełączysz na LPG to ciśnienie rośnie, daje sygnał do pompy, ta spowalnia pracę, ale ciśnienie nie spada i wywala check engine.

Omijają to albo oszukując czujnik na listwie odpowiednim emulatorem albo mechanicznie.
Ja mam zrobiony nawiert na listwie wtryskowej i zawór. Jak przełączy się na LPG to zawór się otwiera i odpowiednio dobraną dyszą paliwo wraca do baku. W ten sposób pompa pracuje normalnie i nie jest zdławiona.

MAG
21-10-2011, 07:07
Andrzej, a mógłbys podac jaką dokładnie konfigurację gratów masz w swoim autku?

Bo coraz mocniej chcę wrócić do porządnie mruczącego silnika, a nie tego traktora, który szczególnie teraz, zimą straaaaaasznie brzmi po odpaleniu ...:hehe:


btw - ceny jakie mi oferowano w 3-mieście to ok. 4.500-4.800zł, ale już w Chojnicach (szefem jest tam koleś z Eko-Pal'u) za instalke zaproponowali 3.800zł

andrzejud
21-10-2011, 20:51
Andrzej, a mógłbys podac jaką dokładnie konfigurację gratów masz w swoim autku?
Jasne. Na ile się znam.
Jest to cały zestaw BRC P&D
Komputer BRC P&D
Wtryski żółte BRC
Reduktor BRC Genius MAX
jakieś tam filtry itp - wszystko BRC
Instalacja na miedzi 8mm
butla 53 l firmy STAKO wchodzi w miejsce koła zapasowego (miałem wersję z pełnym kołem zapasowym)

Kasę dałem trochę większą bo około 4800 + przeróbka mechaniczna tego odejścia paliwa z listwy wtryskowej. to było dodatkowo doliczone. W sumie trochę ponad 5000zł.

tak to wygląda na hamowni u Heka

https://picasaweb.google.com/lh/photo/xONjNCy6cQUYPn6-L7JN2bVDqoViYbkLzxo3krFhLbQ?feat=directlink

Juzek
06-12-2011, 15:54
czyli generalnie taka sama instalka jak zamontowali mi w ST220 :) oczywiście dodając ten układ powrotu paliwa do baku

Ponoć w Volvo nie ma tego problemu

Trujnik
07-12-2011, 18:54
Nie trzeba robic żadnego powrotu paliwa. Jest do tego emulator, stag ma w swojej ofercie(nazwy nie pamietam) nie jest drogi i jest sprawdzony.

andrzejud
07-12-2011, 20:55
Zgadza się, ale pompę męczysz dławiąc ją cały czas a tak to idzie sobie normalnie pompując paliwo i chłodząc się.

Jedyna różnica.

Netoper
07-12-2011, 22:08
Nie trzeba robic żadnego powrotu paliwa. Jest do tego emulator,
Emulator powrotu paliwa do baku?
Może chodzi o układ wyłączający pompę? ale to nie jest najlepsze rozwiązanie, bo wtedy wtryski PB nie są chłodzone, no i sama listwa wysycha od środka.

Trujnik
07-12-2011, 23:00
Emullator oszukuje elektronike. Po przełączeniu na LPG podaje komputerowi benzynowemu wartość napiecia jakie jest na czujniku podczas pracy na biegu jałowym na Pb. Pompa utrzymuje stałe ciśnienie na listwie, i nie jest sucha i checka nie wywala. Przy volvo 15 tys km i ani razu nie wywaliło checka.
A dobór odpowiedniego powrotu to też pracochłonne, trzeba odpowiednio trafic aby nie był za duży ani za mały odpływ.

Netoper
07-12-2011, 23:43
Kumam, kwestia tylko aby było monitorowane ciśnienie na listwie i dane z listwy sterowały pompą, Bo od MKI do MKIII nie ma takiego czegoś, jak jest w MKIV to nie mam pojęcia.

andrzejud
08-12-2011, 09:43
W MK IV jest pompa "na żądanie".

Jest to opisane w specyfikacji silnika B5254T3 na stronie 22 i późniejszych

http://www.volvoclub.org.uk/tech/S40MY2005-Engines.pdf

Czyli cały czas wydajnością pompy steruje komputer.

Co do zabawy przy ustawianiu przepływu na powrocie to racja. Dużo zabawy.

OTTO
09-12-2011, 12:51
A jak różnica w spalanie Pb- LPG ?

andrzejud
12-12-2011, 12:19
Pali między 10-15% więcej LPG niż pokazuje TRIP.
Trasa od 10 do 17 l/100 (17 przy tempomacie na 180km/h). Miasto jak wyjdzie, ale ogólnie sporo mniej niż poprzednie MKIII 2.5 V6 automat.

kordyl
11-05-2012, 12:27
Wczoraj założyłem stag 300 premium, reduktor AC R01(czerwony), wtryskiwacze hany niebieskie oraz emulator ciśnienia paliwa FPE-V. Błędów nie ma, auto chodzi bardzo dobrze.
Podobno jestem pierwszy w Polsce, co testuje ten emulator w mondeo 2,5T, przynajmniej tak twierdzi AC :zakrecony:

Przejechałem 300 km na LPG, jazda dość żwawa (na potwierdzenie mam nagrodę w postaci 10 pkt i 400zł :panna::red:) i spalanie to 11 L/100 :joint: Sam nie wierzę... Może zawór w butli odbił za wcześnie przy tankowaniu, ale tak mi wyszło...
Będę informował o spalaniu oraz ewentualnych pojawiających się błędach.
Puki co jest :fan:
Przejechane 300 km za trochę ponad 90 zł turbo benzyną o mocy 220 KM :banan:

kordyl
29-05-2012, 11:25
Obecny przelot na LPG to 1800km. Zero problemów. Spalanie w trasie 11-13 litrów na 100km :) W mieście nie wiem... :hehe:

Woytas
29-05-2012, 15:51
Pali między 10-15% więcej LPG niż pokazuje TRIP.
Trasa od 10 do 17 l/100 (17 przy tempomacie na 180km/h). Miasto jak wyjdzie, ale ogólnie sporo mniej niż poprzednie MKIII 2.5 V6 automat.


Andrzeju ja bym śmiał lekko zmodyfikować twój podpis " Powered by VOLVO & Heko 248KM i 382Nm"

and developing by Porsche


tu się wetnę bo mało kto kojarzy fakt , że ten silnik to konstrukcja stworzona na potrzeby volvo przez porsche , pierwotnie to była 6-cylindrówka do Volvo 960 , potem uwalony został 1 cylinder i silnik został poprzecznie ustawiony w volvo 850 potem pojawiły się wszelkie kombinacje T5 ze sprężarkami ... ( potem silnik trafił do wszelkiej maści Volvo od S40 do S80 .. mariaż z Fordem ) , Focus Mondek pewnie trochę osprzętu zmieniono ale generalnie pierwotna konstrukcja liczy ze 20 lat a , że git to inna sprawa :)

można więc rzec , że g ...no wartym fordzie jest cześć porsche :)

andrzejud
03-06-2012, 09:35
ten silnik to konstrukcja stworzona na potrzeby volvo przez porsche

A to ciekawe nie wiedziałem.
Podobno 2,5 V6 było projektem Porsche a głowice robił Cossworth.

Odnośnie spalania - poszło w górę po chipie. Jest to raczej kwestia tego, że ciężko mi się jest oprzeć przed ostrym deptaniem po gazie. Wtedy autko tak przyjemnie przyspiesza....
Na Trip nadal jest w normie, ale LPG pali ponad 25% więcej niż pokazuje. Wcześniej było 10-15%.


Muszę kiedyś się powstrzymać przez cały zbiornik i przejeździć normalnie. Wtedy zobaczę.

Morda
03-06-2012, 11:18
Muszę kiedyś się powstrzymać przez cały zbiornik i przejeździć normalnie. Wtedy zobaczę.

Powodzenia - próbuję to samo zrobić od początku marca i jeszcze mi się nie udało :hehe:

Pablo81
03-06-2012, 14:14
Muszę kiedyś się powstrzymać przez cały zbiornik i przejeździć normalnie. Wtedy zobaczę.

swoim Volveo zrobiłem 50tyś km i ani razu ta sztuka mi się nie udała :))

MAG
03-06-2012, 16:05
Hehe, jak jeździłem ST200 czy potem ST220 to też nie potrafiłem się oprzeć pokusie głębszego wciśnięcia pedału gazu - taki dźwiek wręcz uzależnia ... :hehe:

Kordyl - mam prośbę - podaj gdzie i za ile tę instalkę zakładałeś - nawet na priva jeśli nie chcesz oficjalnie ... :hmm:

kordyl
03-06-2012, 16:32
To nie tajemnica;)
Zakładałem w Mławie u Nowotczyńskiego. Koszt 4000zł.
Z Gdańska warto podjechać:metal2:

MAG
11-06-2012, 01:53
Nooo, jakies tysiąc mniej niz w 3-miescie wołają ...

Jak robiłem "wywiad", to w Chojnicach bardzo kumaty facio proponował okolice 3.800, ale chciał najpierw zobaczyć auto żeby dokładną wycenę zrobić - miał wcześniej do czynienia z tym silnikiem w Kudze.

btw - jesli któras z dwóch osób zainteresowanych poważnie moim dyzlem sie na niego zdecyduje, to najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu przesiąde się w końcu na moje wymarzone 2,5T ... :hehe:

kordyl
11-06-2012, 09:37
jeszcze w czerwcu przesiąde się w końcu na moje wymarzone 2,5T

:fan:

I po założeniu LPG będzie taniej niż Twoim obecnym traktorem :)

MAG
14-06-2012, 12:14
Rozmawiałem z tym gostkiem z Mławy i naprawdę bardzo dobre wrażenie na mnie zrobił - konkretny, rzeczowy, wiedział co mówi.

