PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Falowanie na lpg



Krisu
29-10-2011, 22:40
Powitać. Zagwozdkę mam. Instalacja II generacji. Na beni ok. Na gazolinie sam problem. Autko prowadziłem z Lublina. Wszystko ładziało. Po 2 tygodniach zaczęły się problemy. Na gazolinie nie równa praca, szarpanie. Mówimy tylko o gazie. Strzelał jak diabli. Wymiana filterka, świec, kabli. Podmiana cewki. Strzelanie ustąpiło. Wyrzucony został krokowiec gazowy. Wstawiona śruba do regulacji ręcznej.Dostał powera. I cały czas problem na wolnych obrotach. Raz bangla ok a czasami rzuca silnikiem, obroty do 500, albo wręcz gaśnie.
Jak ktoś coś może poradzić to z góry DZIĘKI

Netoper
29-10-2011, 22:54
cały czas problem na wolnych obrotach. Raz bangla ok a czasami rzuca silnikiem, obroty do 500, albo wręcz gaśnie.
Reduktor dużo ma przelatane?
Jaki to konkretnie model.
Trza może podpiąć pod kompa i podejrzeć czy nie jest zbyt bogato czy ubogo na małym obciążeniu.

Sprawdź jeszcze jak lambda pracuje na gazie i na PB, to we własnym zakresie wykonasz.
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/42044-Zetec-Sprawdzenie-poszczeg%C3%B3lnych-czujnik%C3%B3w-w-silniku

Krisu
29-10-2011, 23:06
Reduktor dużo ma przelatane?
Jaki to konkretnie model.
Trza może podpiąć pod kompa i podejrzeć czy nie jest zbyt bogato czy ubogo na małym obciążeniu.

Sprawdź jeszcze jak lambda pracuje na gazie i na PB, to we własnym zakresie wykonasz.
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/42044-Zetec-Sprawdzenie-poszczególnych-czujników-w-silniku (http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/42044-Zetec-Sprawdzenie-poszczeg%C3%B3lnych-czujnik%C3%B3w-w-silniku)
W marcu instalka podobno zakładana. Co do lambdy to na beni biega ok, na gazie raz dobrze a raz kiszka. Dlatego wywalony został krokowiec od gazu. Dostał mocy. Na zimnym jest ok, na rozgrzanym niby też. Ale jak nie jest rozgrzany do temp. pracy to świruje. To może być lambda ??

dream
29-10-2011, 23:07
Dlatego wywalony został krokowiec od gazu

To co masz śrubę?

Netoper
29-10-2011, 23:15
Co do lambdy to na beni biega ok, na gazie raz dobrze a raz kiszka.
To by wskazywało na problem z mieszanką LPG, teraz kwestia czy wystarczy korekta programowa, czy np reduktor za słaby czy się wyłożył, albo mazutu zebrał.
Zapiąłbym z powrotem krokowego i pod fejsa gazowego się podpiął.

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:13 ----------

A weź jeszcze zrób mu reset, co prawda bardziej to pomaga na problemy PB, ale jak kuchenka rozjechana to PCM też i podczas jej pracy nie potrafi dobrze silnikiem dyrygować.

Krisu
29-10-2011, 23:23
Zapiąłbym z powrotem krokowego i pod fejsa gazowego się podpiął.
Tak. Tylko tyle że u nas to 150 kosztuje a ja pod bramką jestem:skromny:
Tak Adaś, mam teraz już śrubę. Krokowiec w skrytce leży

dream
29-10-2011, 23:27
Ja na Twoim miejscu mając II generacje założył bym blosa zdecydowanie

Krisu
29-10-2011, 23:32
Ja na Twoim miejscu mając II generacje założył bym blosa zdecydowanie
Jestem laikiem pod tym względem. Co to blos ??

Netoper
29-10-2011, 23:46
Tylko tyle że u nas to 150 kosztuje
Kurna olek, ostro kasują, regulacja kuchenki to koszt ~30zł i za 50 zł jest wymiana filtra i regulacja
Może kup sobie interfejs koszt około 30-50zł zależy do jakiej kuvhenki, wtedy sam będziesz sobie sprawdzał/ustawiał.




