PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wydech ST220 vs Ulter



valhard
03-11-2011, 13:20
Witajcie,

przeczytałem kilka postów ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Jak przegapiłem to będę wdzięczny za link.

Otóż - chcę niedługo wymienić sobie wydech tak aby mieć 2 końcówki. I tutaj pytanie: czy lepiej założyć końcówkę od ST220 (z tego co czytałem pasuje) czy zamówić Ultera (coś tak jak Basil robił).

Teraz na allegro jest wydech ST200 za 500zł + spawanie i wychodzi spoko cena. Nie wiem jeszcze ile może kosztować zabawa z Utlerem.

Co byście polecali? Jest jakaś różnica miedzy tymi dwoma rozwiązaniami?

I jeszcze jedno - czytałem, że jak się źle to zrobi to auto zmuli - na co zwrócić uwagę żeby było dobrze?
Zależy mi bardziej na efekcie wizualnym niż na głośnym brzmieniu.

Z góry dzięki za pomoc.

GrekuPL
03-11-2011, 16:38
Teraz na allegro jest wydech ST200

Wydech ST220

? st200 czy st220 :hmm:


myślę, że wydech Basilowy jest lepiej brzmiący :satan:

I jeszcze jedno - czytałem, że jak się źle to zrobi to auto zmuli - na co zwrócić uwagę żeby było dobrze?wiesz...jeżeli nie będziesz zmieniać np. środkowego wydechu to raczej zmian nie odczujesz żadnych...warto zmienić kata na sportowego firmy magneflow, do tego ulter i będzie ładnie i miło :satan:

valhard
03-11-2011, 20:04
oczywiście chodziło mi o ST220.

skoro to tylko kwestia dźwięku to sprawdzę najpierw ile kosztuje Ulter i wtedy zdecyduję.
Środka wydechu teraz nie chcę ruszać bo niedługo będę woził nowego podatnika :) i nie chcę żeby mi auto za bardzo buczało.

lukaswer1983
07-11-2011, 12:07
Napiszę tak...nie wiem jaki jest dzwięk w seryjnym ST220.Mam w Hondzie Ultera dedykowanego,i dzwięk jest super...bardzo fajnie mruczy,jak dodajesz gazu,przy stałych prędkościach ładnie mruczy( nie ma efektu podziurawionego wydechu) tylko przyjemnie mruczy...
tu masz dedykowany do 2,5 V6 z możliwościami doboru końcówek:
http://new.ulter.com.pl/offer/dedicated/275/ford_mondeo-mk-iii-2-5-v6
i ceny też promocyjne...

valhard
07-11-2011, 13:00
@lukaswer1983 - właśnie o tym wydechu myślałem ale on ma tak samo ja seryjny wejście w jedną puszkę i stąd wychodzi do drugiej. Ja wolałbym rozdzielenie przed puszkami tak jak ma ST220: http://allegro.pl/tlumik-koncowy-3-0-benzyna-ford-mondeo-mk3-st220-i1908359557.html

lukaswer1983
07-11-2011, 13:14
właśnie o tym wydechu myślałem ale on ma tak samo ja seryjny wejście w jedną puszkę i stąd wychodzi do drugiej. Ja wolałbym rozdzielenie przed puszkami tak jak ma ST220
rozumiem Cię dokładnie o co chodzi... ja jak swój kupiłem to miało być idealnie..a oczysicie trzeba było ciąć,zmiejszać długość wieszaków i wogóle z "dedykowanym " tłumnikiem nie miało to nic wspólnego:red: .Poprostu nie popisali sie w Ulterze...
Jeśli masz dostęp do warsztatu żeby ktoś ci przerobił na takie jak w stku to dobrze ...a jak nie to odpuść sobie albo załóż taki jaki jest dostępny ,chociaż jakoś mnie nie przekonuje taki wydech i ciekawe czy spaliny równo będą wylatywać z obu tłumników...
Ale dzwięk mimo wszystko jest super...także masz do myślenia:)

---------- Post added at 11:14 ---------- Previous post was at 11:13 ----------

napisz,zadzwoń so nich może ci prerobią odrazu...

basil
07-11-2011, 13:15
tu masz dedykowany do 2,5 V6 z możliwościami doboru końcówek:
http://new.ulter.com.pl/offer/dedica...-mk-iii-2-5-v6
i ceny też promocyjne...

I MKP brało udział w jego stworzeniu :)


ale on ma tak samo ja seryjny wejście w jedną puszkę i stąd wychodzi do drugiej.
Nie ma tak samo ;)

lukaswer1983
07-11-2011, 13:43
Basil a jak jest w wylotem spalin ?równiutko wychodzą ?bo jesli tak to sprawa jasna i nic tylko brać :)

btw...do hondy też AKP brało udział ale jakoś im nie wyszło chyba bo przeróbki kosztowały mnie dodatkowe 200pln :boshe:

valhard
07-11-2011, 13:59
Nie ma tak samo
ale że to co pokazywał lukaswer1983 nie jest tak samo?