Natomiast jest jeden problem - jako, że interesuje mnie nie tylko zagazowanie auta, ale i jego podkrecenie, to musiałby montować dwa reduktory, a to ździebko podkręca cenę ...

Generalnie czekam na jeszcze inne oferty, m.in. z Elpigazu i BRC ...

Racuch
14-06-2012, 14:32
Ja na Twoim miejscu bym nie kombinował i zrobił tak jak mówi gość z Mławy.
Zaoszczędzisz teraz parę złotych, oddasz auto jakiemuś druciarzowi, a potem wydasz dwa razy tyle na poprawki, że nie wspomnę już o straconych nerwach. Ale zrobisz jak uważasz :skromny:

MAG
14-06-2012, 20:33
Ja na Twoim miejscu bym nie kombinował i zrobił tak jak mówi gość z Mławy.
Zaoszczędzisz teraz parę złotych, oddasz auto jakiemuś druciarzowi, a potem wydasz dwa razy tyle na poprawki, że nie wspomnę już o straconych nerwach. Ale zrobisz jak uważasz :skromny:
Na forum są dwa zagazowane 2,5T i maja różne instalki.
Jeden ma Staga a drugi BRC.
Jeszcze do wyboru jest Elpigaz, gdzie poznałem rok temu faceta to robiącego i zdecydowanie wie o czym mówi.
Widziałem tez auta przez niego robione i z reguły bardzo ładnie pod maska to wygląda.

Mam na razie ofertę z Mławy, ale jest znacząco droższa niż miał Kordyl, bo ja w przypadku takiej samej instalki potrzebuje dwa reduktory, zeby obsłuzyć to co planuje w aucie.
Dodatkowo na cenę wpływa też konieczność montażu droższego zbiornika, bo te standardowe mi nie pasują w bagażniku, a niestety w S-Maxie nie ma wneki na koło zapasowe ...

Dlatego czekam jeszcze na dokładną ofertę z BRC i Elpigazu.

popeye81
15-06-2012, 09:07
3 dni temu zakupiłem swoje 2,5t mondeo, przesiadka z 2005r st220. A że zostanę przy tym samochodzie przez dłuższy czas to poważnie rozmyślam nad instalką LPG. Planuję też go zawirusować. Czy macie jakieś namiary na sprawdzony warsztat LPG i firmę tuningową w woj. Łódzkim? Jeżeli wymagać będzie tego sytuacja to pojadę do Krakowa czy Wawy, ale wiadomo że wolał bym gdzieś bliżej. Ewentualne problemy by było łatwiej usunąć gdzieś blisko. Czy wirusowanie da się załatwić jednego dnia, jaki jest koszt takiej operacji i możliwe korzyści?

kordyl
15-06-2012, 09:46
MAG od razu będziesz wirusować ??
Ja postanowiłem, że pojeżdżę puki co serią, nacieszę się tym co mam i dopiero wtedy chip i wizyta w Mławie. Koszt dołożenia drugiego reduktora to 400 zł, więc tragedii nie będzie.


Czy wirusowanie da się załatwić jednego dnia
Tak.

PS Przelot na LPG 4k km. Dalej bezproblemowo :)

Pablo81
16-06-2012, 14:24
Czy wirusowanie da się załatwić jednego dnia, jaki jest koszt takiej operacji i możliwe korzyści?

pisz PW do Heko

Wilhelm
16-06-2012, 15:09
MAG od razu będziesz wirusować ??

Program na końcu, najpierw wydech, fmic i może dolot :hehe:

Swoją drogą, jeśli IC w mondkach jest tak samo mały jak w foce to warto go zmienić nawet w seryjnym aucie.

MAG
17-06-2012, 19:44
Program na końcu, najpierw wydech, fmic i może dolot :hehe:
Ja bym zmienił kolejność - najpierw IC, bo to jest w tym aucie absolutna konieczność, potem ewentualnie wydech (jesli chce się uderzać w okolice powyżej 250KM - downpipe 3" i sportowy kat albo dla tych co nie przejmuja się ekologią i nie przeszkadza im smierdzący wydech to decat) i wtedy strojenie, a na koniec LPG - takie jest optymalne podejście, ale nie zawsze ze względów finansowych można sobie na takie cos pozwolić, dlatego można równie dobrze podejść do tego tak jak Kordyl


... Swoją drogą, jeśli IC w mondkach jest tak samo mały jak w foce to warto go zmienić nawet w seryjnym aucie.
Też tak uważam ...


W piatek jestem umówiony na ogladanie jednego autka, a w sobote przyjeżdżaja potencjalni kupcu na mojego obecnego ...

W zależności od kilku czynników albo będę od razu robił kilka modów, albo najpierw tylko IC plus LPG, a do nastepnych wakacji będę zbierał graty i kasiorę na plan "S-Max ST300" :zakrecony:

popeye81
18-06-2012, 08:32
do nastepnych wakacji będę zbierał graty i kasiorę na plan "S-Max ST300"

To będzie dopiero zajefajny, mega szybki s-max.

MAG
20-06-2012, 13:26
Kordyl i Andrzejud - może byście tak wstawili tutaj fotki jak wasze instalki wyglądaja pod maską ...

andrzejud
20-06-2012, 19:46
Proszę bardzo:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/JSc3axGDMdyeW7_cd-BRSSEdDr6nvk292ZnxpUQ2aYg?feat=directlink

i jeszcze w okolicach reduktora:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/COzp8ygmIzVjvmYVNPRjRCEdDr6nvk292ZnxpUQ2aYg?feat=d irectlink

MAG
24-06-2012, 19:23
...W piatek jestem umówiony na ogladanie jednego autka, a w sobote przyjeżdżaja potencjalni kupcu na mojego obecnego ...


Kupiec był, obejrzał autko w ASO, dogadaliśmy cenę i ....


... nie sprzedałem auta

Cała sprawa sie rypła, bo chwilke po przyklepaniu ytransakcji dostałęm wiadomość przy której zmiana auta wypadła z kolejki rzeczy priorytetowych ...

Pewno jeszcze roczek/dwa będę musiał nim pomykać ...

kordyl
02-07-2012, 12:15
może byście tak wstawili tutaj fotki jak wasze instalki wyglądaja pod maską ...

Proszę:
Reduktor tak jak u Andrzeja
http://desmond.imageshack.us/Himg37/scaled.php?server=37&filename=20120622124204.jpg&res=landing

Wtryskiwacze pojedyncze:
http://desmond.imageshack.us/Himg228/scaled.php?server=228&filename=20120622124147.jpg&res=landing




Pewno jeszcze roczek/dwa będę musiał nim pomykać ...

Szkoda, że tak Ci wyszło. Ale przynajmniej będzie większy fan jak się przesiądziesz na turbo BP po chipsach :)

Zuber
26-07-2012, 23:12
Kordyl i andrzejud,
Czy możecie podać jaki macie czas przełączania na LPG?
Ja mam Stag 300 ISA2 i powrót paliwa z listwy wtryskowej do zbiornika zrobiony mechanicznie.
Czas przełączania mam 20s, właśnie przez to duże ciśnienie na listwie po odpaleniu auta.

kordyl
27-07-2012, 09:23
Mam emulator ciśnienia i na LPG przełącza się praktycznie od razu (no może po 2 sekundach, musiał bym zajrzeć do programu).

Przebieg na LPG 7k km i jest :up:

Zuber
27-07-2012, 13:16
No to super. Ciekawy jestem ile sekund ma andrzejud.
Może na przeglądzie (po 10tys) zapytam się gazowników o tan emulator.

kordyl
27-07-2012, 15:45
Ciekawy jestem ile sekund ma andrzejud

Jak tu zajrzy, to na pewno odpowie. Emulator jeśli dobrze pamiętam kosztuje poniżej 200zł, więc można się pobawić.
Kiedy zakładałeś gaz ?? Z emulatorem jest mniej zabawy, niż z mechanicznym połączeniem.

Wilhelm
27-07-2012, 16:00
Z emulatorem jest mniej zabawy, niż z mechanicznym połączeniem.

Orientujesz się czy w fokach też trzeba dawać ten emulator? Jak to w końcu jest, nie ma on złego wpływu na trwałość pompy?

kordyl
27-07-2012, 16:25
Raczej trzeba, bo to ten sam silnik Volvo, a tam też się takie zakłada.

Na trwałość pompy to raczej nie wpływa, ponieważ emulator nie oszukuje czujnika ciśnienia podając stałą wartość, tylko reguluje rzeczywiste ciśnienie na szynie. Przez co pompa pracuje pod obciążeniem, do jakiego została przystosowana.

Fred.X
27-07-2012, 16:26
Z emulatorem jest mniej zabawy, niż z mechanicznym połączeniem.

Orientujesz się czy w fokach też trzeba dawać ten emulator? Jak to w końcu jest, nie ma on złego wpływu na trwałość pompy?
jest mniej zabawy, ale z tego co mówili moi gaziarze dużo lepszym rozwiązaniem jest mechaniczny powrót paliwa

kordyl
27-07-2012, 16:37
dużo lepszym rozwiązaniem jest mechaniczny powrót paliwa

Widzę, że każda sroka swój ogon chwali (oczywiście mowa o gaziarzach) :))
Mój z kolei mówił, że lepszy emulator, bo przy mechanicznym może pojawić się nieszczelność, może wyrwać dyszę z racji panującego tam ciśnienia. A w konsekwencji możliwy pożar auta.

Fred.X
27-07-2012, 16:41
Widzę, że każda sroka swój ogon chwali (oczywiście mowa o gaziarzach)
Mój z kolei mówił, że lepszy emulator, bo przy mechanicznym może pojawić się nieszczelność, może wyrwać dyszę z racji panującego tam ciśnienia. A w konsekwencji możliwy pożar auta.a przy emulatorze padnie pompa , elektronika lubi psikusy sprawiac , na necie piszą , ze "Valdemary " nie wytrzymują 20 tys km, a ja na swoich dobijam do 100 tys :hmm: , i raz były kalibrowane po 84 tys :hmm:

Zuber
27-07-2012, 19:57
Jestem ciekawy opinii gazowników na temat tego emulatora. Zakładałem w grudniu 2011. Przejechałem ok 9 tys km. Jeżeli by się dało, to czemu nie założyć :) choć z tym odpływem do baku nie mam problemów.

