PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] 2.0 PB + LPG- szarpanie na gazie i po regulacji check engine ! :D



m_g
03-11-2011, 15:45
Aloszka i mnie dopadł problem z kuchenką tzn. z regulacją gazu hehe.


Przejechałem najpierw 100 km i w mieście spalanie 10,5 litra gazu , myślę sobie nie jest źle , potem przejechałem 160 km w trasie i 12,5 litra gazu i myślę czas odwiedzić pana gazownika. Dodam że już na początku było czuć że szarpie na gazie w zakresie od 1900 obrotów do 2500 tys (nie zawsze ,ale czasami mu się zdarzało). Odwiedziłem gazownika on sprawdził mapę i coś tam się rozjechało ,ale sprawdził co z tym poszarpywaniem (okazało się że na benzynie też tak bardzo delikatnie nie wyczuwalnie podszarpuje ale jednak zawsze coś:)). Gazownik powiedział , że szarpanie to pewnie przez świeczki (przyznaje się, nie zaglądałem do nich odkąd kupiłem samochód i nawet nie wiem w jakim stanie są hehe, postaram się w ten weekend zajrzeć) . A co do regulacji to zmniejszył czasy wtrysków i jakieś tam parametry poprzestawiał no i pojechałem od niego w środę, przejechałem się i było wszystko ok. Dzisiaj rano pojechałem na uczelnię i było wszystko ok . Odpalam po szkole samochód ok , no to ruszyłem w trasie. Na trasie zobaczyłem że zobaczył się check engine ?? Czy to coś z gazem czy szukać gdzie indziej powodu ??

W poniedziałek jadę na komputer do znanego nam wszystkich człowieka od fordów w Warszawie hehe ,aby zobaczył co i jak ?
Ale chce posłuchać też innych opinie ?
Drugie pytanie czy spokojnie mogę wrócić z Ostrołęki z zapaloną kontrolką check engine ?? :)

Mortal_Kombat
03-11-2011, 18:02
Najpierw to wymień świece i kable na nowe, skasuj błąd, i jeżeli znów wywali to dopiero reguluj instalację.

m_g
03-11-2011, 19:41
Dodam , że jak silnik nie rozgrzany w pełni to szarpanie jest mniejsze i prawie nie występuję :)

Drugą rzeczą jaką zobaczyłem to jak silnik pracuje na luzie (obroty około 950 ) i doda mu się ostro gazu to czkawkę ma i się wiesza i potem dopiero rusza, a na benzynie też czasami się to zdarza ,ale dużo dużo delikatniej no prawie tego nie czuć ale czasem mu się zdarza ? Czy taki objaw świeczki mogą dawać ,dodam że oleju, płynu nie bierze i ma moc :))

Mortal_Kombat
03-11-2011, 20:28
Problemy z zapłonem na Pb nasilają się na gazie, bywa też tak że na Pb jest ok a na gazie kuleje, ponieważ LPG potrzebuje lepszego zapłonu

m_g
03-11-2011, 20:45
ale jak na benie też czasami podszarpuje bardzo delikatnie albo w ogóle ,to też świeczki ??

Dodam , że na benzynie samochód rusza delikatnie i bez problemu , a na gazie muszę by trochę więcej gazu dodać aby pojechał ?? :D

rustin
03-11-2011, 21:05
Świeczki pewnie swoje robią i pewnie są do wymiana. A check zapewne uboga mieszanka i regulacja się kłania.

m_g
05-11-2011, 11:13
No i świeczki zmienione i samochód odzyskał wigoru , szaleje jak głupi , jeździ aż miło. I kto by pomyślał że świece tyle problemu mogą powodować :hmm:

jarku
05-11-2011, 12:49
mala rzecz a cieszy.
u jakiego gazownika sie stolujesz w okolicach ostroleki ?

m_g
05-11-2011, 13:11
nie w okolicach Warszawy czyli w Piasecznie :)