PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Abs + tcs



zenon21
22-10-2011, 20:41
Witam.
Jako, że ostatnimi czasy ciężko o dział w którym bym czegoś nie napisał przyszła pora i na ten :P
Zaraziłem się chęcią dokładania wszystkiego czego poskąpiła fabryka, tak więc przyszła i pora na ABS/TCS.

Na razie temat czysto teoretyczny, bo nie mam ani części ani funduszy na nie, ale kto to wie kiedy coś się pojawi.

Nie napotkałem żadnego tematu opisującego taki proces w MK2 (jedynie MK1 ale też słabo).
Zacznijmy od tego co będzie potrzebne do założenia ABS/TCS w aucie które nie posiada tych systemów?

Na pewno:
Pompa ABS/TCS (BOSCH lub BENDIX)
Silnik TCS + linka gazu (Tylko dla BENDIX)
Przewody hamulcowe
Czujniki ABS na 4 koła
Przeguby z zębatkami ABS

Jak wygląda sprawa pompy hamulcowej? Jak należy wykonać podłączenie pompy hamulcowej i pompy ABS/TCS? Czy posiada ktoś może schemat systemu ABS/TCS (hydraulika, nie elektryka), lub może ma te układy u siebie i mógłby zrobić kilka zdjęć i wrzucić je na forum?

Pozdrawiam,
zenon21

1olek
22-10-2011, 21:53
w dziale howto's w artykulach masz opis montazu TCS do MKII, a ABS chyba byl opisany w MKI a to z grubsza to samo i pozwoli teoretycznie spojrzec na sprawe.

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

Tu jest opis montazu TCS: http://www.mondeoklubpolska.pl/data/abs-tcs.pdf

zenon21
22-10-2011, 21:56
Artykuł o TCS mam już dawno wydrukowany :D Mówisz ze MK1 jest dobrze opisane? Hmmm. Poszukam w takim razie trochę głębiej :)

1olek
22-10-2011, 21:59
Ja dolozylem ESP w moim MKIII i dalo rade wiec i ABS w MKII da sie dolozyc ;) Jak chcesz to poszukam Ci schematow elektrycznych ;)

zenon21
22-10-2011, 22:14
Schematy elektryczne nie będą potrzebne. Planuję zmianę wiązek w całym aucie :D