Wilhelm
28-07-2012, 11:43
Czyli każdy chwali swoje rozwiązanie i pewnie każde ma jakieś plusy i minusy...

Kordyl, hamowałeś swojego z gazem?

andrzejud
28-07-2012, 13:16
Czy możecie podać jaki macie czas przełączania na LPG?
Rozumiem, że chodzi o przełączenie po odpaleniu na ciepłym?
Jeżeli tak to kilka sekund. Nie mierzyłem, ale myślę, że poniżej 5s.

Mam mechaniczny powrót paliwa.

Zuber
29-07-2012, 19:44
Tak o to mi chodziło. Temperaturę przełączania mam 30°C. Czas przełączania 20s. Gaziarze mówili, że taki czas bo na początku pompa ładuje duże ciśnienie. Wolałbym żeby się przełączał szybciej, no ale instalacja jest na gwarancji, to nic nie zmieniam.

kordyl
29-07-2012, 19:52
Kordyl, hamowałeś swojego z gazem?
Nie hamowałem. Jeśli się zdecyduję to na pewno wrzucę info na forum :)

Wilhelm
06-08-2012, 16:34
Możecie polecić kogoś na południu polski kto dobrze założy instalke?

Myślę nad brc i tym zakładem gdzie Andrzej montował, w końcu jest zadowolony a różnica pb/lpg jest praktycznie niezauważalna. Ewentualnie co innego nadaje się do ok. 300 konnego auta żeby śmigało bezawaryjnie...

kordyl
06-08-2012, 17:55
Najlepiej tutaj poszukaj http://lpg-forum.pl/ Ktoś się na pewno znajdzie i pomogą dobrać instalację.

Rogaleskoo
07-08-2012, 10:10
Wczoraj założyłem stag 300 premium, reduktor AC R01(czerwony), wtryskiwacze hany niebieskie oraz emulator ciśnienia paliwa FPE-V. Błędów nie ma, auto chodzi bardzo dobrze.
Podobno jestem pierwszy w Polsce, co testuje ten emulator w mondeo 2,5T, przynajmniej tak twierdzi AC :zakrecony:

Przejechałem 300 km na LPG, jazda dość żwawa (na potwierdzenie mam nagrodę w postaci 10 pkt i 400zł :panna::red:) i spalanie to 11 L/100 :joint: Sam nie wierzę... Może zawór w butli odbił za wcześnie przy tankowaniu, ale tak mi wyszło...
Będę informował o spalaniu oraz ewentualnych pojawiających się błędach.
Puki co jest :fan:
Przejechane 300 km za trochę ponad 90 zł turbo benzyną o mocy 220 KM :banan:
Powiem tak ten silnik jest podobno w Volvo a tych było już gazowanych sporo. Szkoda, że dopiero teraz mam odpowiedni namiar ale na przyszłość mogę polecić DC AUto w miejscowości Chrcynno. Facet na doświadczenie z dużymi silnikami (robi BMW 4.0 i większe) i nie boi się gazować 2,5 turbo. Co więcej problem z ciśnieniem rozwiązuje trochę inaczej: wykonuje powrót do zbiornika odcinany przez elektrozawór. Tłumaczył mi czemu nie stosuje emulatora ale nie pamiętam. Pokaż fotki z instalacji.

kordyl
07-08-2012, 11:21
Foty są w poście 41. Gazownik (Nowotczyński), u którego byłem również nie boi się gazować większych silników. Ale nie ma co się targować. Instalacja założona i nic na to nie poradzę :) Obecnie 8k km i nie ma żadnych problemów.
Dzięki Rogaleskoo (http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/6068-Rogaleskoo) za namiar, jak coś się będzie działo, uderzę do DC Auto.
Jeśli wystąpią negatywne skutki emulatora, na pewno tutaj o tym napiszę dla potomności.

Rogaleskoo
07-08-2012, 11:52
Jasne, że nie ma co się licytować. Fotki gdzieś mi przemknęły ale jakoś nie zatrybiłem.
U mnie instalacja wygląda tak:
http://www.mondeo.one.pl/images/stories/mk3/LPG03.jpg

kordyl
19-12-2012, 10:10
wtryskiwacze hany niebieskie

Pany mam wtryskiwacze jak wyżej. Ile KM mogą obsłużyć ??
Z okazji świat chodzi mi po głowie chips dla mondasa, tylko nie wiem czy się w dodatkowe koszta nie wpakuję. Reduktor pewnie będę musiał dołożyć i to jakoś przeżyję, ale wtryskiwaczy nie chcę zmieniać...

Na LPG przejechane 12k km bezproblemowo :)

frugo
19-12-2012, 10:22
Zależy jak ze stabilnością ciśnienia reduktora, przy ciśnieniu 1.2bara powinny obskoczyć spokojnie 55KM z cylindra.

Wilhelm
20-12-2012, 11:55
Zawsze mozna puscic reduktory na 1.4 bara

Wysyłane z mojego NexusHD2 za pomocą Tapatalk 2

frugo
20-12-2012, 13:01
Zawsze mozna puscic reduktory na 1.4 bara
Na postoju to może i tak ale cały biznes w tym żeby przy 6000obr/min było takie ciśnienie. A do tego musi być betonowy reduktor. Trzeba wiedzieć jakie ciśnienie reduktor ma przy końcu obrotomierza i wtedy można policzyć ile wydolą wtryski. I tak ogólnie to właśnie bardziej zwrócił bym tu uwagę na reduktor niż na wtryski.

Kordyl jaką chcesz mieć moc docelową?

Wilhelm
20-12-2012, 14:43
Pewnie mu Heko wystruga jakieś 270-280 :hmm:

frugo
20-12-2012, 16:02
Pewnie mu Heko wystruga jakieś 270-280
Tak też myślałem :hehe: Reasumując, jeśli reduktor będzie trzymał ciśnienie u góry obrotomierza to Hany niebieskie spokojnie dadzą radę :D

kordyl
20-12-2012, 16:51
Kordyl jaką chcesz mieć moc docelową?


Pewnie mu Heko wystruga jakieś 270-280

Zobaczymy co seria pokaże, ale na tyle bym nie liczył, nie robię żadnych modów tylko same mapy, jak będzie 240-250KM i z 370 niutków to będzie git :)

frugo
20-12-2012, 19:43
Zobaczymy co seria pokaże, ale na tyle bym nie liczył, nie robię żadnych modów tylko same mapy, jak będzie 240-250KM i z 370 niutków to będzie git
W takim razie o wtryski się nie martw, żeby tylko był stabilny reduktor i będzie git :)

Wilhelm
20-12-2012, 20:07
Kordyl jaką chcesz mieć moc docelową?


Pewnie mu Heko wystruga jakieś 270-280

Zobaczymy co seria pokaże, ale na tyle bym nie liczył, nie robię żadnych modów tylko same mapy, jak będzie 240-250KM i z 370 niutków to będzie git :)

Jesteś tego pewien? Downpipe i decat dają ogromny przyrost w stosunku do ceny, podobnie z IC - seria się bardzo grzeje nawet w całkowicie seryjnym aucie, a co dopiero po chipie (ponad 100 stopni w dolocie latem to piekło ;)).

kordyl
21-12-2012, 13:43
jeśli reduktor będzie trzymał ciśnienie u góry obrotomierza to Hany niebieskie spokojnie dadzą radę

To właśnie chciałem wiedzieć, dzięki :)


Downpipe i decat dają ogromny przyrost w stosunku do ceny

A jaki tego koszt jest ?? :satan:

---------- Post added at 13:43 ---------- Previous post was at 13:41 ----------

Z drugiej strony jak zacznę się bawić w takie mody to sprzęgło i dwumas długo nie pociągnie... I tak można bez końca :hehe:

PTOGliwce
18-01-2013, 11:22
Ja w swoim 2.5 nie planuje póki co żadnych zmian "mocowych", może jedynie stylistyczne. Od 4 miesięcy mam zamontowaną instalację BRC i przejechane ok. 12 tyś. km, głównie w trasach i jestem zadowolony. Nie odczuwam różnicy w LPG/PB i co najważniejsze nie ma spadku mocy itp. w momencie przełączenia. Jedyne do czego można by się przyczepić to czas po jakim się przełącza z PB na LPG na zimnym silniku. Dodam jeszcze, że jeżdzę na 95% mieszance (5% PB i 95% LPG).

frugo
18-01-2013, 11:29
Dodam jeszcze, że jeżdzę na 95% mieszance (5% PB i 95% LPG).
Spece z Czakramu mnie rozwalaja :hehe:
Jak oni kochaja ta opcje, kazda niedorobke zalataja dolewaniem PB ;) Oczawiscie temerature przelaczania tez ustawili asekuracyjnie , pewnie na 40'C, zeba czasem nie trzeba bylo czegos regulowac ;)
Jak mial bys porzadnie ustawione i dobrane komponenty to bys jezdzil do odcinki na LPG i temperatura przelaczania moze byc spokojnie 25'C, tylko korekty trzeba ustawic ;)

popeye81
18-01-2013, 12:01
Jesteś tego pewien? Downpipe i decat dają ogromny przyrost w stosunku do ceny, podobnie z IC - seria się bardzo grzeje nawet w całkowicie seryjnym aucie, a co dopiero po chipie (ponad 100 stopni w dolocie latem to piekło ).

