PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie przy zakupie!



marcin88
19-10-2011, 23:57
Witam serdecznie wszystkich mondeomaniaków;)

Pomóżcie mi w takiej kwestii. Planuję zakup Forda Mondeo 2,0 tdci kombi z full wyposażeniem. Czy możecie mi napisać opinię na temat tego autka. Wszystkie jego zalety no i oczywiście wady:) Jakie spalanie i w ogóle:P

W końcu do kogo mogę się zwrócić o pomoc jeśli nie do Was drodzy FORUMOWICZE MONDEOMANIACY:)

czekam na wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam Marcin:drink:

MiG
20-10-2011, 19:02
Słyszałem, że modele wyprodukowane przed 2004 strasznie rdzewieją, szczególnie wewnętrzna dolna część drzwi.

Mateusz1109
21-10-2011, 21:28
Słyszałem, że modele wyprodukowane przed 2004 strasznie rdzewieją, szczególnie wewnętrzna dolna część drzwi.

dokładnie tak jak pisze przedmówca... obejrzyj dokładnie doły drzwi czy nie są zrobione na szybko... generalnie jak będziesz chciał po lifcie to dołóż troszkę i kup 2,2 tdci bo ma poprawione wtryski (przynajmniej nikt się nie skarży że padają)... wyposażenie też jest lepsze - chociażby podgrzewana i wentylowana tapicerka a nie tylko podgrzewana tak jak w przedliftach...

Pucek_TM
24-10-2011, 15:21
Bart ma 2.0 TDCi 130KM 6 biegów i strasznie zachwala. Przez 2 lata się nic nie zepsulo. Jeździ sie przyjemnie, mało pali. Ale polecam po liftingu. Przed podobno problemy z układem wtryskowym, rdzą. Itp.

Domelo
24-10-2011, 16:39
Planuję zakup Forda Mondeo 2,0 tdci kombi z full wyposażeniem.

Ekrany w zagłówkach ma? :)

Co do tematu, to osobiście nie kupiłbym raczej TDCi przed liftem, po liftingu zostały znacznie poprawione. Jeśli chodzi o rdzę to nasz mondek jest z 2001 roku i rdza zaczyna się powoli pojawiać.

PILBUD
24-10-2011, 16:48
Potwierdzam temat rdzy (też mam rocznik 2002). Jak zadbasz w porę - perforacji nie będzie.
O silniku nic nie napiszę, bo mam benzynę 2,0 na gaz.
Mogą być problemy z blokowaniem tylnych hamulców (wyeliminowane w 2004 roku).

Natomiast co do zalet: wygoda podróżowania, pojemność bagażnika, mnóstwo miejsca do siedzenia i precyzja prowadzenia niespotykana w innych samochodach. Polecam!!!