PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] płukanie silnika - robić czy nie?



pupek86
29-10-2011, 23:42
zastanawiam się na płukanką silnika przed wymianą oleju.

w marcu tego roku był mały remoncik w związku z awarią rozrządu: pełny szlif głowicy, nowy rozrząd, nowa uszczelka pod głowicą,nowe zawory (tłoki na szczęście przeżyły).

Prze awarią motor był zalany mineralem, po wymianie 2x razy zalany Valvoline maxlife 10W40. nie zauważyłem niczego złego po zejściu z minerala na półsyntetyk.

ten valvo ma w sobie środki myjące i stąd pytanie czy jest sens stosować płukankę? czy nie zaszkodzę motorowi?
Nalot to licznikowe 290 tysięcy bo nikt nie wie ile naprawdę jest.

Dodam, że teraz nie bierze oleju i nie ma wycieków.

Netoper
30-10-2011, 00:02
Tu masz w miarę świeży temat
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/73627-Wymiana-oleju-pytanie-o-p%C5%82ukanie-silnika?highlight=P%B3ukanie
Tu trochę starszy
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/35502-P%C5%82ukanie-silnika-przed-wymian%C4%85-oleju?highlight=P%B3ukanie
Jak wpiszesz w szukajce "płukanie" to w między postami jest trochę popisane.

A tak dla formalności

Prze awarią motor był zalany mineralem, po wymianie 2x razy zalany Valvoline maxlife 10W40.

pytanie czy jest sens stosować płukankę?
W jakim celu chcesz robić płukankę? na minerała masz zamiar się przesiąść, czy np opiłki metalu wsypałeś? :)

pupek86
30-10-2011, 00:04
W jakim celu chcesz robić płukankę? na minerała masz zamiar się przesiąść, czy np opiłki metalu wsypałeś?

na minerała nie nie. i nic nie wspyałem.

dzięki za odp;)

już wiem że nie ma sensu robić.

Netoper
30-10-2011, 00:09
Moim zdaniem płukankę to można robić jak właśnie mogło się coś dostać do silnika czy jak np silnik z rok stał nie odpalany i jest podejrzenie że w misce olejowej żaby zrobiły sobie gniazdo :) . A tak przy normalnym użytkowaniu to nawet jak się zmienia oleje to nie ma sensu iść w koszta i robić płukanki, bo czy to minerał czy syntetyk to oleje są w pełni mieszalne.

Marecki6_6
30-10-2011, 01:19
Jak wszystko hula to nie ma co na siłę kombinować :)