Wihelm, nie wykluczone że będę wymieniał sprzęgło u siebie, a że mi taka moc rzędu 270-280 by pasowała mam pytanie do ciebie. Czy masz jakieś namiary na mocniejsze sprzęgło do mojego mdo 2,5t? Oraz info kto i za ile mógł by się podjąć zrobienia decata i downpipe. Wymiana IC jest jak najbardziej również brana pod uwagę.
Nie wiem czy nasz nadworny virusolog robi wszytko kompleksowo, czy najpierw trzeba powymieniać co się da i tylko na strojenie jechać.
Podtlenek LPG montował bym dopiero po uzyskaniu właściwych parametrów samochodu:)

kordyl
18-01-2013, 12:05
Jak mial bys porzadnie ustawione i dobrane komponenty to bys jezdzil do odcinki na LPG i temperatura przelaczania moze byc spokojnie 25'C, tylko korekty trzeba ustawic

Potwierdzam :)

---------- Post added at 12:04 ---------- Previous post was at 12:02 ----------


Nie wiem czy nasz nadworny virusolog robi wszytko kompleksowo

Robi kompleksowo.


Podtlenek LPG montował bym dopiero po uzyskaniu właściwych parametrów samochodu

Słusznie.

---------- Post added at 12:05 ---------- Previous post was at 12:04 ----------


Mondeo ST220

Profil masz nieaktualny :zakrecony:

heko
18-01-2013, 12:58
...możemy zrobić wszystko, kompleksowo, auto potrzebne na 3 dni...downpipe, decat, IC, strojenie...co do sprzęgła, wystarczy tarcza z dociskiem od Foki2 RS...ale seryjne zazwyczaj daje radę
tu ostatni kompleksowy projekcik http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/32567-Wykresy-z-hamowni?p=1868047&viewfull=1#post1868047

koss58
08-06-2013, 12:02
czy jest ktoś na forum kto gazował s-max 2.5t w pomorskim interesują mnie jakie były koszty instalacji i przeróbki podłogi i wydechu(butla montowana pod podłogą) no i oczywiście gdzie była zakładana z góry dzięki za odp

zet1976
29-10-2013, 10:21
[QUOTE=kordyl;1571448]
Zakładałem w Mławie u Nowotczyńskiego.

Jestem umówiony w Mławie na gazowanie mojego mondka 2,5 T za niecałe 2 tygodnie. Możesz napisać kordyl jak się teraz sprawuje twoje auto na lpg i ile już przejechałeś? Instalację mam mieć praktycznie taką samą, tylko na dwóch reduktorach, bo heko był tak miły i "zaraził" mi auto i teraz jest 255 KM i 371 Nm :hmm:

popeye81
29-10-2013, 14:58
Ja u siebie mam w MDO 2,5T LPG Stag 300Premium, Hana niebieskie, 2x reduktor KME Silver.
Co do dokładności wykonania instalacji się nie będę wypowiadał bo nie do końca wygląda tak jak bym sobie tego życzył,
natomiast jeśli chodzi o stronę techniczną absolutnie nie ma się do czego doczepić w tym zestawie.
Nigdy mi nie dolał benzyny nawet po max bucie, nie ma chceka brak szarpania itd.
Obejście zrealizowane poprzez emulator z firmy AC specjalnie dla tego silnika.

Montaż w Wielkopolsce.
Spalanie zależy bardzo od sposobu jazdy.
Miałem wskazania w okolicach 15l/100km i miałem 13/100.
Minimum przy jeździe ala emeryt zszedłem do niecałych 11 ale tak się po prostu nie da:).
Aha - MDO ma ok 240HP i 400NM

kordyl
01-11-2013, 12:26
Możesz napisać kordyl jak się teraz sprawuje twoje auto na lpg i ile już przejechałeś?

Były pewne problemy z emulatorem, wg Nowotczyńskiego byłem pierwszy który go testował w Mondku, ale teraz jest już ok.
Jak będziesz zakładał instalację i gdyby popadało śniegu (było ślisko), to nie żałuj ESP, niech popracuje, bo u mnie przez to właśnie wywalało checka. Ten mój emulator nie umiał obsługiwać zamknięcia przepustnicy przez ESP i wywalał za wysokie ciśnienie na szynie czego konsekwencją był właśnie check. Podobno AC już rozwiązało problem i nie ma z tym kłopotu.

Dodatkowo po roku reduktor zaczął puszczać płyn chłodniczy na oringach, koszt 2-3 zł na nowe uszczelki i problem z głowy.

Przejechane mam 26tyś km na LPG. Poza w/w usterek brak. Tankować i jeździć :)

---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:23 ----------


heko był tak miły i "zaraził" mi auto i teraz jest 255 KM i 371 Nm

Zazdraszczam :)
Ja jeszcze się nie wybrałem, cały czas jakieś inne potrzeby są pilniejsze :boshe:

zet1976
09-11-2013, 20:28
No i mam instalację LPG: Stag 300 Premium, 2 x AC R01 czarny, 5 x Hana 2001 zielona, butla 630x220 51 l, pełny wlew lpg pod klapką wlewu Pb. Chodzi ok, nie mam jak na razie zastrzeżeń.

focusgr
14-11-2013, 11:53
Witam.
Sprzedałem właśnie swoje auto z grupy VAG i planuje przesiąść się na Forda. Plan Mondeo Kombi 25T lpg.
Czytam wątek i widzę, że butle jakie montujecie maja po 51-53l? To całkowita pojemność czy użytkowa? Czytałem gdzies że ludzie pakują butle w koło 65l czyli jakieś 52 l lpg wchodzi? Nie chciałbym podnościc podłogi ponad próg załadunku, czyli ewentualnie oryginalna pianka występująca chyba przy kole pełnowymiarowym. Jakie macie zasiegi na swoich butlach?
Pozdrawiam

kordyl
14-11-2013, 12:44
Jakie macie zasiegi na swoich butlach

Ja mam styropian 5 cm, pojemność użytkowa to jakieś 44-43 litry.

Morda
14-11-2013, 13:10
Kordyl, a ten steropian to sam docinales czy gaziarze to zrobili? To zwykly steropian czy jakas specjalna wkladka?

kordyl
14-11-2013, 16:40
Sam docinałem, nie pamiętam jak się nazywa... taki zbity jest.
Wkładki nie miałem, bo fabrycznie była dojazdówka, więc zapas równy był z podłogą.

focusgr
15-11-2013, 09:58
43 l to troche mało. Spodziewałem się że zapakuje tam butle 65 z realna pojemnością 52l. 43 l daje zasięg ok 300 km, słabo...
Wiem, że stacji z lpg jest pełno ale wkurza mnie tankowanie co 4 dni więc dodatkowe 100km to zawsze coś. Tym bardziej po przesiadce z diesla, który w trasie robił ponad 1000km. Planowałem uzyskać zasięg przekraczający 400km, a wyczytałem gdzieś że ludzie maja butle ponad 65l. Co mówili gaziarze? Nie było innej opcji doboru butli?

popeye81
15-11-2013, 13:43
Niestety większa butla to zmniejszenie pojemności bagażnika.
Ja u siebie mam chyba najmniejszą butlę z pośród użytkowników 2,5t bo podłogi nie podnosiłem a miałem dojazdówkę. Mam 45l a wchodzi mi po podgjęciu pływaka ok 36-38l co wystarcza na zaledwie 250-280km .
Myślę że te 5cm można podnieść podłogę i tragedii nie będzie a zawsze to na dłużej wystarczy. Co do samego 2,5t na gazie, jest kilka jeżdżących i przy dobrych gratach śmiga jak ta lala więc nie trzeba się obawiać.
Mały Chip na 250HP i przy spalaniu ok 14l/100km gazu jeździmy przyjemnie i w miarę oszczędnie nawet porównując do diesela.

FurioZZ
14-12-2013, 15:32
Hej właśnie zaliczkowałem używanego mondeo 2.5T :)
Jeżeli wszystko dobrze pojdzie to będe je miał w przyszłą sobotę . Więc chciałbym pojeździć z 3 tygodnie na benzynce dla sprawdzenia czy wszystko ok , i potem wrzucić gaz . Nie będe pytał o koszta bo to wszystko wiem , chiałbym tylko spytać czy możecie kogoś polecić w Krakowie kto zna się na rzeczy i najlepiej jakby miał jeszcze hamownie .

Chciałęm się skontaktować z kolegą Andrzejud , bo jest z Kraka i zakładał gaz tutaj do takiego samego 2.5t ale niestety nie odpisuje :(

Jakub
14-12-2013, 15:37
Andrzej już nikomu nie odpisze. Napisz do Mordy.

poszło z miziofonu

FurioZZ
14-12-2013, 15:50
Ehh.... przepraszam bardzo , nie wiedziałem , bardzo współczuje znajomym i rodzinie . Jeszcze raz przepraszam .

popeye81
14-12-2013, 18:20
Tam niedaleko Karkowa jest gość który montuje instalki LPG.
Nie znam nikogo kto był by niezadowolony z jego roboty.
Zobacz jak wygląda instalacja w kudze 2,5t montowana przez Damiana.
http://lpg-forum.pl/topic27325.html?forum_uri=ford-kuga-2-5t&sid=1461c0aa53937d4497edafa07cf9eca5
Tyle że do niego trzeba się umawiać na jakieś 2 miechy do przodu. Ale jak ci się nie spieszy warto...
Co do hamowni, jak jest potrzeba to podjeżdża do Struny z pod Krakowa i tam ją dostrajają. Jest kompleksowo i pewnie.

heko
14-12-2013, 18:39
ja, i Struna polecamy w Krk Autogaz Joanna na Kurdwanowie :)

FurioZZ
16-12-2013, 09:22
Dzięki czyli chłopaki mają doświadczenie z tym silnikiem i jak przyjade do Hekko na virusa to mi nie powie że mi tu jakąś druciarnie zrobili a nie LPG ? :)

heko
16-12-2013, 09:51
...dokładnie :)

kordyl
16-12-2013, 12:13
jak przyjade do Hekko na virusa

Jak zamierzasz virusować, to najpierw chip a potem LPG.