Co to blos ??
Zbawienie :))
Wklep w szukajce działu "blos"
Luknij też tutaj
http://blos.prv.pl/
Nie wiem czy kolega Maup ma jeszcze aktualnego fona, bo ostatnio w wigilię gadaliśmy, ale na maila czy na GG bardzo chętnie pomaga

pepicosi
30-10-2011, 09:27
tylko taki blos to kosztuje 400zł
a jak masz jeszcze parownik nie za fajny
to w tej cenie kupisz instalkę które to twoje auto najlepiej jak by miało
co do falowania to jeszcze może być nie szczelność mała lub zadziałanie egr

Krisu
30-10-2011, 10:03
Kurna olek, ostro kasują, regulacja kuchenki to koszt ~30zł i za 50 zł jest wymiana filtra i regulacja
To akurat się zgadza. Za filterek i regulację zapłaciłem 50pln. Ale regulacja kompa kuchenki to już ok 150 zeta. Na średnich obrotach szarpał. Po wywaleniu krokowca gazowego i założeniu śruby te objawy ustąpiły. Wyczyszczę jeszcze krokowiec fabryczny. Na beni też czasem leciutko fali.
A ten blos to ciekawa sprawa może być

Netoper
30-10-2011, 10:42
A ten blos to ciekawa sprawa może być
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż standardowy palnik, u nas też przez jakiś czas siedział, teraz jeździ w sierce, trochę luda zakładało blosa, są tematy w dziale.



Za filterek i regulację zapłaciłem 50pln. Ale regulacja kompa kuchenki to już ok 150 zeta.
Regulacja kuchenki to właśnie korekta w kompie/sterowniku gazowym. :)
Może gazownik chciał Cię naciągnąć na jakieś dziwne hokus pokus :)

Krisu
30-10-2011, 10:49
Tak se patrzę na allezło i widzę że to dorga sprawa jest. 400 to drogawo trochę. Jakąś używkę może się uda namierzyć.
To moje pierwsze autko z kuchenką :hehe: więc i doświadczeń zero. No ale właśnie między innymi mamy to forum:fan::fan::fan:

Netoper
30-10-2011, 10:54
400 to drogawo trochę
Poszło do góry, my płaciliśmy bodajże 270zł ze 3 lata temu.
W forumowym markecie była oferta chyba za 300zł ale jakoś chyba w wakacje, może jeszcze aktualna.

Krisu
30-10-2011, 11:15
Już nie aktualne:(

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 10:01 ----------

Jeszcze pytanko. Czy blos musi być do konkretnego silnika ?? Czy to uniwersalna sprawa jest. ??

przemoprzem
30-10-2011, 12:15
Bez przesady - instalacja wymaga najprawdopodobniej regulacji, a proponujecie inwestycje w nową.

Kolega raczej nie ma pojęcia o LPG (bez urazy :)) ), kupi blosa i kto mu to wyreguluje? Sam kiedyś czytałem o blosie i na forum się dowiedziałem, że założyć ok , ale znaleźć kogoś do wyregulowania to już nie takie łatwe.

A te 150 zł za regulację to chyba komuś odbiło! Kabel z przesyłką poniżej 50 zł, program za darmo i po kilku godzinach ogarniesz sam temat wyregulowania instalacji.

Krisu
30-10-2011, 12:27
Kabel z przesyłką poniżej 50 zł, program za darmo i po kilku godzinach
To musi być kabel do konkretnego kompa kuchenki ???

przemoprzem
30-10-2011, 13:04
Jaki masz konkretnie sterownik LPG? Pierwszy z brzegu kabel http://allegro.pl/interfejs-gazu-lpg-usb-do-kme-bingo-stag-zenit-i1880777503.html w zależności od wtyczki obsługuje różne sterowniki. Ja mam np. BingoS sterownik więc dla mnie kabel 1 pasuje.

Netoper
30-10-2011, 13:51
To musi być kabel do konkretnego kompa kuchenki ???
Tak, z tym że sam wtyk najczęściej kilka modeli kuchenek obsługuje.
Zerknij co masz na sterowniku kuchenki nadrukowane, jaki model/typ.