Bo Ty wiem, że masz lepiej :)

lukaswer1983
07-11-2011, 14:04
no właśnie ..do mkIII widzę tylko taką ofertę ...

basil
07-11-2011, 14:19
Basil a jak jest w wylotem spalin ?równiutko wychodzą ?

Wychodziło równo, Prawa puszka była stosownie większa aby właśnie równo dmuchały. Miałem go u siebie , ale brakowało mu tego czegoś, teraz jak ktoś jedzie ze mną to pyta - nie przeszkadza Ci to łudududu? :)


ale że to co pokazywał lukaswer1983 nie jest tak samo? To co pokazywał to dedykowany, a ty chyba to przyrównałeś do serii , a tam chłopaki najwięcej się z tym prawym tłumikiem męczyli .
No i trzeba pamiętać o tym co Greku napisał .

lukaswer1983
07-11-2011, 14:21
łudududu?
masz łudududududududu ?:hehe: Taki głośny? u mnie Mruuuuuuuczy :up:

MAG
07-11-2011, 14:58
A ja powiem w ten sposób - wywal tłumiki środkowe i wstaw całą tylna sekcję od ST220 - będzie zdecydowanie lepiej niż z seryjnym środkowym i koncowym od Ultera.
I nie bój sie dźwieku przy takim zestawie - ja miałem w swoim ST220 tak zrobione (znaczy wywalone srodkowe tłumiki) i przy jeździe na trasie było cichutko (mam trójkę dzieciaków, w tym dwójke maluchów, więc nie mogłem sobie pozwolic na głośny wydech), a za to na wolnych obrotach i przy głebokim wcisnięciu gazu dźwięk nabierał "pazura" ...


btw - moim zdaniem chłopaki z Ultera wcale specjalnie dobrej roboty z tym "półprzelotowym" lewym tłumikiem nie zrobili - po kiego tak kombinowali???
Prościej było skopiować rozwiazanie z ST220 z dwoma niezaleznymi tłumikami ...

valhard
07-11-2011, 15:29
I chyba właśnie na tym ST220 się u mnie skończy - nie wiem tylko jak z tym środkowym tłumikiem.

Zobacze może ktoś we Wrocku tak ma to wpadnę na spota posłuchać :)

lukaswer1983
08-11-2011, 14:22
I chyba właśnie na tym ST220 się u mnie skończy
to będzie zwykły podwójny wydech jak założysz z wszystkimi tłumnikami...ma to się nijak do mruczenia Ultera :hmm:

MAG
08-11-2011, 15:26
...ma to się nijak do mruczenia Ultera :hmm:
Taaaak, miałem kiedys takiego "mruczącego" Ultera - ból głowy po trasie 600km leczyłem dwa dni ...

Jak ma się małe dzieci to trzeba się z pewnymi rzeczami pogodzić ...

Valhard - wywal środkowy tłumik, bo jesli będziesz miał tył od ST220, to naprawdę niczym nie ryzykujesz, bo ja to u siebie przetestowałem i tak jak pisałem, efekt brzmienia jest super, a głośność jest na wystarczająco niskim poziomie aby w codziennej (jak i wakacyjnej) jeździe to nie przeszkadzało.
Dodatkowo brak jest przy takim układzie jakichkolwiek nieprzyjemnych rezonansów, które czesto sa zmorą sportowych wydechów niekoniecznie dopasowanych do danego auta

valhard
08-11-2011, 15:50
Taaaak, miałem kiedys takiego "mruczącego" Ultera - ból głowy po trasie 600km leczyłem dwa dni ...
właśnie tego chciałbym uniknąć


- wywal środkowy tłumik, bo jesli będziesz miał tył od ST220, to naprawdę niczym nie ryzykujesz
chyba spróbuje - jak coś to chyba można będzie go przywrócić?

====

a gdyby tak zamiast samej końcówki przeszczepić cały wydech od ST220 to dużo zabawy z tym? Wiem, że musiałbym też kupić 2 katy, więc koszta trochę rosną, ale coś po za tym? Z tym wydechem to głównie zależy mi na wyglądzie - ale jak przy okazji coś by się udało zyskać to czemu nie :) Miałoby to sens?

MAG
08-11-2011, 21:00
a gdyby tak zamiast samej końcówki przeszczepić cały wydech od ST220 to dużo zabawy z tym? Wiem, że musiałbym też kupić 2 katy, więc koszta trochę rosną, ale coś po za tym? Z tym wydechem to głównie zależy mi na wyglądzie - ale jak przy okazji coś by się udało zyskać to czemu nie :) Miałoby to sens?
Jeśli przy okazji nie grzebiesz nic w samym silniku, to troszke już by to wyszło, bo musiałbyś wymienić wszystko łącznie z kolektorami wydechowymi, no i byłaby mała zabawa z sondami lambda bo w ST sa cztery, a zwykłej V-ce są trzy.