FurioZZ
17-12-2013, 00:11
o najpierw chip a potem LPG

A czemu w ten sposób , nie lepiej potem chipa robić przy założonym lpg ?

Morda
17-12-2013, 07:33
A czemu w ten sposób , nie lepiej potem chipa robić przy założonym lpg ?

Lepiej stroic LPG na parametrach docelowych, niz najpierw stroic, potem zmieniac parametry i znowu stroic ;) No i tez kwestia, zeby komponenty instalacji byly w stanie obsluzyc moc.

Ale ja w sumie tez zrobilem na odwrot, bo teraz wskoczylo LPG, a na wiosne bede zmienial parametry :hehe:

FurioZZ
18-12-2013, 11:52
Ok , w moim przypadku chyba też będzie najpierw LPG a na program to sobie kiedys dozbieram , chociaż to auto tak lata że nie wiem czy wogole będę robił program.....Ale wiecie jak to jest w miare jedzenia apetyt rośnie :)

FurioZZ
25-12-2013, 14:19
Ok , mam już swoje MK4 . Na Gazowanie jestem umówiony w Autogaz Joanna na ...... 3 marca bo Piotrek nie ma wczesniej miejsca :(
Troche długo planowałem tak lutym max , ale jakoś wytrzymam ;)

Dzisiaj skończyłem 1 pełny bak po mieście (Kraków ale bez korków) spalanie 14.2 L :)
Ale noga lekką mi raczej nie byłą :P
Mam nadzieje że na kuchence będzie jakies 15L przy normalnej jeździe .

Wiem że to głupie i dziecinne ale wczoraj przystawiał się do mnie LEON 2.0TDI(chyba ten 140 KM bo 170 by już mogła powalczyć przy tej wadze) , hmm na jedynce szliśmy równo tylko on musiał zmienić bieg jak ja dopiero się rozkręcałem , ogolnie dobrze że mam fotochromatyczne lusterko bo mnie jego światła specjalnie nie raziły :))

Jeszcze raz podkreślam nie jestem fanem takich zabaw i obiecuję się ukarać w jakiś kreatywny sposób :D

MarvinK
29-12-2013, 16:20
U mnie zmieściła się w koło butla 59 litrów, czyli tankuję jakieś ok 48 litrów gazu. Mam oryginalną piankę (styropian). Podłoga nie została podniesiona. Auto na gazie śmiga bez zarzutu. Spalanie 12-16 gazu zależności od stylu jazdy. Spadku mocy nie zauważyłem. Instalacja Landirenzo Omegas.
Póki co jeżdżę serią ale w 2014 napewno będzie wirus (apetyt rośnie :)).

FurioZZ
11-01-2014, 20:30
Hej ponownie , ogólnie przelatałem butle na gazie i póki co wrażenia są mieszane. Dlaczego w mieszane ?
Na 49L zrobiłem 323km (jechałem do momentu aż sam się przełączył na gaz a potem jeszcze raz mu to wymusiłem na kolejne 1.5km) więc butla na 100% pusta . Wynik wydawałby się w normie ....ale to było ok 110km w mieście i 210km w trasie (byłem w ZOO w Chorzowie dzisiaj fajne zwierzątka ) więc biorąc pod uwagę że jechałem raczej spokojnie ( przez olkusz nie a4) to spalanie na benzynie mialem w okolicach 9L na trasie .
Więc po przejechaniu 320km -35%-miasto 65%-trasa spalanie wyszło mi 15.5L co jest raczej sporo za dużo. Pozatym w związku z tym że ostatnie 20 kilometrów zrobiłem na benzynie uważam ,że auto lepiej jeździ na PB niż na LPG . Ogólnie ciężko to wyraźić ale jakoś tak "lekko" idzie wystarczy smyrnąć gaz i jedzie na LPG raczej tego nie ma . No i powrócił temat długiego odpalania po dłuższym postoju wyraźnie dłużej mieli rozrusznikiem .

Robiąc dokładne obliczenia w mieście przy butowaniu palił mi 14L PB , więc niech będzie że spalił mi w mieście 17L LPG .
49-17 = 32L pozostałe w butli .

w trasie zrobiłem 210 KM więc 32L/2.1 = 15.23 L
Było to 210 a nie równe 200km więc zaokrąglając wyszło że spalił 15L w trasie . Albo 20 w miescie i 14 w trasie . Jakbym nie policzył to i tak dużo za dużo....

Więc zrobiłem sobie swoją listę żałów w poniedzialek jade do gaziarza . 25 jestem umówiony z Heko , Mord`ka jak chcesz się hamować to daj znać pojedziemy razem
Instalacja całość BRC P&D (zółte wtryski , reduktor cegła , przewody faro 8mm) czyli ogólnie to co u Andrzeja i Mordy , u nich hula idealnie u mnie nie bardzo . ;(

Pozdro

kordyl
12-01-2014, 17:04
Sprawdź przez OBD jakie ma korekty długoterminowe, może go zalewa i stąd te spalanie, chociaż powyżej 25% wywali czeka.

To pierwsza butla LPG ?? Bo jak tak to się nie przejmuj, instalka musi się "ułożyć".

FurioZZ
12-01-2014, 17:10
Sprawdź przez OBD jakie ma korekty długoterminowe, może go zalewa i stąd te spalanie, chociaż powyżej 25% wywali czeka.

To pierwsza butla LPG ?? Bo jak tak to się nie przejmuj, instalka musi się "ułożyć".

Tak to pierwsza butla , jedno mi daje do myślenia ,
1wsze tankowanie do pełna weszło 38L + to co wlał gaziarz (????)
2gie tankowanie do pełna po zrobieniu 320km 49.3L (więc albo gaziarz był hojny i wlał mi 11L , albo poprostu nie dotankowałem do pełna za 1 razem)

Ale pozatym uważam , że na PB auto lżej przyspiesza nie musze dodawać tak dużo gazu jak na LPG , więc to jest do sprawdzenia napewno.

kordyl
12-01-2014, 17:28
Zaklej centralkę taśmą izolacyjną, żeby diody nie były widoczne i pojeździj z gaziarzem. Niech on przełącza z laptopa zasilanie między BP a LPG, jeśli będziesz prawidłowo mówił na czym jeździcie, to znaczy że coś faktycznie jest nie tak.

FurioZZ
12-01-2014, 17:48
Chyba się nie uda , bo słychać pyknięcie w butli :)

kordyl
12-01-2014, 19:24
Jak jedziesz i do tego radio jest włączone to nic tam nie słychać :)

FurioZZ
12-01-2014, 21:31
No niby tak , wogóle dzisiaj zrobiłem 100 km głownie miasto ale bez korków pojechałem dotankować do pełna (ta sama stacja ten sam dystrybutor) i weszło 8L ..... Więc podejrzewam że ostatnio nie mialem pełnej butli na tych 320 km......

grubasq
13-01-2014, 07:03
Żeby sprawdzić miarodajne spalanie lpg trzeba parę razy tankować na ten samej stacji.

Wytapatalkowane za pomocą Arc S

zet1976
13-01-2014, 21:37
Nowa butla zawsze jest zapowietrzona i przez pierwsze kilka tankowań zwiększa się ilość gazu, która do niej wchodzi, także nie możesz liczyć ile ci spalił po tym ile weszło gazu w drugim tankowaniu, bo weszło na pewno więcej niż było wcześniej. Zacznij liczyć po trzech pełnych tankowaniach, albo po tym, ile ci ostatnio weszło i ile na tym przejechałeś.
Mi generalnie pali pomiędzy 11,5 a 13,5 l gazu, ale raczej w korkach nie jeżdżę, a często na tempomacie po pustych ulicach w mieście.

rustin
14-01-2014, 23:54
Moja jakoś nie byłą zapowietrzona

FurioZZ
15-01-2014, 09:27
No zobaczymy narazie zrobiłem na "2giej" butli 280km po mieście głownie , zobaczymy jak wyjdzie tym razem.

MAG
10-02-2014, 14:13
I jak tam dalej?

Bo wraca jak bumerang sprawa zmiany auta i zagazowania nawego - kurcze znalazłem znowu S-Max'a z walnietym silnikiem za mała kasę ...

FurioZZ
10-02-2014, 16:12
Hej , Ogólnie u mnie spalanie na poziomie 14-16L po miescie wiec naprawde jest spoko .

RafałkugaT5
12-02-2014, 21:55
Witam wszystkich. Jestem tu nowy, zakupiłem dziś Kugę 2,5 T i myślę o LPG. Pojeździłem po okolicznych warsztatach, trochę popytałem, trochę poszperałem po forum i raczej się zdecyduje. Jakie warsztaty polecacie w okolicach Chrzanowa, ew Katowic i Krakowa?Zależy mi na bezproblemowej eksploatacji. Jaką instalkę byście polecili?Pozdrawiam

kordyl
13-02-2014, 11:36
Struna w Krakowie.

---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

http://www.mondeoklubpolska.pl/member.php/24144-Struna

RafałkugaT5
17-02-2014, 22:37
Prawie się zdecydowałem na Speed gaz w Chrzanowie, czytałem na forum że w klubie jeździ parę aut w wykonaniu tej firmy. Mam pytanko do bardziej obeznanych w temacie. Zaproponowano mi instalkę firmy Stag. Koledzy, będzie to chodzić? Słyszałem że to spoko instalki, ale chodzi mi o 2,5T, bo to ponoć nie łatwy silnik do zagazowania.

heko
17-02-2014, 22:42
stag to sterownik...może być jak najbardziej, ważnie jakie podzespoły zainstalują, jaki reduktor, wtryski, przewody zasilające itd

RafałkugaT5
19-02-2014, 18:31
Byłem tam dzisiaj i dowiedziałem się że proponują reduktor AC czerwony, wtryski Hanki lub AC, węże jakieś elastyczne o większym przekroju, była mowa o jakiejś emulacji, wlew chciałbym w klapce paliwa, ale to się dopiero ponoć ma okazać przy montażu, bo może być jakiś problem . Proszę o sugestie,co ewentualnie proponujecie, bo termin mam na przyszły czwartek.Dzięki za zainteresowanie tematem.