Krisu
30-10-2011, 19:17
A E B chyba

---------- Post added at 18:17 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

To jest chyba voila elpigaz

Netoper
30-10-2011, 19:25
Dobra to jeszcze model :)
Leonardo? Voila? Sirocc, Razmus
Zrób fotkę sterownika.

A fejs to chyba coś takiego by było
http://drypa.info/produkt484_DIAGNOSTYKA_-_Interfejsy_LPG_-__-_RS232_Interfejs_komunikacji_Voila_Leonardo.html
Sam wtyk wygląda jak do bingo, ale może się różnić kolejnością kabelków, dlatego trza konkretnie pod daną kuchenkę kupić.

Krisu
30-10-2011, 19:46
Dzisiaj przed chwilką zakończyliśmy spocika technicznego. Zaślepiliśmy egr, wyczyściliśmy krokowca, tzn Paker mi to zrobił. I wszyscy zgodnie stwierdzili że słychać zasysanie jakiegoś lewego powietrza. Taki syk. Przewód gumowy od podciśnienia (z kolektora ssącego) jest spłaszczony już. Bardzo nieciekawy. Jak go zdjęliśmy wolne całkiem zniknęły. Jak zasysa to spłaszcza go jeszcze bardziej i może to to

Krzychu32
30-10-2011, 20:15
może to toNie może ,a na pewno ,gaz jest mocno wrażliwy na lewe powietrze ,wymień ten przewód i sprawdź wszystkie wężyki podciśnienia czy wsio jest szczelne i powinno być OK :)

Krisu
30-10-2011, 20:43
Dobra to jeszcze model
Leonardo? Voila? Sirocc, Razmus
Voila plus. Kod AEB 170

---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:42 ----------


Nie może ,a na pewno ,gaz jest mocno wrażliwy na lewe powietrze ,wymień ten przewód i sprawdź wszystkie wężyki podciśnienia czy wsio jest szczelne i powinno być OK
Tak też zrobię

Netoper
30-10-2011, 21:50
Voila plus.
Nie wiem czym się różni od "bez plusa" ale z tą bez plusa nie szło się dogadać interfejsem, jedynie komp/interfejs fabryczny z tym gadał, z tym że Voila miała w sobie procedurę autoadaptacji i to w zupełności wystarczało. Fejsa fabrycznego to praktycznie żaden gazownik nie miał oprócz autoryzowanego punktu montażowego. Ale nie potrafili nim regulować, służył im jedynie do wgrania biosu czy sprawdzenia czy sterownik żyje.

Krisu
30-10-2011, 21:54
procedurę autoadaptacji
Czyli wystarczy kompa odłączyć i sam się zaadoptuje ??? Cały czas posiadam krokowca do gazoliny

Netoper
30-10-2011, 22:21
i sam się zaadoptuje ???
Nie, było podobnie jak z adaptacją dla PB z tym że trza było coś się przełączać między PB a LPG w czasie adaptacji.
Zerkałem ale nie mam już na kompie rozpiski jak to wyglądało.
Voila Plus może mieć możliwość samodzielnej korekty przez kabelek tym bardziej że jest konkretna rozpiska wtyczki,
http://img510.imageshack.us/img510/6953/voilaplus.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/510/voilaplus.jpg/)
a sam program jest od Elpigaz
Ale nie mogę trafić na instrukcję regulacji.

Krisu
31-10-2011, 19:14
Kurtka. Coś z podciśnieniami nawalone jest. Niektóre przewody były zamienione, jeden odpięty. I słychać jakieś syczenie:ass::ass::ass::ass::ass::ass::ass::ass::a ss::ass:
Co mi Adaś colorado pomógł to zrobiłem. Lekka poprawa a on dalej faluje. Na beni ciut mniej jak na gazie.
Tego syku nie mogę zlokalizować. Słychać go w okolicach listwy wtryskowej z prawej strony.:zly::zly::zly::zly::zly::zly::zly::zly::zl y::zly::zly::zly:

---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

Czy ktosik ma jakiś schemat podciśnień ? Jak mają być podłączone ??