PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Silnik zaczął pracować jakby na dwa gary



symeon
30-10-2011, 09:43
Witam, wszystkich właśnie mój ford jest po wymianie koła dwumosowego a tu następny wydatek może ktoś podpowie co to mogła nawalić mianowicie wróciłem z miasta zgasiłem samochód za 15 minut odpalam go o an chodzi jakby na dwa cylindry zero reakcji na dodawanie gazu, zgasiłem go i odpaliłem ponownie chodził normalnie. Jest to silnik 2.0 TDCI 115k z przebiegiem 195tys.
Dodam jeszcze że nic na desce rozdzielczej się nie zaświeciło żaden błąd, dzwoniłem do mechanika mówił że prawdopodobnie wtrysk się zawiesił albo coś z pompą.

daniellomasa
30-10-2011, 10:02
wiele razy już tak miałem
przeważnie jak rozrusznikiem tylko lekko i krótko przekręciłem
wtedy na wolnych obr. chodzi faktycznie jak by na 2 garach
brak reakcji na gaz
ale ponowne uruchomienie załatwia sprawę

dlaczego tak się dzieje nie mam pojęcia
ale nie przewiduję kosztów z tego tytułu

Pawel_BYD
30-10-2011, 17:45
U mnie dokładnie takie objawy załatwiła wymiana świec i akumulatora. Nie wiem które z obu spowodowało poprawę bo wymieniałem jednocześnie.

symeon
30-10-2011, 18:09
właśnie znów tak mi się zrobiło, zastanawiam się czy podpięcie pod komputer coś pokaże - sprawdze jutro

Ar2rB
30-10-2011, 19:32
mi przez około 3 lata zrobiło się tak dwukrotnie :-). Raz po dlugiej jeździe (ze 300 km) zgasiłem na moment samochódi po chwili go odpaliłem ale tak od niechcenia - wydawac by się mogło że ten moment trwał za krotko :-). Drugi raz też mi sie to przytrafiło po trasie. Zatrzymałem się na dużej pochylości i tez tak 'zbyt delikatnie i krótko' zapaliłem i wyślizną mi się z dloni kluczyk (więc i tu odpalenie bylo niepełne/za krotkie).

co do podpięcia pod komputer - powino pokazac bląd z serii P0202, P0203 itd (usterka w obwodzie wtryskiwacza). Niestety albo na szczęscie od jakiś poltora roku tego nie mialem ;-). Pomijając zimę gdzie przy trzech spalonych swiacach i temp. -28 silnik odpalił mi po kilku sekundach krecenia (za jakimś trzecim razem) na trzy gary, lecz po chwili zaczał pracowac dobrze :-).