FurioZZ
19-02-2014, 18:37
Wtryski Hana niebieskie mogą nie wyrobić jak będziesz chciał podnieść moc , ja mam BRC zółte i przy 266KM dają rade.

RafałkugaT5
24-02-2014, 23:09
Wtryski Hana niebieskie mogą nie wyrobić jak będziesz chciał podnieść moc , ja mam BRC zółte i przy 266KM dają rade. Tę moc u Ciebie to samym programem ogarnąłeś ,czy jakieś mody były większe?

heko
24-02-2014, 23:17
do seryjnej jazdy dają radę, jak chcesz modzić, 2 czarne AC...niebieskie hanki, jak się nie będą rozjeżdżać, dadzą radę

FurioZZ
25-02-2014, 15:16
Wtryski Hana niebieskie mogą nie wyrobić jak będziesz chciał podnieść moc , ja mam BRC zółte i przy 266KM dają rade. Tę moc u Ciebie to samym programem ogarnąłeś ,czy jakieś mody były większe?

Sam program u Heko :hehe:

RafałkugaT5
26-02-2014, 22:17
Dzięki chłopaki za pomoc, jutro auto idzie na Lpg do Chrzanowa, pogadam z gostkiem jak sprawa lpg, a chip. Może i ja bym coś wzmocnił potem. Jak odbiorę autko, to wpadnę na forum ,opiszę wrażenia z instalki i ocenię instalatorów. Jeszcze raz dzięki.

RafałkugaT5
02-03-2014, 10:59
Auto zagazowane, odebrałem w piątek. Zrobione do dziś 250km. Instalka chodzi super, nie widzę różnicy z PB. Wlew udało się wcisnąć w klapkę paliwa , jedyny mankament to to że trzeba dokręcać specjalny adapter do tankowania. Chłopaki ze Speed gaz Chrzanów zrobili to naprawdę fajnie. Mam tylko nadzieję że zawsze tak będzie chodzić. O spalaniu na razie nic nie napiszę, jutro jadę w trasę do niemiec. 1300 km tam i z powrotem , to będę dokładnie wiedział ile spala. 2,5T to super silnik pod LPG. Jeszcze raz dzięki za porady.

kordyl
02-03-2014, 12:42
Będzie śmigać. Teraz jeszcze chip Ci został do zrobienia :skromny:

FurioZZ
03-03-2014, 11:27
No to super , jak możesz to wstaw fotke jak to wygląda pod maską :)

zet1976
03-03-2014, 13:31
Mi wstawili pełny wlew pod klapką, nie dokręcany, ale musiałem się dużo nagadać i dało się :).

FurioZZ
03-03-2014, 14:34
Ja też mam dokręcany ;\ Nie wiedziałem że się tam mieści zwykły , wstaw fotke please

zet1976
07-03-2014, 16:34
Wstawię fotkę, jak przypomnę sobie jak to się robi, bo dawno nic nie wrzucałem. Mogę też wysłać zainteresowanym na maila, to chyba będzie szybciej.

FurioZZ
07-03-2014, 18:37
Wrzuć na imgur.com .

hks333
14-06-2014, 22:17
Witam Wszystkich Serdecznie!!!
Koledzy wielka prośba o porady i sugestie w kwestii montażu lpg, jestem umówiony na 17.06.2014 u Nowotczyńskiego w Mławie na montaż instalacji zaproponował mi następujące opcje:

1 Opcja - sterownik Stag Premium, wtryskiwacze Hana Gold (chyba zielone) do 230KM lub powyżej 230KM Hana A+ (chyba niebieskie),reduktor 2 x ACR01 lub alternatywnie Kme Tur Twin.
2 Opcja - sterownik Kme Nevo Pro, reszta gratów jak wyżej do wyboru.
3.Opcja - Stag Premium lub Kme Nevo Pro, ale jeden reduktor ACR 01-250, wtryskiwacze Hana jak wyżej do wyboru.

No i trochę zrobił mi się mętlik w głowie co wybrać?
Wstępnie jestem zdecydowany na Staga Premium i dwa reduktory ACR01 ale wtryskiwacze brać zielone czy niebieskie? (zielone podobno trwalsze i dłużej żywotne ale mogą być za mało wydajne i nie obrobić większej mocy jeśli zdecydowałbym się na virusowanie silnika na większą moc w przyszłości, wtedy raczej wchodzą w grę chyba tylko te niebieskie – a może jednak zielone dadzą redę???), kolejna sprawa to sterownik jestem za Stagiem, gazownik też ale skłania się też ku temu Kme Nevo Pro i na nim chciałby dać 5% dotrysku benzyny (nie wiem czy ten sterownik Kme ma ten dotrysk benzyny na stałe czy jest w nim po prostu opcja włączenia/wyłączenia no i ten Kme jest podobno trochę bardziej zaawansowany techniczne – nowszy, więcej funkcji itp. itd.) tylko teraz pozostaje pytanie czy ten dotrysk benzyny jest konieczny i ma sens w tym silniku?
Reasumując - jakbyście mając już doświadczenia z instalacjami lpg w tym silniku zestawili ww. opcje i graty tak żeby wszystko elegancko i bezproblemowo współgrało i chodziło???
Cenowo 1 i 2 opcja to samo, 3 opcja z racji jednego reduktora tańsza o 400zł, ale cena to rzecz drugorzędna.
Aha jeśli chodzi o mapowanie silnika to raczej będę robił ale jeszcze trochę czasu minie, wiem że to trochę od d..y strony ale na razie wystarcza to co jest, jak się znudzi będzie virus!!!
Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie i porady.
Pozdrawiam!!!

GOLDEN!!!
15-06-2014, 18:54
... gazownik też ale skłania się też ku temu Kme Nevo Pro i na nim chciałby dać 5% dotrysku benzyny...

Zawsze czytałem, że auto na gazie ma iść do końca i bez dotrysku benzyny. Więc dziwi mnie, że to gazownik, tak chce zrobić. Ponoć tak się udaje ukryć brak umiejętności w założeniu i regulacji instalacji.

Co do opcji instalacji, to ja odziedziczyłem po poprzednim właścicielu STAG 300-6 PREMIUM i raczej złego słowa nie powiem, a to już drugie auto ze STAGIEM.
Wtryski wymieniłem na hany niebieskie, a reduktor dałem jeden ACEK czerwony.

Obecnie daje rade taki zestaw, choć musze jechać gdzieś na hamowanie czy aby jakieś konie nie zdechły i do porządku wyregulować instalację.

Jeżeli masz zamiar dołożyć mocy, zakładaj od razu 2xAC albo jeden KME TWIN. Przy jednym będzie mniej węży pod maską i większy porządek.


Pozdrawiam
GOLDEN!!!

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

hks333
15-06-2014, 23:04
Dzięki GOLDEN!!! za sugestie
Też jestem za Stagiem, a z tym KME NEVO PRO to jeśli dobrze zrozumiałem gazownika to mówił coś, że w tym silniku niema hydraulicznej regulacji luzu zaworowego i ten dotrysk miałby chyba bardziej chronić silnik czy coś w tym stylu?, no i tak mnie to zastanawia bo po przeszukaniu internetu i przeczytaniu wielu forów wychodzi że te silniki działają bezproblemowo bez dotrysku benzyny to tak się zastanawiam po co się pchać w ten dotrysk benzyny? Chyba, że ten dotrysk pokaże swoje pozytywy dopiero po jakimś czasie użytkowania i przejechaniu dużej ilości kilometrów - sam już nie wiem jak do tego podchodzić.

Pozdrawiam!!!

kordyl
16-06-2014, 12:45
Ja już ponad 2 lata śmigam na gazie i 35k km. U mnie po chipie nawet jeden ACR01 przy max bucie daje radę. Więc śmiem twierdzić, że szkoda 400pln. A w razie czego, zawsze możesz dołożyć reduktor. Na pierwszej stronie tego wątku jest info co mam założone u siebie. Drugi raz też bym taki zestaw zamontował :skromny:

hks333
18-06-2014, 22:24
Wiec tak, auto już po zabiegu gazowania!!!
Ostatecznie wyjechało na takim zestawie:
Sterownik: STAG 300-6 Premium
Wtryskiwacze: HANA (niebieskie)
Reduktor: KME TWIN
Zbiornik 59l w miejscu dojazdówki, zawór (z redukcją) do tankowania gazu przy wlewie paliwa
no i wszystko śmiga jak ta lala !!!

Dzięki kordyl i GOLDEN!!! za sugestie.

Pozdrawiam!!!

Morda
19-06-2014, 00:56
Zbiornik 59l w miejscu dojazdówki

O ile podniosłeś podłogę bagażnika?

KGR78
20-06-2014, 09:18
Zbiornik 59l w miejscu dojazdówki

O ile podniosłeś podłogę bagażnika?
Ja mam w mk4 butle 60l (jakies 47l gazu wchodzi) i podłoga poszła 10cm w górę.

Morda
20-06-2014, 09:21
Ja mam 50l (wchodzi jakieś 42-43l) i podniosłem o 5 cm.

Wypalone w piątym cylindrze

hks333
22-06-2014, 12:57
Podłoga podniesiona o równe 8 cm przy użyciu twardego styropianu

rapidziory
09-11-2014, 09:25
Witam,

chciałem odsiwieżyć temat. Czy jest jakiś użytkownik co przejechał na lpg już jakąś znaczną liczbę kilometrów? Chciałbym poznać opinie na temat gazowania tego silnika od osoby, która użytkuje taki samochód od jakiegoś czasu. Czy instalacja sprawuje się dobrze? Czy są jakieś problemy z silnikiem? Czy była potrzeba wykonywania regulacji luzu zaworowego? Przymierzam się do zakupu 2.5t i chciałbym wiedzieć czy założenie lpg nie zrobi z tego samochodu (silnika) skarbonki. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

PTOGliwce
09-11-2014, 12:08
Chciałbym poznać opinie na temat gazowania tego silnika od osoby, która użytkuje taki samochód od jakiegoś czasu.

