PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Check engine i błąd P1520



ext
22-10-2011, 10:26
Cześć,

Kilka dni temu zapaliła mi się kontrolka check engine. Mam ELM-a, więc zczytałem kody błędów i pokazał się tylko jeden: P1520 (Intake Mainfold Runner Control Circuit (see P2008)). Błąd sugeruje, że to coś z IMRC, ale po przeszukaniu forum widzę, że tego typu problem mieli też ludzie z silnikami 2.0 i 1.8 o_O. W ich przypadku były jednak dodatkowe objawy typu mułowate auto itp., a przyczyną np. walnięta pompa paliwa. U mnie nie ma żadnych objawów poza kontrolką.

Dodam, że rok temu przelutowywałem tranzystorek w IMRC i od tamtego czasu wszystko działa dobrze. Działa, bo nawet teraz, gdy pojawia się ten błąd auto chodzi tak samo jak wcześniej - dobrze przyspiesza i czuje się otwarcie dolotów.

Błąd skasowałem, ale wyskoczył ponownie, czyli nie jest to jakieś chwilowe ogłupienie, pytanie więc: co to jest? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo normalny mechanik raczej nic tu nie wymyśli, więc jeśli nie Wy to zostaje tylko ASO.

Netoper
22-10-2011, 18:50
pytanie więc: co to jest? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie,
P1520 Intake Manifold Runner Control circuit malfunction, i odwołanie do P2008
IMRC actuator harness open, IMRC actuator malfunction
ewidentnie wskazuje na IMRC

lyssy
22-10-2011, 20:08
Błąd sugeruje, że to coś z IMRC, ale po przeszukaniu forum widzę, że tego typu problem mieli też ludzie z silnikami 2.0 i 1.8Jak mowa o Mk3, to to nie do końca dziwne - w 2.0 też są klapki w dolocie zmieniające parametry kolektora, pewnie są też określane jako IMRC.

A u Ciebie do sprawdzenia wiązka idąca do IMRC (począwszy od wtyczek na boku tylnej głowicy a skończywszy na samej wtyczce IMRC).

ext
22-10-2011, 20:16
Możliwe, że to znowu tranzystor? Dziwne o tyle, że ostatnio jak niedomagał to rzucał błędem P1519 i było to wyraźnie odczuwalne. Wtedy nie otwierał dolotów, a teraz to wskazanie P2008 sugeruje, że są "open".

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

Dzięki lyssy. Zaczne wobec tego od wycieczki do elektomechanika.

Netoper
22-10-2011, 20:16
Teraz może otwierać ale coś się rypło i PCM nie dostaje info o pracy dolotów.
Sprawdź tak jak Lyssy radzi wszelkie kostki/złączki, może tylko niekontakt jest

ext
27-10-2011, 20:40
No to odebrałem przed momentem auto od elektomechanika. Sprawdził całą wiązkę, kostki spryskał jakimś kontaktem no i teraz powinno być ok.

Powinno, ale nie jest - w drodze powrotnej od niego IMRC w ogóle się nie włączał. Chyba tylko raz na moment zaskoczył bo poczułem efekt turbo, a poza tym null :/ Jak w jakimś 1.8.

Jutro podepnę się kompem i zobaczę jakie tam błędy tym razem siedzą. Na teraz klops :/

ext
03-11-2011, 09:56
Ponieważ mój IMRC zupełnie przestał działać zdecydowałem się na ponowną wizytę u elektromechanika i wymianę tranzystorka. Spec sprawdził raz jeszcze złączki, ale, że nic złego tam nie było to zabrał się za rozkręcanie IMRC.

Po zdjęciu klapki oczom naszym ukazał się nieco dziwny widok, otóż piny od wtyczki wyglądały tak jakby zostały wsadzone w płytkę bez lutowania. Ot cyna gdzieś zniknęła. Nie wiem jak to możliwe, ale tak się stało i styku tam po prostu nie mogło być.

Potem poszło już szybko - odkręcenie śrubek, wymiana tranzystorka (skoro mieliśmy to już otwarte to wolałem go profilaktycznie wymienić), poskładanie wszystkiego z powrotem, przylutowanie wtyczki i... działa. Teraz muszę trochę pojeździć i zobaczymy czy, odpukać, check się znowu zapali.