PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Stukanie w drzwiach



rustin
01-11-2011, 21:51
Od pewnego czasu mdo ma denerwującą dolegliwość, cos mi stuka w drzwiach kierowcy przy jeździe takiej 30-50km/h na nierównej drodze. Najlepsze jest to że stuka za każdym razem jak auto zimne :) jak przejadę z 10 km to już tego nie ma :)

Ar2rB
03-11-2011, 06:42
zobacz czy drzwi lekko nie opadły. Miałem to samo - kupiłem na złomie zawiasy od drzwi tylnych i wymienilem bolce i tulejki. Po ustawieniu drzwi (łatwo nie jest) stuków brak ;-).

rustin
03-11-2011, 20:16
to coś w środku w drzwiach

rustin
04-11-2011, 21:59
No panowie żadnych pomysłów co na zimno może stukać? :)

rc23
04-11-2011, 22:56
Zdejm boczek i sie przejedź

zajec
05-11-2011, 08:12
mam to samo, tyle że w mk1 :)
ja stawiam na prowadnice szyb lub mocowanie do drzwi mechanizmu opuszczania szub... tylko jakoś nie mam kiedy się za to zabrać...
uważam, że to jest właśnie problem, gdyż jak opuszczę szybę (nie ważne ile), to słychać to brzęczenie dużo wyraźniej, a wystarczy dosłownie o milimetr podnieść szybę do góry i brzęczenie niemalże ustaje...

Kromir
05-11-2011, 08:42
Kamil a ja mam taki pomysl. Znajomy mial to w golfie i caly weekend glowilismy sie co to. Tez mial tak ze cos mu w przednich drzwiach stukalo,cos drzalo.
Zobacz czy listwa progowa ci nie lata.
Sprawdz na postoju i jesli drzy to unieruchom ja tasma klejaca i sie przejedz. Jak bedzie spokoj to listwa progowa-jej zaczepy do wymiany albo bedziesz musial cos innego wymyslec-typu klejem lub silikonem ja potraktowac

Ar2rB
05-11-2011, 09:36
ja tez myślałem, ze to coś w drzwiach lata ale niestety tak nie było :-).

rustin
05-11-2011, 20:31
Boczek zdejmowałem ale nie jeździłem nawet bo na noc bez boczka nie zostawiałem go :) a to tylko stuka z rana czy jak długo postoi. Sprawdzę listwę i szyby czy jak opuszczę to tak bedzie.

kraft
05-11-2011, 21:57
U mnie rypnelo w drzwiach kierowcy, i potem cos sie telepalo. Tez myslalem, ze to cos od szyby, ale wszystko dzialalo. W lecie chcialem zakonserwowac drzwi, wiec rozebralem wszystkie, i w drzwiach kierowcy na dole znalazlem blok twardej pianki i kawalek jego mocowania. Po wyrzuceniu plastyku i przyklejeniu pianki silikonem na wlasciwe miejsce halasy ustaly.

Damiano
06-11-2011, 16:25
a jestes pewien,ze to w drzwiach? ja bym sprawdzil slupek, pasy. ;)

rustin
06-11-2011, 17:23
No już nie jestem pewien że w drzwiach :) dzisiaj jechał z opuszczona szybą,trzymałem klamki na pozycji otwartej aby były cięgna naciągnięte i nic dalej tak cos stuka. Po chwili przestało bo się rozgrzał :) ale jak otworzyłem lekko drzwi na kostce to znowu był dźwięk i się nasilił. Nie jestem pewien ale nasmarowałem zawiasy w drzwiach olejem i chyba przestało, zobaczę jutro rano.

wbbmzg
17-02-2012, 18:49
mi też coś stuka. Jakby w drzwiach albo słupku między drzwiami...

a jestes pewien,ze to w drzwiach? ja bym sprawdzil slupek, pasy.
o co chodzi z tymi pasami?

Dzwono
21-02-2012, 08:59
Ja bym sprawdził jeszcze ogranicznik drzwi. Stuka jak jest zimno. Jak smar się rozgrzej to przestaje. Jeśli drzwi przy otwieraniu nie "hamują" tylko otwierają się luźno, to może być właśnie to.

rustin
21-02-2012, 16:50
Widzisz napisałem zawiasy a chodziło o ogranicznik ten :)

rustin
19-02-2015, 11:55
Po 3 latach powróciło stukanie, smarowanie zawiasów nie pomaga. Znalazłem na forum aby dobić zawias jeżeli jest luz, u mnie drzwi trochę maja luzu. Który zawias dobić i jak dokładnie ?