PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] środkowe kratki nawiewów ?



XDX
30-10-2011, 16:09
Koledzy stałem się posiadaczem MK III TDDI lift 2003 i mam malutki problem. W panelu środkowym nad zegarkiem są dwie kratki nawiewów. Niestety ktoś zbyt mocno próbował kręcić pokrętłami od zamykania i otwierania nawiewów i wyłamał dźwignie które poruszały mechanizm. Proszę mi powiedzieć jak to rozebrać aby tam dojść i czy trzeba wymieniać całe kratki czy można kupić tylko te elementy ?

rednaxelA
30-10-2011, 21:25
Chyba tylko wyskoczyły z zaczepow te kratki - wymontuj konsole srodkowa (w szukajce znajdziesz opis) i napraw :-)

XDX
30-10-2011, 23:22
czy może ktoś podesłać fotkę jak wygląda to kółko wraz z tymi cięgnami co zmieniają ustawienia tych kratek w opcję "zamknięte" - "otwarte". Chodzi o to, że nie wiem czy one są wyłamane czy rzeczywiście tylko wyskoczyły ?
Czy rzeczywiście trzeba rozbierać cały panel bo z tego co widziałem to wystarczy wyciągnąć panel z zegarkiem a kratki są już wciśnięte na zaczepy.
Pytam bo nie chcę narobić większych szkód.

lukaswer1983
30-10-2011, 23:34
Śrubokrętem płaskim z boku podważasz,potem z drugiej i wychodzi kratka:)

XDX
31-10-2011, 00:09
obok kratek są pokrętła i tam musze się dostać aby wymienić je lub naprawić więc czy wyciągnięcie samej kratki coś pomoże ?

lukaswer1983
31-10-2011, 08:52
W takim razie jeżeli masz się dostać do pokręteł,lepiej będzie wymontować przedni panel...będziesz miał lepszy dostęp do wszystkiego.
I może być tak że poprostu wyskoczyło z zaczepów tylko i naprawisz bez problemu.Daj znać jak poszło:)

Juzek
31-10-2011, 09:00
Po południu zrobię Ci foto tego mechanizmu, bo mam akurat na wierzchu kratkę pasażera ... a to to samo prawie

Aby się dobrać do środkowych trzeba niestety rozebrać całą konsolę środkową

Pitpl
31-10-2011, 09:28
A poniżej jak rozbebrać konsolę środkową :hehe:

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/37429-INSTRUKCJA-demonta%C5%BC-konsoli-%C5%9Brodkowej-po-FL-SONY?

XDX
31-10-2011, 14:35
No właśnie czytałem ten artykuł i z tego co widzę to konsoli nie trzeba rozbierać. Wystarczy wypiąć panel zegarka (foto 11) i z tego co widzę to kratki wraz obudowami są na zatrzaskach. Bo panel klimy jest nieruszony na tym etapie.