Ja swoim zagazowanym 2.5T jeździłem przez 2 lata (do września br.). Instalacja była założona przy przebiegu 90 tyś. km i przejechałem na niej 80 tyś. km. Przez ten czas nie miałem żadnych problemow związanych z LPG i silnikiem, nie odczuwałem spadków mocy, falowania obrotów itp.

rapidziory
09-11-2014, 12:36
Dzięki za informację! Mam zamiar kupić auto na 3-4 lata i zrobić nim ok. 100000km więc takie informacje są bardzo przydatne. MKIV odpowiada mi wielkością, osiągami i ogólnie opiniami na temat tego samochodu. Jedyną niewiadomą jest w moim przypadku właśnie trwałość silnika w odniesieniu do LPG. Niewiele jest tak rzeczowych informacji jak napisałeś. Także dzięki. Czy ktoś jeszcze może jeździ dłużej na LPG?:)

heko
09-11-2014, 15:23
jest sporo takich, wiem bo sporo z nich było u mnie na tuningu i mam wiadomości na bieżąco, 2.5t + dobrze zrobiona instalka = święty spokój na dziesiątki tyś. km :) (nawet z mocą podniesioną do 250-280KM :D )

ccLot
09-11-2014, 19:33
jest sporo takich, wiem bo sporo z nich było u mnie na tuningu i mam wiadomości na bieżąco, 2.5t + dobrze zrobiona instalka = święty spokój na dziesiątki tyś. km :) (nawet z mocą podniesioną do 250-280KM :D )

Ooo np ja:zakrecony:
Na instalce zrobione ~40 kkm, po programie (na 260 km) ponad 30kkm i zero problemów. Nawet spalanie nie wzrosło, no może troszkę

MichalX1
11-11-2014, 15:19
Podpinając się pod wątek, mam takie pytanie: z tego zdjęcia:

http://fefk.republika.pl/wneka02.jpg

wynika, że wnęka plus pianka przy pełnym kole dojazdowym ma 29cm głębokości; przy kole 205/55/R16 średnica wnęki jest taka, że powinna wejść butla 680mm.

Z kalkulacji Bormecha wychodzi, że butla 680x280mm ma 82l pojemności całkowitej, czyli pewnie ok. 65l "zgodnej z przepisami"

Co stoi na przeszkodzie, żeby taką butlę zamontować?

Linarr
11-11-2014, 17:55
zauważ że masz wgłębienie centralne o mniejszym okręgu to tych 3cm czy ile tam jest nie bierz pod uwagę ;) mierz wysokość w tej szerszej części

MichalX1
11-11-2014, 18:22
Dobra, już widzę, średnica 205/55R16 to 631mm, więc butla pewnie wejdzie maksymalnie 650. prawda? :)

FurioZZ
13-11-2014, 14:31
jest sporo takich, wiem bo sporo z nich było u mnie na tuningu i mam wiadomości na bieżąco, 2.5t + dobrze zrobiona instalka = święty spokój na dziesiątki tyś. km :) (nawet z mocą podniesioną do 250-280KM :D )

Powierdzam :)

kordyl
13-11-2014, 21:10
U mnie 40k km na LPG i tez spokój.

kordyl
11-02-2015, 21:00
I wtryski hanna niebieskie pomału padają, zaczynają lać, przez co silnik drży na jałowych obrotach.
Teraz kolej na barracude.

ccLot
12-02-2015, 18:53
I wtryski hanna niebieskie pomału padają, zaczynają lać, przez co silnik drży na jałowych obrotach.
Teraz kolej na barracude.

Uuuu nie dobrze:down:, po przebiegu 40 kilku tysięcy to jednak trochę mało.
Ile za wymianę wtrysków?

kordyl
12-02-2015, 19:09
Nowe wtryski po 74 zł sztuka, całość wyjdzie 500zł, więc dramatu nie ma.
Niestety hanny wg montażystów zeszły na psy. W czasie jak montowałem LPG za bardzo nie było wyboru przy 50KM z cylindra.

kordyl
14-02-2015, 22:31
No i jestem po zmianie, Kolega tryszawy z forum-lpg ogarnął temat bez zająkniecia. Założył werzyki między wtryskami a wkrętkami 5mm. Auto jest bardziej czułe na podał gazu. Co ciekawe auto nie wymagało strojenia, korekty bliskie zera. Na jałowym skacze do +7% ale to podobno kwestia ułożenia się wtryskiwaczy. Póki co przejechałem 100km.
Gdzieś tu wstawiłem foto jak wcześniej wyglądało, teraz jest tak:
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/14/2bd5811f5f58f5f8035d3f2baf35ce6f.jpg
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/14/348a83df508b10ab40ea9c4e8b1a76f5.jpg

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

Zapomniałem, barracudy 130 bez dysz.

rustin
14-02-2015, 23:17
130zł za co ? Chyba nie za komplet :) a za sztukę coś drogo.

kordyl
15-02-2015, 09:15
Model wtryskiwaczy ;-) cena 67zl za sztukę

rustin
15-02-2015, 09:22
Gdzie to znalazłeś , że model 130 ?
Baraccudy chyba nie mają modeli , przynajmniej do kupienia jest jeden typ
http://www.autogaz-market.pl/2401-BARRACUDA-WTRYSKIWACZ-1-CYL-.html
I wydajność ustawia się dyszami , hany maja typy ale barracudy ? podrzuć linka, bo mnie zaciekawiłeś.

kordyl
15-02-2015, 09:59
Ok, zapytam tryszawy'ego i dam znaka.

krzys k-c
15-02-2015, 12:20
Tak sa barracudy 115 i "wersje testowe" 130 w których to ten napis ma niedługo zniknąć

rustin
15-02-2015, 12:42
Nie mogłem nic znaleźć o tym.

krzys k-c
15-02-2015, 12:43
ja je kupuje wiec są, może tylko w wybranych hurtowniach spod lady ??:zakrecony:

rustin
15-02-2015, 13:04
Na forum lpg już o nich znalazłem :)

Kam04
07-03-2015, 16:12
Przeglądając forum wpadłem na pomysł, że dołożę swoją opinię dla chcących gazować 2.5T. Ja ten zabieg zrobiłem ponad 2 tys km temu i jestem bardzo zadowolony :-) Koszt instalacji xxxxzł - podobno tajemnica i pisać o tym nie można :-) Stag 300-6 ISA, czerwony ACR, Barracudy, zbiornik w koło, wlew przy benzynowym. Montaż: Nowotczyński-Mława. Spalanie w trasie nie oszczędzając kucyków 11l, cykl mieszany 13l. Spadek mocy - a co to jest? :hmm: Koszt przejechania 100km ok 25 zł :zakrecony: Jak na razie polecam, a co dalej to czas pokaże :-)

Pablo81
07-03-2015, 19:41
Spalanie w trasie nie oszczędzając kucyków 11l, cykl mieszany 13l.

oj chyba oszczędzając jednak kucyki takie spalanie ;)

Kam04
07-03-2015, 21:40
Spalanie w trasie nie oszczędzając kucyków 11l, cykl mieszany 13l.

oj chyba oszczędzając jednak kucyki takie spalanie ;)

No powiem Ci, że nie bardzo. Nie potrafię oszczędzać... Turbina po to jest żeby się kręciła :hmm: Normalna prędkość przelotowa na normalnych drogach 110-120, ekspresówka i autostrada 150-170, wyprzedzać kocham bo mam czym :zakrecony: Szukam tylko w lusterkach :mo: Ze spalania jestem bardzo zadowolony. Mój poprzedni stary 2.0 Chrysler Neon łykał 10 litrów a miał wg fabryki 133hp.

rustin
07-03-2015, 22:46
Pb wcześniej ile Ci palił ?

Kam04
08-03-2015, 11:52
Jeżdżąc normalnie do 11 litrów, w trasie ok 9. Gazu jakby nie było to te 2 litry pali więcej. Wg wskazań komputera w tej chwili średnie spalanie PB mam 10,5 litra bo dużo trasy miałem.

rustin
08-03-2015, 11:58
Jeżli PB tak Ci spalał to lpg wygląda , że jest ok.

kordyl
08-03-2015, 19:57
w trasie ok 9

Ja to się musiałem pilnować, żeby tyle palił BP.

