PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem ze STOPem



marecek17
28-10-2011, 08:58
Witam, dziś ( a może wcześniej?) pojawił się problem. Tylne światła STOP (wszystkie 3) palą się cały czas bez znaczenia czy wciskam pedał hamulca czy nie. Na checku bez błędu więc zauważyłem to dopiero jak wylazłem na chwilę z samochodu. Na szybko sprawdziłem czujnik przy pedale ale tylko czy się nie zablokował. W czym problem? Nic nie było ostatnio grzebane (tylko tydzień temu wymieniana pompa ABS).
pozdrawiam
Marek

Stasio1948
28-10-2011, 09:29
Wygląda to na sklejony styk wyłącznika krańcowego przy pedale hamulca.Zdejmij wtyczkę z niego i sprawdź czy stop świeci. Jeśli nie-masz sprawcę.

marecek17
28-10-2011, 20:12
Temat rozwiązany. Dzięki Stasio1948 za naprowadzenie. Dla potomnych: okazało się że wyłącznik krańcowy, który odpowiada za zapalenie świateł stopu ma regulowany bolec. Dotyka on do pedału i powinien być lekko wciśnięty przez ten pedał do krańcówki. W momencie naciśnięcia na hamulec bolec wysuwa się do końca, zwiera styki i daje masę na światło stop. Nie wiem jak to się stało (może wtedy jak testowałem na szutrze pompę ABS po wymiance) ale u mnie ten bolec został na tyle mocno wciśnięty do krańcówki że między pedałem a czujnikiem było kilka mm przerwy. Wystarczyło wyciągnąć czujnik i delikatnie ale stanowczo wyciągnąć trochę ten bolec z czujnika. Po zamontowaniu pedał delikatnie dopchnął bolec na właściwe miejsce i tym sposobem znowu mam światło stop po naciśnięciu na hamulec.
pozdrawiam
Marek