Jesli chcesz zyskać wygląd i ograniczyć koszty, a dodatkowo może i odrobine zyskać mocowo (może jakieś 2-3KM :skromny:), to układ taki jaki proponuję ma IMHO najwiekszy sens.
Jesli chciałbys wydac wiecej kasy robiąc przy okazji parę rzeczy w dolocie, to wtedy zabawa z wymianą kolektorów i kompletnego wydechu jest warta przemyslenia (zresztą wtedy i tak warto by wywalić środkowe tłumiki od ST i dać zamiast nich proste rury :hehe:

lukaswer1983
08-11-2011, 21:28
Taaaak, miałem kiedys takiego "mruczącego" Ultera - ból głowy po trasie 600km leczyłem dwa dni ...
to jakiś "dziwny" ten ulter :) bo ja jestem po 6000 tysiach i żadnego bólu nie mam :zakrecony:...nie Buczyyy ,tylko mruczy przy przyspieszaniu a na stałej prędkości też jest spoko .

valhard
05-12-2011, 14:32
to jeszcze taka prośba o poradę.

wydech od ST220 już prawe mam ale jak go zamontować (część końcową)?
chwilowo musi zostać standardowy zderzak i wyciąć w dolnej nakładce miejsce na rury czy puścić je pod zderzakiem? montował ktoś podwójny wydech przy standardowych zderzaku?

lukaswer1983
05-12-2011, 14:41
No raczej wyciąć miejsce...jak to tak bedzie wyglądało bez wycięcia?nie rób wiochy kolego zrób jal należy:) .Sam chcesz go zamontowac?

valhard
05-12-2011, 14:53
nie rób wiochy kolego zrób jal należy
taki jest plan dlatego dopytuje


Sam chcesz go zamontowac?
nie mam jak tego sam zrobić - jadę do takiego jednego szpeca

lukaswer1983
05-12-2011, 20:46
nie mam jak tego sam zrobić - jadę do takiego jednego szpeca
no to jak jedziesz do speca to spoko :)
zwróć uwagężeby jak już zrobisz ,wytniesz otwory i zamontujsz wydech żeby końcówki wydechu, nie stykały się z plastikiem ze zderzaka bo się stopi...na drugi wydech dorobi wieszak i myślę że problemu nie będzie żadnego z tym. :)
koniecznie poka foto jak zrobisz bo ciekawy jestem :)

Juzek
05-12-2011, 22:51
Łukasz.... końcówka ST220 się nie nagrzewa :)

lukaswer1983
05-12-2011, 23:28
Łukasz.... końcówka ST220 się nie nagrzewa
sorry mój błąd :zakrecony:
czyli że co ?tak reasumując ...to masz końcówkę wydechu stykającą się z plastkiem?
ja będe wspawywał nowe ,większe same końcówki Ultera(bo te wyglądają jak seria i potrzeba mi to wiedzieć :)

Juzek
06-12-2011, 09:16
Powiem Ci, że w seryjnym ST220 końcówka ma możliwość styku z plastikiem zderzaka. Ale się nie nagrzewa, bo jest tylko nakładką na końcówkę wydechu. Nie raz nie dwa przypadkiem ręką dotknąłem tej końcówki podczas pracy i żyję :)

badger
06-12-2011, 09:54
[URL]http://new.ulter.com.pl/offer/dedicated/275/ford_mondeo-mk-iii-2-5-v6
Z całym szacunkiem do Ultera, ale konstrukcja tej propozycji jest lekko bezsensowna. ;) Co ciekawe wydech do Cougara ma już normalną konstrukcję: http://new.ulter.com.pl/offer/dedicated/66/ford_cougar. Ciekawe więc co producent miał na myśli tworząc ten "kosmiczny" wydech do mk3 V6...

PS. Ja bym założył końcową część od ST220, a tłumik środkowy wywalił. Powinno brzmieć i działać jak trzeba.

lukaswer1983
06-12-2011, 11:20
Mam takie pytanko...w ulterze mam końcówki ktore chce zmienić na większe,i są dostępne u nich końcówki do wspawania.I teraz pytanko...czy myślicie że wymieniając te końcówki na większą średnice zwiększy się mruczenie?czy będzie pierdział?:)

luki80
18-12-2011, 10:47
Pod depnę się do tematu :) Więc jak to jest z tym wydechem od st-eka
Co dokładnie trzeba wywalić ( żeby lambdy nie wariowały) i co dokładnie wsadzić od st-ka Bym był wdzięczny za foty.

Dzięki z góry

badger
18-12-2011, 15:05
Pod depnę się do tematu :) Więc jak to jest z tym wydechem od st-eka
Co dokładnie trzeba wywalić ( żeby lambdy nie wariowały) i co dokładnie wsadzić od st-ka Bym był wdzięczny za foty.
Najlepiej byłoby kupić cały, kompletny wydech poczynając od kolektorów wydechowych aż do końca (pamiętaj, że w kombi jest inny niż w liftbacku i sedanie).
Jeśli chodzi Ci o efekt wizualny to możesz przeszczepić samą końcową część (od momentu gdy w ST220 wydech łączy się w jedną rurę), ale mocy od tego raczej nie przybędzie.

valhard
18-07-2012, 12:35
wydech już jest na swoim miejscu - więcej tutaj (http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/52439-Mondeo-2-5-V6-nowy-bolid-we-Wrocławiu-)?p=1630424&viewfull=1#post1630424)

PS. dzięki wszystkim za pomoc i rady! szczególnie kolega badger!