Pablo81
08-03-2015, 20:01
Ja takich niskich spalan nie mialem :car:

wyImprezowano z S5

Kam04
08-03-2015, 20:20
Widać strasznie ciężką nogę masz :-) Ja muszę trochę uważać bo chwilowo żyję z mojego prawa jazdy :red: Może dlatego spalanie mam rozsądne :zakrecony: Gazik jest OK, chociaż czasami mam dziwny objaw przy odpalaniu na PB. Silnik faluje na obrotach dopóki nie przełączy się na gaz. Na EBD pokazuje błąd coś tam z dawką paliwa na biegu jałowym. Jak będzie mi się to powtarzało to trzeba będzie odwiedzić Mławę.

kordyl
08-03-2015, 21:17
Może emulator coś miesza, chociaż jeśli chodzi na BP to nie powinien:hmm:


Koszt instalacji xxxxzł - podobno tajemnica i pisać o tym nie można :-)

To nie to forum, tu można pisać śmiało. Jak nie chcesz publicznie to puść mi PW, jestem ciekaw czy coś się zmieniło. Masz zestaw taki jak mój, z tym że oryginalnie miałem hany. Barracudy nie istniały 3 lata tamu. Płaciłem 4k zł za instalację plus 10 pkt karnych i odpowiednią kwotę w drodze powrotnej :))

krzys k-c
08-03-2015, 21:40
Robiłem volvo na tym silniku i gość twierdzi iż spala mu średnio 13 l lpg jeździ normalnie cokolwiek to znaczy. Ostatnio pogoniłem swojego 20 z 3 osobami na pokładzie trasa 120km/h praktycznie zawsze a bywało 180 i wyszedł niecałe 10 l lpg wiec się da , korekty sprawdziłem były na plus 10% wiec jeszcze za dużo wciągnął .Ale następna fura moja to będzie mk4 właśnie 2,5 T

Kam04
08-03-2015, 22:37
Może emulator coś miesza, chociaż jeśli chodzi na BP to nie powinien:hmm:


Koszt instalacji xxxxzł - podobno tajemnica i pisać o tym nie można :-)

To nie to forum, tu można pisać śmiało. Jak nie chcesz publicznie to puść mi PW, jestem ciekaw czy coś się zmieniło. Masz zestaw taki jak mój, z tym że oryginalnie miałem hany. Barracudy nie istniały 3 lata tamu. Płaciłem 4k zł za instalację plus 10 pkt karnych i odpowiednią kwotę w drodze powrotnej :))

Też stawiam na emulator, ale jak byłem na pierwszym przeglądzie to akurat palił cały czas idealnie i nie wiedzieli czego się czepnąć. Co do ceny to przez jednego kolegę zostałem lekko pouczony, żeby lepiej nie mówić ile taka instalka bo forum lpg się dowie :jaja: Chociaż nie wiem jaki to sens skoro każdy może zadzwonić do Nowotczyńskiego, zapytać o cenę do danego auta :hmm: Ja już przez telefon wiedziałem ile kasy brać na montaż. Ale cóż, jak ktoś ładnie ze mną rozmawia to i ja mogę być miły :skromny:

ccLot
09-03-2015, 17:40
korekty sprawdziłem były na plus 10% wiec jeszcze za dużo wciągnął .Ale następna fura moja to będzie mk4 właśnie 2,5 T

Zaraz chyba jest odwrotnie, jeśli korekty są na plus to znaczy, że czas wtrysku jest wydłużany, czyli lambda raczej biednie i mapa powinna być podniesiona (wydłużone troszkę czasy wtrysku). Jak się mylę to mnie poprawcie.:smash:

krzys k-c
09-03-2015, 21:23
faktycznie.. muszę sprawdzić

rapidziory
25-05-2015, 22:12
Hej,
czy osoby posiadające LPG w 2,5T mogłoby napisać, gdzie zakładały gaz i jakie mają podzespoły? Jakiej wielkości butla wchodzi w miejsce koła zapasowego?

Pozdrawiam!

bolekrbv
26-05-2015, 19:20
czerwony ACR Nie wiem czy nie masz przypadkiem za małego reduktora no chyba że są 2 ACR. Ciekawe jakie są spadki ciśnienia i temp. Ja mam u siebie reduktor Romano niby do ponad 300km ale już 260 to chyba będzie max. złote hany i do tego oczywiście faro 8mm. Sterownik stag 300 isa. Spalanie trasa 10.5 do 11.5 i małe miasto 14 do 15.6

kordyl
26-05-2015, 21:27
Jeżeli czerwony ACR to R01 to spokojnie daje radę u mnie.

Linarr
26-05-2015, 21:39
faro 8mm
ale faro takie zewnętrzne 8 czy odpowiednik miedzi 8 (chyba ze 13mm po zewnątrz) bo to jest zasadnicza różnica :hmm:

bolekrbv
26-05-2015, 21:42
faro 8mm
ale faro takie zewnętrzne 8 czy odpowiednik miedzi 8 (chyba ze 13mm po zewnątrz) bo to jest zasadnicza różnica :hmm:

Nie no jasne że odpowiednik 8 miedzi

sq3emx
23-09-2015, 23:20
Witam wszystkich.
Minęło już parę lat od pierwszego posta w tym temacie. Przeczytałem wszystkie i tylko chyba jeden kolega napisał przy jakim stanie licznika zagazował swoje 2.5T.
Mnie interesuje informacja czy jest sens gazowania auta które aktualnie ma już nakręcone około 200tyś. km (auto flotowe S-Max) i czy dobije do np. 400tyś. km
Pracuję w Monachium i co weekend zjeżdżam do żony do polski (2000km robie w jeden weekend).
Czy może uciekać w diesla 2.2 200KM z przebiegiem 200tyś.km

Linarr
24-09-2015, 08:18
przebieg ne ma żadnego, znaczenia jeśli silnik jest sprawny to nie ma nad czym się zastanawiać

kordyl
24-09-2015, 11:36
Krzysiek dobrze mówi.

Na takie trasy to jednak poleciłbym diesla. Tankowanie gazu na autostradach irytuje. Co 2h (300-350km) masz obowiązkowy przystanek bądź dalej lecisz na BP.

kordyl
28-06-2016, 10:42
Od założenia instalacji minęły ponad 4 lata i 60k km. Silnik ma się dobrze, turbo też nie narzeka.

To tak tylko informacyjnie dla tych, którzy uważają że gaz to złoooo :skromny:

tomex3
06-07-2016, 09:12
ja mam już prawie rok lpg u siebie i jest ok.

ccLot
17-07-2016, 21:32
U mnie ponad 70 kkm w 3,5 roku i też bezproblemowo:up:

guciio1982
07-11-2016, 19:32
Witam Mam pytanie odnośnie montażu lpg w MKIV 2.5 t gazownik chce mi założyć lubryfikację do zestawu i zastanawiam się czy warto czy nie jeśli chodzi o osprzęt to stag qbox plus wtryski hanny i redukkto gold ale gaziarz prubuje mi wcisnąć jakieś palacary dzięki za odpowiedź

heko
07-11-2016, 19:34
lubryfikację to wiesz, gdzie indziej, ale nie do auta :D
wtryski radzę baracudy

guciio1982
07-11-2016, 19:41
dzięki rozumiem że to ściem z lubry :) a mam pytanie odnośnie reduktora według opinii na forum to gold jest dobry gazownik chciałby zamontować reduktor z firmy palacar czy dobre one są czy lepiej zostać na goldach ?
a tak po za zapytaniami trafiłem na jednego gazownika który stwierdził że w tych silnikach nie powinno sie gazować auta bo będzie trzeba ustawiać luzy na zaworach co gorze popychacze wymieniać co jest kosztowne maksymalnie po 15 tys km ale jak chce to zrobi taka instalację oczywiście z niego zryzygnowałem

krzys k-c
07-11-2016, 20:05
tak po za zapytaniami trafiłem na jednego gazownika który stwierdził że w tych silnikach nie powinno sie gazować auta bo będzie trzeba ustawiać luzy na zaworach co gorze popychacze wymieniać co jest kosztowne maksymalnie po 15 tys km ale jak chce to zrobi taka instalację oczywiście z niego zryzygnowałem
-na PB tez trzeba ustawiać luz zaworowy
-tego gazownika omijaj szerokim
palacar-a tez bym omijał
lubra jak w/n na wieczór
poza tym silnik idealny do lpg, tylko trzeba dobrze zrobić i ustawić na korekty oraz afr

_NeroN_
16-11-2016, 16:10
Gold jest za słaby do 2.5T, na poczatek wystarcza ale jak się trochę przybrudzi/km zrobi... Poza tym marzną te reduktory, (zwłaszcza jak ktoś chce go zaczipsować w przyszłości), KME Twin tu wychodzi najlepiej, wtryski Baraccuda (te większe 130tki) musza tu być.
LPGTech lub Stag. Żadnych lubryfikacji.

Silnik bardzo dobrze się gazujący i bardzo dobrze znoszący lpg.
Zalecane strojenie u Struny na AFRo potem.

Gdzieś Ty u gazownika był ?

kordyl
21-06-2017, 16:53
Teraz kolej na barracude.

Jeden wtryskiwacz baracuda się wysypał, stoi na amen. Wytrzymał ponad dwa lata i 30k km. Wymieniłem na nowy i śmiga.

OTTO
17-09-2017, 11:58
Słuchajcie Panowie, też podjąłem decyzje co do zmiany mk4 2.0 na mk4 2,5 T, to chyba ostatni moment aby dostać bezawaryjną mocną benzynę z możliwością założenia LPG, bez wynalazków typu bezpośredni wtrysk paliwa.
Przeczytałem wątek i widzę w podpisach że nadal śmigacie tymi autkami- może ktoś chce sprzedać ? :hmm:
A jak z luzami zaworowymi, same się kasują- regulują ?

Gdybyście mieli fajny egzemplarz na oko to dajcie mi proszę znać, najlepiej rocznik 2009-2010

kordyl
20-09-2017, 15:45
Ja śmigam już ponad 5 lat, kolega ponad 4 i obaj nie mamy zamiaru sprzedawać. Ciężko znaleźć coś lepszego o takim stosunku:
koszt eksploatacji/moc/bezawaryjność.

OTTO
20-09-2017, 16:59
Nie dziwię się Wam...
Oby tak dalej ;)

OTTO
23-09-2017, 15:17
Mam do kupienia 2,5 T, jest tam taka instalacja LPG jak w załączniku, zerknijcie proszę czy jest ok ?

https://images84.fotosik.pl/819/9394d8ce79576e8e.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/9394d8ce79576e8e)

kepa
23-10-2017, 21:00
Panowie mam pytanie czy ten silnik 2.5 ma hydraulicznie regulowane zawory? I (oczywiście?) jest na łańcuchu rozrządu?

OTTO
23-10-2017, 22:00
Nie nie ma hydraulicznej kasacji luzów, ale też i nie każdy warsztat poradzi sobie z ręczną,muszą mieć specjalny przyrząd no i doświadczenie.

kordyl
17-02-2020, 14:05
To podsumowanie, bo Mondeusza sprzedałem po 8 latach eksploatacji. W tym czasie na gazie zrobiłem 115tyś km, w tym 6 lat po chipie (80tyś km) i z silnikiem czy turbo nic się nie dzieje. Wymienione były wszystkie wtryskiwacze i reduktor.